Marionetka

Okładka książki Marionetka Paulina Jurga
Okładka książki Marionetka
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Rosyjska Mafia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rosyjska Mafia (tom 2)
Otwarte
2021-06-02
2021-06-02
mafia rosyjska mafia romans miłość kobieta

Ksiazka, która sprawi że wasze serce zabjie mocniej. Pełna emocji historia Marty i jej życia w nowej rzeczywistości. Czy Marta odzyska wolność i będzie mogła wrócić do Polski? Czy może jednak pozostanie w Rosji? Świetna książka, która polecam z całego serca!

Swoją opinię o całej trylogii wyraziłam przy okazji pierwszego jej tomu. Zdecydowanie polecam książki autorki, to świetna lektura.

Druga część serii o rosyjskiej mafii niestety trochę mnie zawiodła. Za dużo w niej wątków romansowych, a za mało dobrze skonstruowanej intrygi będącej "solą" pełnokrwistego kryminału czy thrillera. Plus za zakończenie, które ma zachęcać do przeczytania kolejnej części.

Nie myśl, nie czuj, idź tam gdzie chcę, rób co ci każę... bądź Marionetką.

Ta książka to kontynuacja "Matrioszki", druga część serii "Rosyjska mafia", w którym mafia czeczeńska i białoruska mocno namiesza, a Marta będzie musiała stawić czoła kolejnym przeciwnościom losu.

★Po krwawych wydarzeniach kończących pierwszą część, niektóre tajemnice zaczynają się wyjaśniać. Okazuje się, że Marta miała być narzędziem w walce, pomiędzy bratwą solnecewską, a czeczeńską . Jej ślub z Saszą miał być okazją do rozegrania wojny pomiędzy mafiami . Zabijając swojego ojca zmieniła bieg wydarzeń, ale nie ocaliła swojej koleżanki Karoliny. Marta poznaje plan Maksa i Nikołaja, który właściwie jest planem Rusłana Kutajewa (znanego jako Siergiej),ojca Nikołaja i przywódcy czeczeńskiej mafii. Dowiaduje się, że Kola naprawdę nazywa się Ali Kutajew, a ksywka Wilk jest symbolem jego ojczyzny. Czeczeńska legenda o wilku sprawia, że Siergiej uważa go za abreka, potomka wilczycy, który doprowadzi do upadku imperium Kosłowa.
Tymczasem Maksim próbuje przejąć schedę po ojcu i stać się bezwzględnym przywódcą rosyjskiej mafii...

Na jaki układ pójdzie Marta, aby uratować koleżankę i czym on się dla niej skończy?
Czy w jej życiu znów pojawi się Nikołaj i czy Wilk zagości w jej sercu na dobre?

"Marionetka" nie zawodzi, fabuła zaskakuje nas nagłymi zwrotami akcji, a przemiana jaką widzimy u głównej bohaterki zadziwia. Z przerażającą ilością szczegółów obserwujemy bezwzględność mafijnego świata. Poznajemy matkę Nikołaja i jego siostrę Aiszę, wkraczamy w okrutny świat czeczeńskich tradycji, z przerażająca uległością dla patriarchatu i przemocy wobec kobiet.
Złożoność charakterów bohaterów, nieprzewidywalność fabuły, dramatyzm śmierci Tatiany, opisy codzienności mafijnego świata, podejście do "rozwiązywania" problemów rodzinnych powodują, że nie można oderwać się od lektury. Tajemnica zdjęć znalezionych przez Martę, wynaturzenie jej starszego brata i skutki trzech wystrzałów, podczas których Marta traci przytomność sprawiają , że ma się ochotę natychmiast przeczytać tom trzeci, zatytułowany "Matnia".
"Marionetkę" zdecydowanie POLECAM , ale po wcześniejszym przeczytaniu "Matrioszki ".
#jolamab_zaczytana

Nie myśl, nie czuj, idź tam gdzie chcę, rób co ci każę... bądź Marionetką.

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam

Jest to kontynuacja serii "Rosyjskiej mafii" i ta część jak poprzednia pochłonęła mnie również mocno, ale tym razem nie zapomniałam o dziecku 😅

W "Matrioszce" poznajemy bezwzględnego ojca, rodzeństwo Marty a także mafię, układy i ukladziki.
Zakończenie pierwszej części spowodowało przekroczenie granicy, którą Marta chciałaby wymazać z pamięci.

"- Tak nie można, Maks.
- Owszem, można. W naszym świecie tak można. A nawet trzeba. Albo zabijesz ty, albo zabiją ciebie."

W drugim tomie Marta od nowa uczy się komu może zaufać bo tym którym ufała ją okłamali.
Musi zmierzyć się z kolejnym problemem jakim jest odnalezienie jej przyjaciółki z Polski. Jednym ze sposobów jest pójście na układ z osobą, która najbardziej ją przeraża.
Czy zgodzi się na umowę ?
Jak potoczą się losy Marty i Nikołaja ?
I najważniejsze czy odnajdzie Karolinę?

"Mafia to nie jest miejsce na miłość."

Tak jak w poprzedniej części tak samo w tej akcja zaczyna się od pierwszych stron i nie zwalnia tempa. Jest nieprzewidywalna, intrygująca i efektowna.

Autorka funduję nam znów wstrząsające zwroty akcji, pełne emocji, które łamią nam serca plus niesamowity klimat, że od książki nie można się oderwać.

Część bohaterów odchodzi, pokazują się nowi, również świetnie wykreowani. Z kolejnymi tajemnicami, zasadami i intrygami. Dalej wraz z Martą mamy mętlik kto jest dobry, a kto jest tak naprawdę ten zły.

No i zakończenie które jak w pierwszej części mnie powalilo.
Moje pytanie - DLACZEGO?
Zakończenie szokuje i jednocześnie przeraża co wydarzy się w kolejnym tomie.
Pani Paulina w całej książce wodzi nas za nos, więc tak naprawdę kto jest Marionetką w tej grze? Bo sądzę że nie tylko Marta.

"- Tak nie można, Maks.
-...

Muszę przyznać, że jest dużo lepiej od pierwszej części. Tu coś się w końcu dzieje, a zakończenie wciska w fotel, że chce się od razu brać za kolejną część. Polecam

"Nie wszystko trzeba załatwiać siłą, Maks. Czasem po prostu wystarczy być dobrym. A dobro wraca"❤️

9/10⭐
Marta zrobiła coś, czego nikt by się po niej nie spodziewał. Teraz, dręczona wyrzutami sumienia, musi się zmierzyć z kolejnym problemem, jakim jest odszukanie jej porwanej przyjaciółki, Karoliny. Wcześniej mogła polegać na Nikołaju i kilku innych domownikach, ale zbyt wiele ukrywali, by wciąż mogła im ufać. Postanawia więc pójść na układ z pewną osobą, która ją przeraża, ale która aktualnie sama jest w ciężkiej sytuacji. Czy dobre serce Marty zostanie uleczone? Czy ona i Nikołaj mają szansę mimo jego tajemnic? Czy wszystko było kłamstwem?🤔

Od prologu do ostatniego rozdziału akcja trzyma tempo. Chciałoby się napisać, że "zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło" i to wcale nie byłoby wyolbrzymienie😍Wszystko, co pieczołowicie układałam sobie w głowie po pierwszym tomie, tutaj... po prostu runęło😱Pierwsze rozdziały fundują nam tyle plot twistów i akcji lepszej niż w filmach akcji, że Paulina Jurga powinna zostać okrzyknięta tytułem Królowej Plot Twistów🤩

Było parę takich momentów, że sobie myślałam "Hej! A gdzie postać X?" lub "Ale to przecież bez sensu! Przeczy wszystkiemu!", ale zaraz potem okazywało się, że Autorka o tym wiedziała i to wszystko było tylko dla podkręcenia ciśnienia😅Czy zadziałało?🤔Tak i to z nawiązką😇Jestem naprawdę pod wrażeniem jak doskonale jest przemyślana ta fabuła🤩Tu po prostu nie ma miejsca na przypadki, a wszystko dzieje się po coś😊Książka kończy się oczywiście ogromnym cliffhangerem, więc polecam mieć trzeci tom pod ręką🤭

Jeszcze krótko (hehe, żart😂) o bohaterach:
💘Z Maksem dzieją się tu niepokojące rzeczy i normalnie zamartwiałabym się tak, jakby był on moją rodziną, ale nie muszę, bo jestem zachwycona tym, jak o niego dbają❤️
💘Często zapominam, że Marta ma 17 lat. Nie jest tak beztroska jak być powinna, jednak nie ma się co dziwić w jej sytuacji🥺Mimo to nie porzuca swoich zasad moralnych i nie traci godności🔥
💘Nikołaj ma swoje za uszami i wciąż nie wiem co o nim sądzić😅Z drugiej strony jednak jest mi go żal, tak samo jak Iwana, Izjasława czy bliźniaczek🥺Jego ojciec i ojciec Marty mogliby sobie ręce podać w traktowaniu dzieci😤
💘Karoliny nie lubiłam już w poprzednim tomie i zgadzam się tak naprawdę i z Martą, która chce ją ratować, i z pozostałymi, którzy twierdzą, że sobie na to zasłużyła
💘Nie wiem, czy to było zamierzone, ale mimo wszystko żal mi I.🥺Nie usprawiedliwiam go ani nic, bo nie da się ukryć, że robił okropne rzeczy, jednak widać, że mógłby być inny, gdyby nie ich parszywy ojciec😤
💘Zaskoczona też jestem obrotem w sprawie Tatiany! Żadnej z tych rzeczy bym się nie spodziewała😲

Nie wiem, co mogłabym więcej napisać oprócz tego, że bardzo mi się podobało (ale to już chyba widać🤭) oraz tego, że najzwyczajniej w świecie nie mam pojęcia czego się spodziewać po Matni😅Nie da się też ukryć, że Paulina Jurga stworzyła Romans Mafijny (pisany dużymi literami) z górnej półki😍🔥

{Książka czytana w ramach akcji #czytajmypopolsku u @ver.reads i @ksiazkidobrejakczekolada }

9/10⭐

Moja ulubiona seria mafijna

Moja ulubiona seria mafijna

Paulina Jurga skradła moje serce już od pierwszej części. Jej książki są pełne napięcia, emocji i mrożących w żyłach scen. Nie ma miejsca na nudę, akcja dzieje się niemal cały czas. Coraz więcej kart zostaje odsłoniętych a świat rosyjskiej mafii wciąga nas coraz głębiej. A zakończenie wbija w fotel i nie ma innej możliwości niż sięgnięcie po kolejną część.