Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. Instrukcja obsługi

Jarosław Gibas Wydawnictwo: Onepress poradniki
Onepress
psychopaci
poradniki
psychopaci

Chociaż normalnie instrukcji obsługi nie czytam to dla tej zrobiłam wyjątek bo nie ma co ukrywać nikt kto ma skłonności psychopatyczne nie wręczy nam instrukcji jak z nim postępować. Dlatego po niektóre instrukcje warto sięgnąć dla własnego bezpieczeństwa :)
Większość ludzi myśląc o psychopacie ma przed oczami szaleńca który lata po mieście z bronią albo jest seryjnym...

Psychopata kojarzył ci się do tej pory z seryjnym morderca, albo z kimś, kto biega z zbroi po ulicach, udając średniowiecznego rycerza? Tak naprawdę bardziej prawdopodobne jest to pierwsze skojarzenie, choć nie będzie to raczej osobnik czający się z zakrwawionym nożem w pobliskim parku. Raczej ktoś jak Hannibal Lecter, jeden z głównych bohaterów powieści Thomasa Harrisa....

Wg mnie to bardziej książka popularnonaukowa. Mamy tu wyłożone kilkanaście głównych strategii psychopatów, we wielu przypadkach poparte badaniami naukowymi. Wszystko wyjaśnione na klarownych przykładach. Każdy, kto w swoim życiu miał do czynienia z psychopatą, z pewnością doceni to opracowanie.

• 2021
  • Popularnonaukowe