Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. Instrukcja obsługi

Okładka książki Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. Instrukcja obsługi Jarosław Gibas
Jarosław Gibas Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2021-03-09
2021-03-09
psychopaci

W bardzo przystępny sposób opisane narzędzia, z których korzysta psychopata, by zawładnąć swą ofiarą i "wyssać" ją do cna a potem porzucić... i szukać kolejnej swej ofiary. Autor daje też kilka cennych wskazówek na co zwracać uwagę by nie wpaść w jego sidła czy zacząć się bardziej skutecznie bronić, bo nie oszukujmy się- najlepszym sposobem jest po prostu zerwać kontakt, czego nie zawsze się da od razu zrobić... Polecam.

Ciekawa książka, czytało się lekko i przyjemnie, pomimo trudnego tematu, jaki został tu poruszony. Nawet jeżeli wiedza przekazana przez autora nie pogłębia tematu w jakiś niesamowity sposób, to na pewno forma przekazu pozwala usystematyzować całe zagadnienie. Książka warta polecenia, szczególnie dla laików

Spośród wielu przeczytanych w tym temacie poradników ze smutkiem przyznam, że ten nie należy do najlepszych. Nie dowiedziałam się z niego kompletnie nic nowego… Jednak mam poczucie, że osoby, które są niezaznajomione z tematem mogą z tej lektury wynieść wiele. Znajdziesz tu sporo informacji dotyczących strategii postępowania psychopatów oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Jednocześnie zabrakło mi jeszcze większej dawki wiedzy dotyczącej tego, kim są psychopaci. Takich smaczków psychologicznych. Ale to już moja sugestia.

Bardzo ciekawa książka opisująca zachowania typowe dla psychopatów, napisana przystępnym językiem i zawierająca sporo przykładów z życia. Zdecydowanie warto przeczytać.

Audiobook. Bardzo podobała mi się ta książka. Autor w bardzo precyzyjny i ciekawy sposób demaskuje kryjących się wśród ludzi psychopatów. To bardzo ciekawe, bo przyznam szczerze, że termin psychopata kojarzył mi się wcześniej ze zbrodniczymi przestępcami, gdy tymczasem jest to pojęcie obejmujące tak szerokie spektrum zachowań, że prawdopodobnie każdy człowiek, po przeczytaniu tej książki, potrafił będzie zidentyfikować kilka takich osób w swoim własnym otoczeniu. Oprócz demaskacji psychopatów autor przekazuje czytelnikowi wiele strategii i taktyk postępowania z takimi osobami - co jest oczywiście bardzo przydatne i praktyczne. Przekaz książki jest jednak jednoznaczny - gdy tylko możesz to UCIEKAJ jak najdalej od takich osób. Gdy uciec nie możesz to nie pozwól się zdominować. Powiem szczerze, że dawno nie słuchałem książki tak dobrej, której autorem jest nasz rodak.
Reasumując - książka dostarcza praktycznej wiedzy na temat psychopatów. Autor wiedzę tę przekazuje w niezwykle ciekawy sposób. Myślę, że jej przeczytanie czy posłuchanie warto polecić każdemu - założę się, że czytelnik, tak jak ja, będzie wyłapywał te zachowania u osób ze swojego otoczenia, co będzie dobrą przestrogą w kontakcie z takimi ludźmi. Pamiętajmy - tylko niewielka część psychopatów siedzi w więzieniach. Zdecydowaną większość spotykamy codziennie w swoim życiu. Warto wiedzieć, jak z taką osobą postępować - a ta książka takiej wiedzy bez wątpienia dostarczy.

A ta książka może uratować tobie życie w pracy, rodzinie, wśród znajomych czy związku. Wszędzie tam gdzie można natrafić na psychopatów. Na chwilę obecną, jest To jedna z najlepszych książek, które podejmują ten trudny temat.

Dlatego kup ja swojemu dziecku, żeby szef, partner, koleżanka, kolega nie zniszczyły mu życia. Bo raz zniszczone poczucie wartości bardzo trudno odbudować. Kup książkę sobię jeśli tkwisz w toksycznym związku, pracy, która cię wykańcza. Bo to takie rzeczy kończą się dopiero wtedy, kiedy jesteśmy wrakiem człowieka, a nie wtedy gdy już mamy dość.

Książka jest bardzo praktyczna, oparta na faktach naukowych, badaniach oraz ogromnym doświadczeniu autora. Bardzo ważna pozycja.

Ależ wciągająca pozycja! Długo czekała na swoją kolej, ale jak już się doczekała – zajęła niespełna dwa wieczory. Autor w bardzo przystępny sposób i na liczby H przykładach „z życia wziętych” pokazuje jak działają mechanizmy psychopaty, jego sposób myślenia, zachowania, kamuflaż i sposoby jak sobie z nimi radzić. Myślę, że idealnym serialem po tej książce jest – serial „You” – główny bohater pewnie w 95% będzie pasować do osobowości opisywanych przez Jarosława Gibasa.

Zdecydowanie warto przeczyta książkę, by pewne zachowania móc diagnozować za wczasu, a jak już się uwikłamy w coś takiego – by umieć sobie z tym poradzić.

Moja pierwsza książka w tej tematyce. Ujęły mnie barwne życiowe przykłady i metafory dot. zachowań psychopatów.

Niesamowicie ciekawa pozycja. Wciąga od pierwszego rozdziału. Autor w przystępny i atrakcyjny sposób mówi o psychopatach i podaje obrazowe przykłady, niektórych na pewno doświadczyliście! Dzięki czemu można takie zachowania rozpoznać i po zapaleniu się przysłowiowej czerwonej lampki wiedzieć jak podchodzić do psychopatów lub osób, które takowe zachowania przejawiają.
Temat psychopatii w społeczeństwie jest oczywiście olbrzymi, natomiast ta pozycja to idealny wstęp.
Polecam!

Temat...

Chociaż normalnie instrukcji obsługi nie czytam to dla tej zrobiłam wyjątek bo nie ma co ukrywać nikt kto ma skłonności psychopatyczne nie wręczy nam instrukcji jak z nim postępować. Dlatego po niektóre instrukcje warto sięgnąć dla własnego bezpieczeństwa :)
Większość ludzi myśląc o psychopacie ma przed oczami szaleńca który lata po mieście z bronią albo jest seryjnym mordercą i owszem takie przypadki też się zdarzają, jednak psychopata może być wśród nas i niczym się praktycznie nie wyróżniać na pierwszy rzut oka. I to właśnie autor idealnie pokazuje w tej książce, że tak naprawdę skłonności psychopatyczne może mieć osoba której byśmy nigdy o to nie podejrzewali i trudno nam uwierzyć, że ten miły człowiek, którego znamy może się znęcać nad innymi. Jednak psychopaci mogą idealnie się kamuflować, a swoje skłonności odsłaniać dopiero w momencie gdy chcą coś osiągnąć niezależnie czy to będzie awans w pracy, nakłonienia do zmiany zdania bliskiej osoby nawet w błahej sprawie lub całkowitego odizolowania jej od innych. Ponieważ autor zdaje sobie sprawę z tego, że czasami zachowania psychopatyczne jest ciężko dostrzec i można próbować wytłumaczyć w inny sposób, dlatego też pokazuje konkretne przykłady działania psychopaty oraz obrazuje co przez to taka osoba chce osiągnąć. Z tej książki dowiemy się również jakie działania możemy podjąć, aby osłabić pozycję psychopaty oraz jakie kroki pomogą nam go skutecznie zdemaskować. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie ponieważ jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, wszystkie sposoby, tezy oraz badania są dodatkowo przedstawione na konkretnym przykładzie zaczerpniętym z życia. To zdecydowanie pozwala nam lepiej zrozumieć pewne mechanizmy postępowania osób z zaburzeniem psychopatycznym oraz uświadamia nam, że takie zachowania można dostrzec również wśród osób z naszego otoczenia, jednak należy pamiętać również o tym co podkreśla autor, że nie każde jednorazowe zachowanie musi wskazywać, że ktoś jest psychopatą. Dlatego książka jest dobrym zbiorem wskazówek na co powinniśmy zwrócić uwagę w relacjach i potraktować jako znaki ostrzegawcze oraz jak reagować na niepokojące sytuacje, abyśmy to my wygrali walkę z psychopatką. Jeśli interesuje Was taka tematyka to polecam serdecznie.

• Psychologia

Dodaj cytat z książki Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. Instrukcja obsługi