Zastraszona

Okładka książki Zastraszona Patrycja Strzałkowska
Okładka książki Zastraszona
Patrycja Strzałkowska Wydawnictwo: Edipresse Książki Seria: Dark Book kryminał, sensacja, thriller
Dark Book
Edipresse Książki
2021-08-11
2021-08-11

Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Niebezpieczne ... I.M. Darkss, Edyta ...

Zdecydowanie nie dla mnie.

Zdecydowanie nie dla mnie.

Klaudia chybiła strzelając do własnego ojca.
Chce uciec od swego czynu by nikt jej nie znalazł.
W pogoni i w tym pościgu rusza za nią Komisarz Wójcik,nie może się pogodzić,że biznesmen Czerwiński nie został wsadzony za kraty,jest tak samo jak jego córka przekonany,że to on jest psychopatycznym mordercą Mai Sonik.
Po piętach depcze mu piekielnie,zdolna profilerka Iwona Kwiecień.
Ogólnie historia intrygująca,wciągająca przekazała mi prawdziwe,dobre emocje,mroczny klimat zawiera kryminał,nie można się oderwać co rusz coś się dzieje w książce.
Fabuła bardzo dobra zbudowana dobrze,akcja rośnie z każdą stroną lektury jest doskonała,zaskakiwała mnie.
Wywarła książka na mnie pozytywne wrażenia,styl pisania Patrycji ładny,przyjemne pióro ma i czyta się wspaniale.
Bohaterowie byli znakomici,świetni.
Poruszyła mnie opowieść cała i wciągnęła na maksa całkiem przepadłam pochłonęłam lekturę jednym tchem.
Zachwycona jestem tą cudowną,doskonałą i świetną książką,którą czytałam z wielką przyjemnością.

Klaudia chybiła strzelając do własnego ojca.
Chce uciec od swego czynu by nikt jej nie znalazł.
Po piętach depcze mu piekielnie,zdolna profilerka Iwona...

Druga odsłona serii "Dark Book" już przeczytana. Nie wiem, dlaczego, ale ta część podobała mi się bardziej. Autorka ponownie zabrała czytelnika w emocjonalny roller coster, aby pokazać, że tak naprawdę w każdym z nas można odnaleźć pierwiastki zła, a przy odpowiednich okolicznościach wszyscy jesteśmy zdolni do dokonania najcięższych zbrodni.

Historia zaczyna się od momentu, kiedy Klaudia próbuje zabić własnego ojca, ale niestety chybiła. Od tej pory skazana jest tylko na nieustanną ucieczkę przed zemstą. Ściga ją również komisarz Wójcik po tym, jak nie potrafił wsadzić do więzienia Włodzimierza Czerwińskiego. Oboje z Klaudią są przekonani, kto stoi za śmiercią Maiki Sonik. Jednak to tylko przypuszczenia, ponieważ nazwisko zbrodniarza zna właśnie Czerwiński, ale z jakiegoś powodu nie chce go ujawnić. Jedyną osobą, która może to odkryć, jest profilerka Iwona Kwiecień. Czy jej się to uda? Dlaczego komuś zależy, aby prawda nie wyszła na jaw? Tego dowiecie się, czytając książkę Patrycji Strzałkowskiej.

"Zastraszona" zawiera w sobie jeszcze więcej tajemnic, niewyjaśnionych spraw, ale też rodzą się kolejne relacje i intrygi sprytnie odkrywane przez autorkę w miarę upływu kolejnych rozdziałów. Są tu niebezpieczne akcje, wszechobecny strach, co nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki.

Rodzinne tajemnice Czerwińskiego i zbrodnia bez kary to mocny punkt powieści, w której nie ma miejsca na miłość, a lojalność często zostaje wystawiona na poważną próbę. Świat mafijny, nieczyste porachunki, manipulowanie policją, polityka oraz mnóstwo pieniędzy to gwarancja dobrej fabuły.

Mamy też możliwość poznania bohaterów jako ludzi z krwi i kości tłumiących w sobie różne emocje. Narracja prowadzona z perspektywy każdej postaci pozwala zrozumieć motywy działania każdej ze stron. Kolejne karty odkrywają przed czytelnikiem wątki, które dopiero po czasie nabierają znaczenia. Jest tu też mroczna przeszłość Klaudii, co pozwala spojrzeć na kobietę z zupełnie innej strony. Rodzą się więc kolejne pytania bez odpowiedzi, ale ta pewnie nadejdzie z czasem, więc czekam cierpliwie.

"Zastraszoną", dzięki dość lekkiej warstwie językowej, czyta się zaskakująco dobrze, mimo że akcja pędzi jak szalona. Na uwagę zasługuje tutaj bogata warstwa emocjonalna pozwalająca na chwilę się zatrzymać i pomyśleć nad losem bohaterów. Postaci są wyraziste, ale też pełne tajemnicy, co pozwala czytelnikowi na odkrywanie ich od początku do końca i to pewnie dlatego książkę można pochłonąć bardzo szybko, a potem pozostaje już tylko czekać na dalszy ciąg tej historii.

Brak oczywistych rozwiązań fabularnych nie pozwala przewidzieć, co wydarzy się dalej, a niebezpieczeństw ciągle przybywa. Doskonały sposób na utrzymanie uwagi czytelnika, co w przypadku serii ma ogromne znaczenie.

Historia zaczyna się od...

Część 1 oraz 3 są najlepsze w tej serii. Nie bardzo rozumiem epizod z "najlepszą profilerką" skoro komendantowi nie zależało na wykryciu sprawcy zabójstwa Mai.

Ta książka do jakaś słaba podróba thrillera, a jeszcze gorsza podróbka erotyku. Bardzo słaba.

Zastraszona tom 2 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska

Drugi tom wyjaśnia połowicznie zawiłości, które pojawiły się w pierwszym tomie. Zginęła dziewczyna, mężczyzna został postrzelony,
Klaudia próbuje wyjaśnić co się stało naprawdę.
Po drodze wyłaniają się następne wątki, kto co i jak zaplątał się w pajęczynę siatki przestępczej.
Dla mnie jest to najgorsza część serii, ale na tyle dobra by sięgnąć po następne części.
Ta część również kończy się nieoczekiwanym wydarzeniem, który powoduje chęć sięgnięcia po ostatni tom serii.

OCENA 6 /10
10/23
ilość stron: 304
data wyd 11.08.2021
Czas przewidziany czytania: 5 h 04 min.
czas słuchania: * 5 h 35 min
lektor - Empik - Staszuk Milena
Anastazja
Skończona 23.02.2023 (słuch) tom 2

____________

Sięgnęłam po tę serie od drugiego tomu, po wysłuchaniu zaciekawiła mnie - jak się okazało seria i zaraz nadrobiłam pierwszy tom, a potem trzeci. Jak ktoś lubi kryminał, lekki i z nutą erotyku, to polecam. Nie jest to seria jakiś górnolotnych może lotów, ale dobrze się słucha, fabuła jak i lektorka dobrze intonuje. Lubię słuchać czegoś co ma dobrą interpretacje. Teraz co do po kolei tomów serii napiszę parę słów.

Zastraszona tom 2 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska

Klaudia próbuje wyjaśnić co się stało naprawdę.
Dla mnie jest to najgorsza część...

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia skąd wziął się mit o klątwie drugiej książki albo drugiego tomu, bo ja najczęściej jestem z nich zadowolona o wiele bardziej niż z tych pierwszych. Może dlatego że w przypadku serii akcja wtedy naprawdę nabiera tempa, znamy już bohaterów, wiemy teoretycznie, czego się spodziewać i autor ma za zadanie po prostu zaspokoić te oczekiwania. Jasne, łatwo się mówi, ale Patrycja Strzałkowska zdecydowanie mnie nie rozczarowała.
"Zastraszona" już od pierwszych stron zrobiła mi mętlik w głowie. Miałam naprawdę odjechane teorie, ale nie wzięłam pod uwagę tej, która ostatecznie okazała się być rozwiązaniem, tym bardziej chylę czoła przed autorką, że udało jej się tak sprytnie poprowadzić narrację i totalnie mnie nią zmanipulować.
Ten konstrukcyjny majstersztyk to jednak nie wszystko, bo na scenie pojawili się nowi bohaterowie. Niektórzy byli już wzmiankowani w pierwszej części, inni pojawili się dopiero teraz, a chodzi mi o funkcjonariuszy, którzy próbowali rozwikłać zagadkę morderstwa. Wprowadzenie postaci profilerki najpierw mnie mocno zaskoczyło, a z czasem jej wątek okazywał się być coraz bardziej interesujący.
W tym tomie naprawdę sporo się dzieje. Mamy kontynuację wydarzeń z pierwszego tomu, ale w o wiele mroczniejszym wydaniu. Można odnieść wrażenie, że bohaterowie stracili wszelkie skrupuły i do głosu doszły ich najgorsze instynkty. Autorka prowadziła równocześnie kilka wątków i nie tylko zgrabnie połączyła je w całość, ale w każdym z nich budowała napięcie, przez co czytelnik nie miał nawet chwili wytchnienia. Muszę przyznać, że podobała mi się intensywność i dynamika tej książki.
Chyba najbardziej szokujące było dla mnie to, że rozwiązanie najistotniejszej intrygii pojawiło się już w połowie powieści, a mimo to moja ciekawość ani trochę nie opadła. To był dość odważny zabieg, ale z perspektywy czasu rozumiem dlaczego Patrycja Strzałkowska go zastosowała. Dzięki temu inny element wybrzmiał w tej fabule wyraźniej.
"Zastraszona" to drugi tom serii DarkBook, w którym poznajemy odpowiedzi na wiele pytań, ale nie na wszystkie. Zakończenie ucina część tej historii, ale tym samym intryguje jeszcze bardziej.
Moje 7/10.

"Zastraszona" to drugi tom i jednocześnie kontynuacja, serii Dark Book, autorstwa Patrycji Strzałkowskiej. Recenzując tę część nie sposób, nie wspomnieć o pierwszym tomie, w którym została zabita Majka Sonik. Było prowadzone śledztwo, ale nie doprowadziło do odnalezienia mordercy. W tej książce jest kontynuacja. Jednak zaskoczeniem jest fakt, że komisarz Wójcik został odsunięty od sprawy. Zamknięciem sprawy zajął się, skorumpowany, przez Włodzimierza Czerwińskiego, komendant Wrzeszcz, oraz sprowadzona na jego prośbę profilerka Iwona Kwiecień. Warto przeczytać książkę, aby poznać bliżej ten wątek, gdyż przedstawia się, naprawdę, ciekawie.

Zakończenie poprzedniego tomu skończyło się strzałem Klaudii do własnego ojca. Już pierwszy rozdział drugiej części pokazuje, że dziewczyna chybiła i jedynie raniła go niegroźnie. Gangster trafił do szpitala, a jego córka ukrywa się w obawie o swoje życie.

Ta część stanowi ciekawą kolekcję tajemnic, intryg oraz sekretów. Jedne stanowią kontynuację z poprzedniego tomu, inne pojawiają się dopiero w tym tomie. Wychodzą na jaw mroczne, rodzinne, tajemnice.

Rozstrzygnięcie zagadki kryminalnej z pierwszego tomu okazuje się niezwykle zaskakujące, podobnie jak finał książki.

Część bohaterów poznaliśmy w poprzedniej książce, inni pojawiają się dopiero teraz. Na szczególną uwagę zasługuje nowa postać, a mianowicie profilerka, Iwona Kwiecień. Kobieta ma nie tylko intuicję połączoną z wiedzą, ale również niezwykłą siłę i hart ducha. Niedawno pojawiła się trzecia część i spodziewam się, że ta bohaterka tam się pojawi i jeszcze pokaże co potrafi i na co ją stać.

Ten tom trochę różnił się od pierwszej części. Nie tylko brakuje w nim thrillera, ale również erotyku, tak więc reklama na okładce kompletnie odbiega od prawdy. Historia przedstawiona w tej powieści jest niezwykle dynamiczna i w większej części to sensacja i kryminał. Dobrze się czyta i stanowi ciekawą rozrywkę. Mimo wszystko to bardzo banalna historia dość naiwna i mało wiarygodna. Typowe czytadło dla mniej wymagających czytelników

Trochę lepsza niż pierwsza część "Zwerbowana". Przede wszystkim więcej tu kryminały a zdecydowanie mniej scen erotycznych. Chociaż fabuła i tak mnie troszkę śmieszyła🤷‍♀️😄

Seria Patrycji Strzałkowskiej DARK BOOK jest naprawdę świetna , lekko się czyta ... Treść książek jest naprawdę interesującą i wciągająca .

• Kryminał
  • 03 Literatura Popularna