Świąteczne namiętności

Okładka książki Odmęt. Antologia morska Silke Brandt, Mort Castle, Filip Duval, Bruce Golden, Michał P. Kadlec, Mariusz Kaszyński, Anna Kłodnicka, Rafał Łoboda, Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Romuald Pawlak, Jacek Pelczar, Michał Pleskacz, Krzysztof Rewiuk, Agata Suchocka, Emilian Wojnowski, Martyna Wróbel
Odmęt. Antolog... Silke Brandt, Mort ...
Okładka książki Sny umarłych 2023. Polski rocznik weird fiction Dagmara Adwentowska, Daria Banasiewicz, Aleksandra Bednarska, Filip Duval, Agnieszka Fulińska, Elana Gomel, Justyna Hankus, Katarzyna Ophelia Koćma, Dariusz Ludwinek, Marcin Mleczak, Olaf Pajączkowski, Aleksander Paradowski, Przemysław Poznański, Krzysztof Rewiuk, Agata Suchocka, Sylwia Wełna, Adam Włodarczyk, Małgorzata Żebrowska
Sny umarłych 2... Dagmara Adwentowska...

Okładka książki Lista Niegrzecznych Prezentów Ewelina Dobosz, Anna Langner, Monika Magoska-Suchar, Katarzyna Mak, Ada Nowak, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Ludka Skrzydlewska, Agata Sobczak, Emilia Szelest
Lista Niegrzec... Ewelina Dobosz, Ann...
Okładka książki Niezapowiedziany gość Ilona Gołębiewska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut
Niezapowiedzia... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Niebezpieczni mężczyźni Nana Bekher, Camille Gale, Karolina Jurga, K. C. Hiddenstorm, E. Raj, Sandra Robins, Monika Skabara, Ludka Skrzydlewska, Agata Sobczak, Paulina Zalecka
Niebezpieczni ... Nana Bekher, Camill...

Z antologiami różnie bywa, bo nie każde opowiadanie jest wciągającym dziełem, a to rzutuje na odbiór książki. Spodziewałam się ordynarnych erotycznych opowiadań i na szczęście się myliłam. Opowiadania są mimo wszystko napisane ze smakiem, a wątki miłosne nie są nadmiernie przesadzone.

Opowiadania nie przypadły mi do gusty. Niektóre niedkończone, niektóre totalnie bez sensu, o niczym. Jedynie dwa czy trzy z całego zbioru były jako tako ciekawe.

Takie sobie

Takie sobie

Super opowiadania rozgrzewające do czerwoności, gorąco polecam.

Super opowiadania rozgrzewające do czerwoności, gorąco polecam.

o kolejna antologia w świątecznym klimacie. Świetna na obecny czas. Niby impreza, ale jeszcze choinka, światełka i świąteczne wspomnienia pozostają żywe.

10 cudownych pisarek i 10 opowiadań, które urozmaicą nie tylko sylwestrowy wieczór.
Już kiedyś się spotkali, ale czy te spotkanie przebiegło pomyślnie? Czy spotkanie po latach to na pewno dobry pomysł? Jedno jest pewne będzie zaskakująco i gorrrąco 🔥

Do książki Wydawnictwo Akurat dorzuciło zakładkę z bardzo gorącym panem, którą można sobie wyciąć z okładki i razem z nim śledzić poczynania głównych bohaterów 😅

Zbiór opowiadań ze świętami w tle. Jest namiętność, czasem miłość. Jedne lepsze, których chciałoby się przeczytać więcej, inne średnie, jakby pisane na szybko, na siłę... Ale przeczytać można jeśli ktoś lubi krótkie historie

To już moja trzecia antologia "grzesznych" świątecznych opowiadań... od nieco przerażających, jak "Piękno jest wieczne", przez kompletnie nieprawdopodobne, jak "Zachar", zabawne jak "Druga miłość" czy całkiem przyzwoite, jak "Magenta" albo "Miłość". Sympatyczny wypełniacz czasu.

Książka jest zbiorem opowieści - niektóre z nich są ciekawe i dobrze przemyślane, inne jakby pisane "na siłę". Właśnie dlatego wyciągnę średnią ocenę za całość.

Lubicie krótkie historie, czy dłuższe?
Ja osobiście wolę dłuższe książki, bądź serie.
Wtedy autor ma szansę na rozwinięcie swojej wyobraźni i stworzenie historii, która będzie mogła wciągnąć nas w swój świat.
Natomiast niewątpliwą zaletą takich książek jest to, że możemy zapoznać się ze stylem pisania różnych autorek.
Przyznam szczerze, że w tym przypadku liczyłam na gorące historie rozgrywające się w okresie świątecznym.
Szczerze - tego klimatu świątecznego jest tutaj bardzo mało, natomiast gorące historie jak najbardziej są.
Moimi faworytami są trzy powieści z tej antologii:
❄️ Blueberry, Rapsberry i wszystkie inne Berry Magdaleny Winnickiej
❄️ Wigilijna odsiadka Charlotte Mils
❄️ Magenta Pauliny Świst.
Jeśli macie ochotę zapoznać się z twórczością poszczególnych autorek polecam wam antologię Świąteczne namiętności.

Lubicie krótkie historie, czy dłuższe?
Ja osobiście wolę dłuższe książki, bądź serie.
Przyznam szczerze, że w tym przypadku liczyłam na...

Bardzo dobra antologia, choć święta są tutaj jedynie tłem, to naprawdę zasługuje na wyróżnienie. Wszystkie opowiadania są dobrze napisane, co już wyróżnia ten zbiór opowiadań na tle innych - naprawdę, stylistycznie nie można się tutaj niczego doczepić.
Dodatkowy plus to zróżnicowany styl opowiadań, co nie często się zdarza. Nie ma tutaj kilku tych samych historii, inaczej opowiedzianych, każde opowiadanie różni się stylem, gatunkiem i pomysłem na fabułę.

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Świąteczne namiętności