Testament. Hope. Tom 1

Okładka książki Testament. Hope. Tom 1 Monika Skabara
Okładka książki Testament. Hope. Tom 1
Monika Skabara Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Hope (Skabara) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hope (Skabara) (tom 1)
Niegrzeczne książki
2022-11-09
2022-11-09

No żeby tak skończyć książkę! Skandnal. I teraz czekanie na kolejny tom 😭 Nawet fajna, słuchałam podczas pracy na nocce. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów :)

Całkiem przyjemna i wciągająca historia. Trochu w klimatach Vi Keeland, Penelope Word itp. Choć w tym wypadku nawet lepsza w porównaniu z najnowszymi wydanymi książkami tych pań.

Genialna historia! Od pierwszej strony pochnęła mnie niesamowicie, że zapomniałam o bożym świecie. Zasiadłam do niej przy popołudniowej kawie, a skończyłam dość późnym wieczorem.. ani na moment nie mogłam się od niej oderwać.
Bardzo poruszająca książka, opowiająca o przyjaźni, trudnym dorastaniu w wymagającej rodzinie, a także miłości.
Kilka wątków mnie nawet zaskoczyło, czytałam z zapartym tchem! To będzie jedna z moich TOP 10 książek w 2024! Czas na drugi tom.

Kilka wątków mnie nawet zaskoczyło,...

świetny pomysł jeszcze nie czytałam o kobiecie która była w wojsku . Bardzo mnie zaciekawił opis , postanowiłam ze przeczytam . To jak autorka opisała Hope bardzo mnie zaintrygowało . Świetnie się czytało a i to co rodziło się miedzy główna bohaterka a Jaxa , no nie powiem miałam nadzieje ze to się rozwinie . Końcówka bardzo mocna ,aż od razu chciałam przeczytać drugi tom .

Uwielbiam romanse z ranchem w tle, bo wtedy czuję się jak w czasach, gdy zaczytywałam się w książkach Nory Roberts i przepadałam dla kolejnego kowboja. Ale w przypadku tego tytułu jest trochę inaczej, bardziej intensywnie...

Hope służyła w wojsku wiele lat idąc w ślady swojej rodziny. Jednak, gdy jedna z misji skończyła się tragicznie, dla Hope skończyło się też obcowanie z mundurem. Otumaniona bólem i stratą przyjeżdża do miasteczka w Teksasie, gdzie zamierza wyremontować odziedziczony w spadku dom. W Pilot Point poznaje skrywającego tajemnice Jaxa, wytatuowanego i szczerego Skulla z klubu MC oraz Hattie, która potrzebuje jej pomocy. Hope wkracza w teksańskie życie, ale problemy znów staną jej na drodze.

HOPE. TESTAMENT pochłonęłam wręcz momentalnie. Trochę ta książka czekała na swoją kolej, ale teraz wiem, że zdecydowanie za długo. Monika Skabara stworzyła tutaj naprawdę świetną historię, od której nie sposób się oderwać. Miałam przyjemność czytać już powieści autorki, ale ta chyba najbardziej przypadnie mi ze wszystkich do gustu.

Ta książka to opowieść o życie w promieniach teksańskiego słońca, wzajemnej pomocy, stawianiu czoła problemom, walce o swoją wolność i uczuciu, które rodzi się niespodziewanie i wprawia serce w drżenie. To historia wypełniona emocjami, w której sceny romansu są zaledwie pojedyncze, jednak cała reszta sprawia, że jest to coś pięknego i bolesnego jednocześnie.
Zakończenie pozostawia w zawieszeniu i łamie serducho. Na jaw wychodzą pewne tajemnice, a ludzie pod presją podejmują różne decyzje.
Muszę koniecznie przeczytać kolejną część, żeby przekonać się jak potoczyły się losy Hope i Jaxa, bo na ten moment jestem uczuciowo rozdarta.

To historia Hope, która odchodzi z armii po stracie najlepszej przyjaciółki. To silna babka, która do wszystkich podchodzi wrogo i nie da sobie w kasze dmuchac. Jednak wewnętrznie zmaga się z własnymi demonami. Okazuje się, że zmarła przyjaciółka zaplanowała dla niej wiele atrakcji przy renowacji domu w Teksasie. Sąsiadem Hope zostaje kowboj Jax, nie zabraknie również bikerów z klubu motocyklowego czy małomiasteczkowych dramatów.

Znam pióro autorki i bardzo je lubię dlatego bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tą serię dzięki uprzejmości @ank_1985_czyta ♥️
W tych książkach naprawdę dużo się dzieje, akcja ani na chwilę nie zwalnia i można by im zarzucić jakieś nieścisłości ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Było ciekawie, emocjonująco i zaskakująco. Autorka wykreowała bardzo złożonych bohaterów i widziałam, że wiele z was nie może jej wybaczyć tego co się stało w drugim tomie. Ja jednak jestem bardzo zadowolona z takiego rozwoju akcji. Dla mnie to był strzał w dziesiątkę. W końcu pierwsze wrażenia bywają mylne a pożądanie to nie wszystko.
Ja jestem bardzo zadowolona z lektury i nie mogę się doczekać kolejnych książek autorki ♥️

Trudno ocenić mi tę pozycję, styl pisania autorki bardzo mi się podoba, ale treść tak sobie za to, że mało ma wspólnego z rzeczywistością. Niemniej to niezła książka na raz.

Historia Hope wywołała we mnie masę emocji od śmiechu przez łzy. Monika Skabara wie jak poruszyć czytelnika i tym razem znów jej się to udało. Stworzyła świat z którego ciężko się wyrwać i postaci których nie sposób nie polubić. Mówiłam już to nie raz, ale powtórzę: książki autorki to MUST READ! Obiecuję, że się nie zawiedziecie. Jest akcja, są silne emocje, miłość i przyjaźń, ale też tajemnice do odkrycia. Cała ta mieszanka nie pozwoli Wam się nudzić.

Główna bohaterka to wspaniała, silna kobieta, która po nieudanej misji wojskowej musi sobie poradzić z traumą i stratą kogoś bliskiego. By na nowo odnaleźć siebie rezygnuje z wojska i wyjeżdża do małej mieściny w Teksasie gdzie odziedziczyła dom. Miejscowa społeczność nie pozwoli jej sie nudzić, a gburowaty kowboj zacznie zaprzątać jej myśli. Co z tego wyniknie ? Tego dowiecie się, jeśli sięgniecie po książkę 😉

Mam mieszane uczucia. Po fantastycznych opiniach i recenzjach- zawiodłam się na lekturze niesamowicie. Spodziewałam się ognia, fajerwerków i szaleństwa - a dostałam rozwodnioną owsiankę. Płaską i naiwną historię, wyolbrzymione w swej niewiarygodności relacje Hope z otoczeniem. Przyjaźnie powstałe naprędce. Akcja? Halo jaka akcja!! Emocje jak w finale koła fortuny. Nie chwycił mnie pomysł i nie chwyciła jego realizacja. Książka z serii- idę do kibla, wezmę coś do poczytania. Jak dla mnie nie i nie i raz jeszcze nie. Oby drugi tom był lepszy, przynajmniej na tyle, że- wezmę go na korki w Warszawie.

Historia Hope pochłonęła mnie bardzo. Uwielbiam książki gdzie kobiety są silne i potrafią walczyć o swoje. To rewelacyjna książka , wciąga od początku i zachwyca sytuacjami w jakich się znajduje Hope. Polecam i biorę druga cześć !

• Romans

Dodaj cytat z książki Testament. Hope. Tom 1