Zobowiązana

Okładka książki Zobowiązana Patrycja Strzałkowska
Okładka książki Zobowiązana
Patrycja Strzałkowska Wydawnictwo: Purple Book Seria: Dark Book kryminał, sensacja, thriller
Dark Book
Purple Book
2022-05-18
2022-05-18

Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Niebezpieczne ... I.M. Darkss, Edyta ...

Porzuciłam...nie dałam rady brnąc w temat.Jak dla mnie słaba

Porzuciłam...nie dałam rady brnąc w temat.Jak dla mnie słaba

Ostatnia część serii Dark Book Patrycji Strzałkowskiej, czyli "Zobowiązana" to zwieńczenie historii o zagadkowej śmierci Mai Sonik. Tym razem autorka postanowiła przyprawić czytelników o zawrót głowy trzymającymi w napięciu do ostatniej kropki wydarzeniami.

Zaczyna się od uwięzienia Agaty Sonik oraz córki prezydenta, Ewy. Jak się dowiadujemy w miarę rozwoju historii, za całą sprawą stoi partner Ewy. Kobiety nie mają więc łatwego położenia. Muszą sobie jednak jakoś poradzić. Agata, mimo że uwolniła się z rąk porywacza, to i tak czuje się osaczona. Powoli, ale coraz intensywniej dogania ją przeszłość oraz wciąż nierozwiązana sprawa śmierci jej siostry. Nie może też zostawić Ewy bez pomocy, ponieważ zostawiła Ewę w willi, gdzie nadal jest więziona. Agata zastanawia się, czy może komukolwiek jeszcze zaufać. Ratunkiem dla niej samej staje się tylko przyznanie się do grzechów popełnionych w przeszłości. Czy inni są w stanie pomóc dziewczynie? Jak potoczą się dalsze losy Ewy i Agaty? Tego dowiecie się, czytając "Zobowiązaną".

Agata to tym razem główna bohaterka. Na pozór dziewczyna niewinna i przerażona tym, co się wokół niej dzieje, ale czy na pewno jest taka niewinna, za jaką się podaje? Kim tak naprawdę jest i jakie skrywa sekrety? Czy wszystko, o czym mówi jest prawdą? Czy jako czytelnicy winniśmy jej współczuć? Pytań nasuwa się więcej niż odpowiedzi. I tylko cierpliwy czytelnik odkryje wszystkie zagadki.

Dla mnie ta historia to dowód na to, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a raz wypowiedziane kłamstwo rodzi następne. Spirala powoli się zacieśnia. Thriller Strzałkowskiej nie daje rozwiązania zagadki do końca. Pozwala krok po kroku odkrywać kolejne tajemnice. Utrzymuje napięcie do ostatniego rozdziału, dzięki czemu oczekiwania nawet najbardziej wybrednego czytelnika zostaną spełnione. Nieoczywiste zwroty akcji wprowadzające element zaskoczenia nie dają możliwości zapomnienia o fabule. Powodują, że nie można oderwać się od lektury. Natomiast zakończenie wprawia wprost w osłupienie.

Mamy tu sensację, emocje i wątek romantyczny. Ta historia jest tak zagmatwana, że aby ją zrozumieć, trzeba ogromnej uważności. Dlatego stwierdzam, że "Zobowiązana" nie nadaje się raczej do relaksu, ale czytając ją, spędzicie czas w bardzo ciekawym towarzystwie, poznając wciągającą historię. Dowiecie się, ile jest w stanie poświęcić skrzywdzony człowiek, aby dokonała się w jego pojęciu słuszna sprawiedliwość.

Szkoda ze nie ma oznaczeń ze to trzecia czesc bo zaczęłam własnie od tej. Ale oceniam bardzo wysoko.

Zobowiązana tom 3 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska
Ostatnia część serii, ma bardzo dynamiczną fabułę. Tutaj są nieoczekiwane zwroty akcji, nie da nawet na chwilę odetchnąć. Powiedziałabym, że najlepsza z trzech części pomimo, iż jest ona najkrótsza. Jest w tle i miłość, sensacja, nutka thrillerów ( nie zakwalifikowałabym tej serii
w sumie do thrillerów),oczywiście jest i erotyk.
Półświatek z profilerką policyjną jako jedna
z głównych bohaterek jest tutaj kluczowa.
Zdecydowanie daje 8 pkt.

OCENA 8 /10
12/23
ilość stron: 256
data wyd 18.05.2022
Czas przewidziany czytania: 4 h 16 min.
czas słuchania: * 5 h 46 min
lektor - Empik -Staszuk Milena
Anastazja
Skończona 25.02.2023 (słuch) tom 3
___
Jednego nie rozumiem, dlaczego autorka całą tę opowieść wydała w takim rozstrzeleniu i trzech częściach, śmiało można było to wydać w jednej książce. Pomimo to warto jak ktoś chce się troszkę oderwać oraz przeczytać czy jeszcze lepiej wysłuchać ich czytaną przez super lektorkę.

___________
Sięgnęłam po tę serie od drugiego tomu, po wysłuchaniu zaciekawiła mnie - jak się okazało seria i zaraz nadrobiłam pierwszy tom, a potem trzeci. Jak ktoś lubi kryminał, lekki i z nutą erotyku, to polecam. Nie jest to seria jakiś górnolotnych może lotów, ale dobrze się słucha, fabuła jak i lektorka dobrze intonuje. Lubię słuchać czegoś co ma dobrą interpretacje. Teraz co do po kolei tomów serii napiszę parę słów.
_______________

Zobowiązana tom 3 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska
w sumie do thrillerów),oczywiście...

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że intuicja mnie nie zawodzi. Serię DarkBook odkryłam dopiero przy okazji premiery "Zobowiązanej" i jej opis zainteresował mnie na tyle, że nie odstraszyło mnie nawet to, że została określona jako thriller erotyczny. Nadrobiłam dwa pierwsze tomy i nie miałam już wątpliwości, że warto było skusić się na tę trylogię.
"Zobowiązana" wydawała mi się być spokojniejsza od "Zastraszonej", a co za tym idzie bardziej zbliżona do "Zwerbowanej". Akcja wciąż była dynamiczna, ale nie aż tak jak w drugim tomie, przez co głośniej wybrzmiewały poszczególne wątki.
Świat nie znosi próżni, więc na miejsce złego charkteru musiał pojawić się nowy. Choć początkowo mogło się wydawać, że cała intryga nie będzie miała wiele wspólnego z tymi wcześniejszymi, ale autorka połączyła to wszystko w bardzo wiarygodną całość nie tylko bohaterami.
Nie spodziewałam się tego, ale zżyłam się naprawdę z postaciami wykreowanymi przez Patrycję Strzałkowską. Wbrew moim obawom nie byli to puści, rozrywkowi ludzie, a na to wskazywały pierwsze strony tej trylogii. Może nie zapamiętam ich na zawsze, ale przyjemnie spędziłam z nimi czasu.
Nie będę jednak ukrywać, że ten tom podobał mi się najmniej. Może dlatego że drugi był tak niezwykle emocjonujący, a może dlatego że niekoniecznie odpowiadał mi motyw wiodący w "Zobowiązanej". Ale za to zakończenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Mocno mnie zaskoczyło, zupełnie nie brałam pod uwagę takiego finału.
Książkę czytało się naprawdę błyskawicznie, dlatego nie miałam czasu się przy niej znudzić, a myślę, że mogłoby się tak zdarzyć, gdyby autorka miała mniej wyrazisty styl, bo niewiele się w niej działo. Liczyłam też na to, że więcej będzie w niej profilerki Iwony Kwiecień, bo ją polubiłam najbardziej z wszystkich bohaterów. Nie mogę powiedzieć, że jej brakowało, ale fabuła skupiła się raczej na jej życiu prywatnym niż zawodowym.
"Zobowiązana" to finałowy tom bardzo ciekawej trylogii. Nie trafił w mój gust, ale całość będę dość dobrze wspominać. Na szczęście erotyka w niej nie dominowała, pełniła wręcz marginalną rolę, więc łatwo było koncentrować się na fabule.
Moje 6/10.

"Zobowiązana" wydawała...

"Zobowiązana" to trzeci tom i jednocześnie kontynuacja, serii Dark Book, autorstwa Patrycji Strzałkowskiej.

Idąc za ciosem, sięgnęłam, po kolei, po wszystkie tomy z cyklu. Książki są cienkie, więc nie zabrało mi to zbyt wiele czasu.

Siostra zamordowanej Mai Sonik, Agata, już w poprzedniej części weszła w świat biznesmena i jednocześnie gangstera Włodzimierza Czerwińskiego. Zlecił jej zamordowanie Emiliana Mrozowa. Sprawa się skomplikowała, gdyż zleceniodawca został zabity przez własną żonę, środkiem, który on przeznaczył do zabicia Emiliana. W tym samym czasie Agata wraz z Ewą Król, córką prezydenta, zostają porwane z bankietu na barce, a następnie rozdzielone. Porywaczem, okazał się Emilian. Agata, zdając sobie sprawę z zagrożenia, przed jakim stanęła jej koleżanka niedoli postanowiła jej jakoś pomóc, ale na razie sama musi uciec z niewoli, a później odkryć gdzie jest przetrzymywana Ewa.

Krzysztof Wójcik wraz z Iwoną Kwiecień starają się, w tajemnicy, rozwikłać sprawę zamordowanej Mai. Niestety, ten wątek Pani Patrycji, kompletnie się nie udał. Stworzyła totalny miszmasz i zabiła go miłosnymi przepychankami.

Ta część wydaje mi się nie tylko nudna, ale zupełnie niepotrzebna. W drugim tomie autorka zdradziła kto zabił Maję, więc poświęcenie tak wiele czasu prowadzeniu dochodzenia w rozwikłanej sprawie, a przynajmniej znanej czytelnikowi, stało się męczące i niewiele wnoszące.

Liczyłam na to, że Iwona Kwiecień, która w poprzednim tomie pokazała pazur, w tym zagra pierwsze skrzypce, nic bardziej mylnego. Właściwie, poza tym, że nadal była przeziębiona, nie wniosła nic do rozbujania akcji. Szkoda, bo był potencjał.

Zakończenie, kompletnie mnie nie zaskoczyło, gdyż tak naprawdę niewiele się wydarzyło, a tajemnica dotycząca Agaty Sonik, nie powaliła mnie na kolana. Przyjęłam ją ze spokojem, wciąż czekając na jakieś mroczne sekrety.

Jednym słowem, najsłabsza i nic niewnosząca część cyklu. Podobnie jak w drugim tomie, zabrakło tu emocji związanych z thrillerem, a wątek erotyczny był bardzo nieudany i na tyle incydentalny, że pisanie na okładce, że jest to thriller erotyczny, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą.

Jedno co mogę zaliczyć na plus, to dynamika powieści. Akcja jest bowiem szybka. Bardzo banalna historia, dość naiwna i mało wiarygodna. Typowe czytadło dla mniej wymagających czytelników

Dziś chcę Wam przedstawić recenzję trzeciej części serii Dark Book od Patrycji Strzałkowskiej. Mowa o książce
"Zobowiązana".

W poprzedniej części Agata Sonik dostaje od Włodzimierza Czerwińskiego zlecenie zabójstwa Emiliana Mrozowa. Sprawy się komplikują gdyż Irena Czerwińska- zabija swojego męża Włodzimierza. Nie zostaje za to skazana bo nikt nie jest w stanie tego udowodnić.

Agata Sonik-siostra zamordowanej Mai Sonik, której zabójstwo starają się rozwikłać Iwona Kwiecień i Krzysztof Wójcik staje się więc główną bohaterką tej części. Wraz z Ewą Król - córką prezydenta zostają porwane z bankietu na barce. Kobiety nawiązują nic porozumienia a porywaczem okazuje się partner Ewy, Emililian Mrozow. Agacie udaje się uciec. Jednak to nie koniec jej problemów bowiem musi się zmierzyć nie tylko z ciemną, szemraną przeszłością ale także z tematem zabójstwa siostry, który do tej pory nie został rozwikłany. Cały czas myśli też jak wrócić do miejsca, z którego uciekła i jak uratować Ewę, o której życie strasznie się boi... Nie widząc co się stało z Czerwińskim szuka u niego pomocy, jednak tam zostaje pobita przez jego współpracownika. Pomoc znajduje poniekąd u Iwony i Krzysztofa, jednak musi się przyznać do swoich wszystkich grzechów a te są naprawdę straszne ... Zaczyna się walka z czasem i walka o życie Ewy. Czy uda się ją ocalić? Jakie sprawy wyjdą w śledztwie Iwony? Kto zabił Maję Sonik? I kim naprawdę jest Agata Sonik? I jakie sekrety z przeszłości skrywa?

Powiem Wam, że to bardzo udana seria Patrycji. Z miłą chęcią czytałam i nie mogłam się doczekać każdej kolejnej części i tego jak będą rozwikłane wszystkie zagadki. Powiem Wam, że zakończenie szokujące i intrygujące. Polecam Wam całą serię ponieważ pod pięknymi okładkami kryje się naprawdę świetna treść 🔥🔥🖤🖤

"Zobowiązana".

• Audiobooki