Trzeci dziedzic

Okładka książki Trzeci dziedzic Monika Skabara
Okładka książki Trzeci dziedzic
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dziedzictwo MS (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo MS (tom 3)
Wydawnictwo Kobiece
2021-05-19
2021-05-19

nawet fajna ta seria ale jak dla mnie ma duzo minusów. kazdej z czesci brakuje co najmniej po 100 stron. Akcja pedzi tak szybko ze masakra. Czlowiek nie ma czasu dobrze poznac głównych bohaterow a tu juz koniec ksiazki.

Historia zupełnie inna, ale równie ciekawa i zaskakująca. Tutaj to dopiero czuć tajemnice.

Trzecia część zdecydowanie lepsza od drugiej! Postacie na plus, chociaż w całej serii nie mogę przeboleć jak wielki, przerażający mafioso robi się miękki pod wpływem swojej kobiety, ale to mały szczegół :D Książka, tak jak dwie pozostałe wciąga od pierwszych stron, zawiera jeszcze więcej wątków i ma bardziej rozwiniętą fabułę. Polecam!

"- M-mogę... - Głos odmawiał mi posłuszeństwa. (...)
- Co tylko zechcesz, mała - powiedział cicho i zamarł w oczekiwaniu na mój ruch. (...)
- Nie ruszaj się, proszę... - szepnęłam i zrobiłam coś, na co nigdy wcześniej nie starczyło mi odwagi. (...)"

Finałowa część serii Dziedzictwo. Chociaż każda książka to inna historia, poszczególne postacie pojawiają się we wszystkich częściach.

Tutaj bliżej poznajemy Vincenzo, najmłodszego z braci Morinello. Jako najmłodszy musi odwalać za braci czarną robotę i powoli zaczyna go to wyprowadzać z równowagi. Jednak podczas wyjazdu do Los Angeles wszystko się zmienia ✈️.

Mona Mendez rozgrywa osobistą vendettę na rodzinie Morinello. Zmusza Vincenza do ślubu👰. Sama wiele przeszła, a urazy i trauma z dzieciństwa utrudniają jej życie.
Czy Vini pomoże jej pozbyć się dawnych leków, czy raczej okaże się bezwzględny nawet w stosunku do swojej nowej żony? Czy odnajdą dziecko, na którym im zależy?

Pierwszy raz spotykam się, by to kobieta zmuszała mężczyznę i to gangstera do ślubu w imię dobra rodziny. Jest to miłe przełamanie książkowych stereotypów. Jak w poprzednich częściami mamy do czynienia z silną kobietą, ale na pewno dużo bardziej wyważoną i opanowaną niż Szasa. Do specyficznego Vincenza pasuje idealnie. Bardzo podobało mi się podejście Viniego do kobiety, a potem do jej dziecka. Co do całej fabuły... Nie było tu tyle akcji, co w pierwszej części, ale było więcej niż w drugiej. Wszystko było na tyle wyważone, że czytelnik spokojnie mógł wczuć się w fabułę i emocje bohaterów. A epilog jest wręcz genialny 🤣.
To zdecydowanie moja ulubiona książka tej serii.

"- M-mogę... - Głos odmawiał mi posłuszeństwa. (...)

Tytuł: "Trzeci dziedzic"
Autor: Monika Skabara
Wydawnictwo: Kobiece @wydawnictwo.kobiece

"Trzeci dziedzic" to zakończenie serii "Dziedzictwo " Moniki Skabary. Co tu się działo! Sama jestem pod wrażeniem do tej pory. Tajemnice, akcje i jeszcze raz tajemnice. W pewnym momencie sama nie wiedziałam, czy ze złości rzucić książkę w kąt i czekać, aż mi przejdzie czy czytać dalej zaciskając zęby.

W tej części mamy historie Vincenza, najmłodszego z braci Morinello. To on zawsze odwala czarną robotę i sprząta po wszystkim, najlepszy egzekutor, i bawidamek. I tak jest tym razem. W LA giną transporty, Vin musi zająć się problemem w postaci Wilka i jego watahy.
Mona Mendez, silna i zdeterminowana, ale skrzywdzona meksykanka, która tylko czeka, żeby zemścić się na Antonio Morinello oraz na ludziach, którzy ją skrzywdzili.
Co połączy tą dwójkę? Wilk stawia warunki, a Vincenzo, aby ratować swoją rodzinę przystaje na nie. Ma poślubić wskazaną przez niego kobietę. Będzie nią właśnie Mona.
Kobieta skrzywdzona w dzieciństwie, nie daje się nawet dotknąć, a Vin, choć wściekły okazuje cierpliwość.

Jak to się rozwinie?
Kim jest tajemniczy Wilk?
Jakie tajemnice skrywa Mona?

Monika po raz kolejny pokazała, że potrafi stworzyć świetnych bohaterów. Vin, arogancki dupek, który jednak posiada serce, czy Mona pozbędzie się leków dzięki niemu? Tego dowiecie się z książki 😊

Jedynie co mi się w książce nie podobało, cukierkowe zakończenie.

Tytuł: "Trzeci dziedzic"
Autor: Monika Skabara
Wydawnictwo: Kobiece @wydawnictwo.kobiece

Mona szuka zemsty za przeszłość, która ja zniszczyła... Vin członek włoskiej mafii. Historia z wieloma traumatycznymi przeżyciami w tle, które łączą bohaterów i sprawiają, że stawiają do walki o lepszą przyszłość razem. Polecam

2003

Świetne zakończenie całej serii. Dla mnie to najlepsza i najbardziej emocjonująca część w której widać jakie duże postępy zrobiła autorka od swojego debiutu.
W tej części poznajemy najmłodszego z braci Marinello-Vincenzo , człowieka bezlitosnego dla wrogów, egzekutora rodziny, który na polecenie brata ma zrobić porządek z odradzającą się mafią meksykańską w Los Angeles i odnaleźć Wilka , odpowiedzialnego za kradzież ich dostaw.
Na miejscu okazuje się, że warunkiem utrzymania pokoju jest jego małżeństwo z członkiem mafii meksykańskiej.
Jego żoną zostaje piękna i tajemnicza Mona Mendez, która pała chęcią zemsty na rodzinie Marinello za piekło , przez które przechodziła przez 12 lat, gdy po rozgromieniu mafii meksykańskiej ona i inne dziedzi dostały się pod opiekę jednego z członków włoskiej mafii.
Ta powieść porusza serca, bo pokazuje jak miłość i współczucie potrafią zmienić charakter człowieka.
Vincenzo nagle zmienia swój sposób postępowania i z bezwzględnego zabójcy staje się innym człowiekiem w stosunku do swojej żony. Mona natomiast też stara się walczyć ze swoimi demonami z przeszłości, bo nagle zdaje sobie sprawę , że nie zemsta jest najważniejsza.
Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła w której nie brak porachunków mafijnych, tajemnic z przeszłości, zabójstw , przyjaźni i zazdrości.
Dużo śmiałych scen pożądania i tych normalnych scen namiętności. Są tajemnice, zemsta, miłość i namiętność. Są również pod koniec łzy wzruszenia, a to wszystko powoduje, że powieść czyta się jednym tchem i z ogromnym zainteresowaniem.
Kupiła mnie autorka historią Mony i Vincenzo i sprawiła, że z niecierpliwością będę czekać na jej kolejne powieści.

Tym razem spotykamy najmłodszego brata Antonia- Vincenzo Morinello, który jest od „brudnej roboty”. Tortury czy zabijanie to dla chleb powszedni.
Gdy po kolejnym zadaniu wraca na Sycylię do rodzinnego domu okazuje się, że jego pobyt nie potrwa zbyt długo. Otóż Antonio ma dla niego kolejne ważne zadanie w związku z tym musi jak najszybciej udać się do Los Angeles, aby odnaleźć „Wilka”, który bezkarnie okrada ich transporty z bronią.
Vincenzo odnajduję „Wilka”, a on jak się okazuje jest głową meksykańskiej mafii w LA, która mieć władzę w tej części Stanów. Jak się okazuje „Wilkowi” nie chodzi tylko o władzę, ale również o zemstę na Antonio, który 12 lat wcześniej nieświadomie przyczynił do okrutnego procederu, który trwał wiele lat. Vincenzo ściąga brata do LA, lecz walka o jego ułaskawienie nie jest łatwa. „Wilk” znajduje jedno rozwiązanie, a jest nim ślub Vincenzo z Moną, która należy do meksykańskiej grupy. Mężczyzna chcąc ratować rodzinę poświęca się i nie znając oraz nie widząc kobiety na oczy godzi się na małżeństwo. Mona jest piękną kobietą, która skrywa wiele tajemnic oraz ma swój plan, w którym nie ma żadnych uczuć do przystojniaka z Sycylii.
Co się stało 12 lat wcześniej? Jak to wydarzenie wpłynie na teraźniejszość ? Czy ślub mężczyzny oraz kobiety będzie dobrą decyzją ? Jakie tajemnice skrywa Mona? Z czym będą musieli się zmierzyć małżonkowie?
Ponownie spotykamy dwa silne charaktery. On wieczny kawaler, kochający piękne kobiety, ale bez zobowiązań. Ona piękna, silna, zdeterminowana i nosząca bliznę, po której wiele osób nie było by w stanie się podnieść. Fabuła jest ciekawa, ale nie wciągnęła mnie jakoś specjalnie. Akcja była dla mnie bardzo przewidywalna co sprawiło, że książkę przeczytałam, ale bez efektu „wow”. Po tych trzech tomach najbardziej podobał mi się tom drugi.

Gdyby Mona faktycznie była pokazana jako silna kobieta, którą ją opisywano to było lepiej. Tak to tylko słucham jaka to ona nie jest, a jak przychodzi co do czego to takie ciepłe kluchy.
na plus zakończenie, bo mnie zaskoczyło i trafiło w moje gusta.

Całościowo seria nie najgorsza. Nie czytałam nigdy wcześniej tego typu książek. Nadal nie trafia to do mnie w zupełności, ale może to być fajne oderwanie od rzeczywistości i ucieczka w audiobooki.

na plus zakończenie, bo mnie zaskoczyło i trafiło w moje gusta.

Muszę przyznać, że bardzo podobała mi się ta seria. W każdej była silna postać kobieca, choć w trzeciej części już nieco stonowana. Myślę, że to dobrze. Nie przejadł nam się ten motyw i nie możemy powiedzieć, że w każdej było niemal to samo. Tu o dziwo można powiedzieć, że "małżeństwo aranżowane" było zainicjowane przez kobietę. To chyba pierwsza książka mafijna którą przeczytałam, w której to mężczyzna (gangster!) został zmuszony do poślubienia nieznajomej 😃🤭
Ogólnie mam wrażenie, że ta część była bardziej wyważona, nie działo się aż tak dużo jak w poprzednich, dzięki czemu mogliśmy skupić się na relacjach bohaterów i walce z traumą jednego z nich.

• Mafia

Monika Skabara Trzeci dziedzic Zobacz więcej