Przysięga. Hope. Tom 2

Okładka książki Przysięga. Hope. Tom 2 Monika Skabara
Okładka książki Przysięga. Hope. Tom 2
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Hope (Skabara) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hope (Skabara) (tom 2)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2023-03-22
2023-03-22

Po prostu uwielbiam, nie mogłam się oderwać. Tak bardzo naładowana emocjami że chłonęłam je wszystkie i nie miałam dość, mimo iż w niektórych momentach myślałam że więcej nie zniosę. Tej serii się nie czyta , ją się czuje.

Naprawdę świetna!!! Nie spodziewałam sie takiego obrotu sprawy. Polecam!

Naprawdę świetna!!! Nie spodziewałam sie takiego obrotu sprawy. Polecam!

troszkę Przekombinowana . nie powiem czytałam i liczyłam na inne rozwinięcie , tutaj autorka przedstawiła Jaxa jako tego złego nie wiem co nią kierowało , po przeczytaniu pary stron zastanawiałam się czy to na pewno kontynuacja bo miałam wrażenie ze to całkiem inna historia . Porzuciła temat testamentu jak by go w ogóle nie było . A Hope stała się innym człowiekiem fakt rozstanie z Jaxem mocno nią wstrząsnęło , załamała się wpadła w depresje i tutaj dzięki Hattie i Skullowi wyszła z tego silniejsza . Nie mogę powiedziecie ze mi się nie podobała bo fajnie się ja czytało ale przez cała książkę zastanawiałam się co się stało z Jaxem dlaczego sie tak zachował . Tego za bardzo nie moge przebolec . Ale moje odczucia sa takie a zamysł autorki jest inny i mimo wszystko książka mi się podobała .

Słabe czytadło. Pierwsza część jeszcze do przełknięcia, ale druga... Za dużo, za szybko, przekombinowane..
Fabuła nieprawdopodobna, powierzchowna. Zakończenie to oczywiście słodki happy end.
Nie polecam!

Nie polecam!

To historia Hope, która odchodzi z armii po stracie najlepszej przyjaciółki. To silna babka, która do wszystkich podchodzi wrogo i nie da sobie w kasze dmuchac. Jednak wewnętrznie zmaga się z własnymi demonami. Okazuje się, że zmarła przyjaciółka zaplanowała dla niej wiele atrakcji przy renowacji domu w Teksasie. Sąsiadem Hope zostaje kowboj Jax, nie zabraknie również bikerów z klubu motocyklowego czy małomiasteczkowych dramatów.

Znam pióro autorki i bardzo je lubię dlatego bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tą serię dzięki uprzejmości @ank_1985_czyta ♥️
W tych książkach naprawdę dużo się dzieje, akcja ani na chwilę nie zwalnia i można by im zarzucić jakieś nieścisłości ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Było ciekawie, emocjonująco i zaskakująco. Autorka wykreowała bardzo złożonych bohaterów i widziałam, że wiele z was nie może jej wybaczyć tego co się stało w drugim tomie. Ja jednak jestem bardzo zadowolona z takiego rozwoju akcji. Dla mnie to był strzał w dziesiątkę. W końcu pierwsze wrażenia bywają mylne a pożądanie to nie wszystko.
Ja jestem bardzo zadowolona z lektury i nie mogę się doczekać kolejnych książek autorki ♥️

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Przyznaję, że autorka zaskoczyła mnie tym ile wątków i elementów wplotła w tę dylogię, którą tak naprawdę można by zamknąć w jednej książce.
Główną bohaterką jest Hope, która porzuca wojsko i stara się ułożyć sobie życie na nowo. Tym sposobem młoda kobieta ląduje w niewielkiej mieścinie w Teksasie, gdzie znajduje się odziedziczony przez nią dom. Oczywiście na miejscu trafia na kowboja i byłego komandosa w jednej osobie oraz na bardzo pomocnych bikerów. Oczywiście wspólnie spędzany czas sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji i niestety złamanym sercem co dalej prowadzi do depresji. I tutaj ponownie wkraczają przyjaciele z klubu motocyklowego, którzy mają plan jak uratować Hope przed jej ojcem....

Dylogia wg mojej oceny jest dość nierówna. Jedne wydarzenia są opisane dość rozwlekle gdy inne znowu dość pobieżnie. Niemniej dobrze się jej słuchało. Muszę też przyznać, że to chyba pierwszy klub MC i jego członkowie (szczególnie Skull),których polubiłam, a to wielka rzadkość.
Może nie do końca podobało mi się, jak autorka poprowadziła tę historię ale dzięki temu jest ona nieco inna od typowych z tego gatunku. Jak dla mnie, całość lekka i przyjemna, wręcz idealna na audio.

Czyta się błyskawicznie i to nie tylko dlatego, że książka jest dość krótka. Akcja nie zwalnia tempa nawet na chwilę. Wszystko dzieje się tak szybko, że ani się człowiek spostrzeże a tu już epilog. Hope nie była sobą na samym początku tej części. Na szczęście z pomocą pewnego motocyklisty wróciła do świata żywych i z powrotem stała się tą silną kobietą. Walczyła do końca o najbliższe jej osoby.

Trudno ocenić mi tę pozycję, styl pisania autorki bardzo mi się podoba, ale treść już tak sobie za to, że mało ma wspólnego z rzeczywistością. Trochę zaskakujących zwrotów akcji i zakończenie, którego jednak w takiej formie się nie spodziewałam. Niemniej to niezła lekka książka.

Hope bardzo przeżywa rozstanie z Jaxem i ucieka w alkohol. Staje się wrakiem człowieka, ląduje w ośrodku odwykowym, a jej apodyktyczny ojciec próbuje ją ubezwłasnowolnić. Jednak dziewczyna nie jest z tym wszystkim sama i z ogromnym wsparciem Hattie, Skulla i gangu motocyklowego z Pilot Point powoli staje na nogi. Czy w końcu ułoży sobie życie i będzie szczęśliwa ?

Na samym początku książki autorka zawarła ostrzeżenie, żebyśmy nie chcieli urwać jej głowy za to jak namieszała w tej historii, ale szczerze mówiąc nie mogłam wymarzyć sobie lepszego rozwiązania fabuły. Monika potrafi zaskakiwać i tym razem nie było inaczej. Przy dynamice której nadała tej historii nie sposób się nudzić, ale nie brakuje tu też momentów wzruszenia, uśmiechu i czułości. Pierwszy tom był czymś nowym, świeżym w natłoku książkowych nowości, ale tom drugi absolutnie podbił moje serce. Uwielbiam tych bohaterów, których autorka dopracowała do perfekcji, fabułę, która pomimo wielu wątków tworzy spójną całość i plot twisty, które trzymały mnie w napięciu podczas lektury. Jeśli szukacie książki od której nie będziecie mogli się oderwać ta dylogia jest właśnie dla Was! Pamiętajcie jednak, że konieczne jest zachowanie kolejności i najpierw musicie sięgnąć po „Testament. Hope”

Na samym...

Przebrnęłam przez drugi tom. Mimo, że nieco lepszy od pierwszego... Wciąż pozostaje bardzo naiwny. Fabuła wypłaszczona i bardzo nierealna. Ojciec psychopata, który oszukał system, terroryzujący wszystkich dookoła. Upadek bohaterki- chwilowy, chwilowa depresja i wszystko dookoła chwilowe. Cudowny happy end i cukierkowate przyjaźnie. Zdecydowanie nie dla mnie, choć akcja momentami wartka- przynajmniej od połowy książki. Brak mi opisów, a tym samym brak możliwości zanurzenia się w świecie bohaterów i zgłębienia samych bohaterów. Wszystko szybkie i powierzchowne... Nawet seks...
Duży minus za brak wyjaśnień co z ranczem Sary- w pierwszym tomie przetrwało tornado, zostało odbudowane, by w drugim popaść w niepamięć autorki.
Mniej samej Sary i mniej Jaxa.
Z obu książek... Najlepszy był ich opis zachęcający do przeczytania.
Nie polecam... Chyba, że do wyboru są reklamy w telewizji, na dworze zimno i mokro i akurat okradli Was ze wszystkich innych książek i czasopism.

• Romans
  • Przeczytane w 2023