Jednym gestem

Okładka książki Jednym gestem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Okładka książki Jednym gestem
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bursztynowa miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bursztynowa miłość (tom 2)
Czwarta Strona
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Okładka książki Czarny motyl Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Czarny motyl Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Cichym słowem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Cichym słowem Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...

Druga część opowieści podobała mi się bardziej niż pierwsza - może dlatego, że w pierwszej spodziewałam się wybuchu WIELKIEJ miłości, która musi walczyć z uprzedzeniami, niechęcią, stereotypami ale tego nie znalazłam i się rozczarowałam ( chciałam nawet zostawić książkę, choć nie lubię tego robić). Drugą część zaczęłam czytać niejako z rozpędu, bez nastawiania się i przeczytałam ją w 2 noce. To może nie jakaś olśniewająca fabuła ( między bohaterami nie ma żadnych powiązań, napięć, ona czeka i czeka na miłość a on się snuje - oboje dorośli a zachowują się jak dzieci) ale miło się czytało. Zaczęłam czytać 3 część bo ciekawi mnie czy bohaterowie porozmawiają, wytłumaczą sobie to co powinni, wybaczą sobie a może się zejdą...? Fajny temat ale zabrakło emocji a to nich poszukujemy w książkach tego gatunku.

Pierwszy tom z serii Bursztynowa miłość - Tylko szeptem przeczytałam na początku tego miesiąca. Zazwyczaj robię sobie dłuższe przerwy między tomami, ale w tym przypadku zrobiłam wyjątek, ponieważ nie mogłam się doczekać dalszych przygód Edyty i Jacka. Poza tym bardzo polubiłam się z piórem obu autorów, więc powrót był w tym przypadku nie formalnością, a przyjemnością :).
Nie chcę w opisie zbyt dużo spojlerować, więc może napiszę tylko tyle, że jak to w związku czasem bywa u naszych bohaterów, aktualnie nie dzieje się kolorowo. A resztę ich historii powinniście odkryć sami.
Jeżeli chodzi o porównanie pierwszego tomu z drugim, to pod względem fabularnym podobał mi się pierwszy tom. Natomiast w drugiej odsłonie natrafiłam na tyle mądrości, dojrzałości, obok których nie potrafię przejść obojętnie i które poruszyły we mnie czułą strunę. Przede mną jeszcze trzeci tom, ale chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że to jedna z niewielu obyczajowych serii, która jest spójna, pisana sercem. Ode mnie 8/10.

Drogi Edyty i Jacka się rozeszły. Edyta wróciła do Warszawy, gdzie wpadła w wir pracy oraz rodzinnych problemów oraz obowiązków. Natomiast Jacek stara się dość do siebie bo zawodzie miłosnym. U niego również dużo się ostatnio działo, więc problem złamanego serca spadł znacznie niżej w hierarchii obecnych wydarzeń. W jego życiu pojawiła się inna kobieta, którą musi się zaopiekować, jej sytuacja jest trudna, więc razem z matką pomagają kobiecie stanąć na nogi. Z czasem ta przymusowa pomoc przeradza się w przyjacielskie relacje, a Jacek, który czuje się perfidnie oszukany i wyśmiany przez Edytę, coraz mniej o niej myśli. Oczywiście pisarka pojawia się w jego myślach, ale mężczyzna żywi do niej ogromną urazę i wściekłość.
Tymczasem Edyta weszła w nowy związek i wydaje się być szczęśliwa, ale z czasem zaczyna czuć coraz większe wyrzuty sumienia. Pewna sytuacja uświadamia jej, że partner nie jest z nią szczery, a ona sama uwikłała się w swoich kłamstwach i uczuciach.
Tylko czy nie jest już za późno na odkupienie win? Czy Mechelinki przyjmą ją znów z otwartymi ramionami, czy też rzucą jej piachem w oczy?

Kolejny tom historii Edyty i Jacka, która rozpoczęła się w małej miejscowości nad morzem. Opowieść o miłości i trudnościach życiowych osadzona w pięknych okolicznościach przyrody.

Po przeczytaniu pierwszej części z tej serii myślę, że wszyscy czytelnicy będą chcieli poznać dalsze losy Edyty oraz Jacka. Pierwszy tom czytałam już jakiś czas temu, ale bardzo mi się podobał. Jak podobała mi się kontynuacja?

Już od samego początku miałam problem z wkręceniem się w te historię nie umiałam się połapać, dopiero z czasem wszystko się rozkręciło i dobrze mi się czytało. Już wcześniej bardzo polubiłam Edytę i Jacka, dlatego śledziłam ich losy z przyjemnością, chociaż miałam nadzieję, że całkiem inaczej to wszystko się rozkręci... Nie chce nikomu nic spojlerować, bo sama tego nie lubię, dlatego musicie przeczytać i sami się przekonać.

Polecam!

Moja ocena to 6/10

We współpracy z Wydawnictwo Czwarta Strona!

Drogi Jacka i Edyty rozdzielają się. Każdy zajmuje się w swoim życiem, Edyta kończy pisać książkę, Jacek spotyka piękną młodą Ukrainkę pozostawioną przez los samą w Polsce. Razem z jej mamą pomagają stanąć na nogi. Jacek próbuje zapomnieć o Edycie, lecz na próżno. Uczucie jakie między nimi się zrodziło nie daje o sobie zapomnieć. Czy tęsknota może nas zniszczyć? Jak postąpi Edyta wobec Jacka?
🏖️🌊🏖️🌊🏖️🌊
Pełna wzlotów i upadków historia o miłości, dla której nie ważny jest wiek, lecz uczucia które rodzą się między dwojgiem ludzi. O wzajemne uczucia trzeba dbać, być dla siebie wsparciem w codziennym życiu.
Polecam przeczytać!

7,1 gwiazdki ...brak mi słów. O czym to jest? Po przeczytaniu wszystkich części nie mam pojęcia. Zastanawiam się też dla kogo to jest napisane? Nie ma tu nic oprócz na okrągło powtarzanych wywodów jak to bohaterka lubi pisać i jak chce z kimś być ...Jest to kronika wydarzeń ubrana w ponad 900 stron - pojechałam, jadę, ide na spacer, przyjechałam, poślizgnęłam się, spotkałam go, przespałam się, wyjechałam, nie odbieram telefonów a na końcu on przyjechał z kwiatami. To są trzy tomiszcza o związku dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną a emocji z tym związanych jest jak na lekarstwo, bo tylko on wzdycha że ona nie odbiera od niego telefonu.... Infantylne i beznadziejne.
Fabuła naciągana jak guma w majtkach...

Przychodzę do Was z drugą częścią serii Bursztynowa miłość pt. „Jednym gestem” wspaniałego duetu Liszewska i Kornacki @liszewskaikornacki

🌊Po przeczytaniu „Tylko szeptem” bardzo chciałam dowiedzieć się, co dalej zadziało się z Edytą i Jackiem. Jak wiecie, ich drogi rozeszły się, Edyta wróciła do Warszawy a Jacek pozostał w Mechelinkach. Ona próbuje otworzyć się na miłość, on bardzo przeżywa rozstanie, ale los na jego drodze stawia kobietę w ciąży, którą się opiekuje.

🌊Nie chciałabym Wam za bardzo spojlerować, bo cokolwiek bym Wam nie napisała, mogłabym się wygadać i całą magię bym zabiła. Przyznam się, że ta książka ma to „coś” w sobie. Jest delikatna, eteryczna ale bardzo wciągająca. Jest zupełnie inna, pierwsza część nie skończyła się happy endem. Jeśli myślicie, że to kolejna cukierkowa opowieść to możecie bardzo się zaskoczyć. Jak skończy się druga część? Sprawdźcie sami! Polecam Wam tą wspaniałą życiową opowieść.

🌊ja lecę czytać finałową część serii, którą mogę przeczytać dzięki @czwartastronakryminalu

"Wolałbym żyć, nie trwać."

Edytę oraz Jacka poznaliśmy w poprzedniej książce "Tylko szeptem", której recenzję znajdziecie pare postów niżej.
Niestety nie było im po drodze, a ich związek nie przetrwał. Edyta wróciła do Warszawy, gdzie rozwija swoją pisarską karierę, związała się z odpowiednim, według jej rozumu mężczyzną. Jacek pozostał w Mechelinkach, ale tylko fizycznie. Duszą jest cały czas przy swojej ukochanej, mimo że na jego drodze stanęła piękna dziewczyna. Po Edycie pozostały mu tylko piękne, choć bolące wspomnienia. Oboje ruszyli z miejsca, ale czy można stworzyć coś dobrego z kimś innym, mając w sercu starą miłość?

Powieść jest idealna dla dojrzałych czytelników. Duet @liszewskaikornacki przestawiają nam trudy życia, miłość niekoniecznie romantyczną, pokazują że same marzenia nie są wystarczające aby być szczęśliwym. Czytelnik przeczyta tutaj o codziennym życiu bohaterów, pozna ich myśli, dylematy. Powieści obyczajowe mają w sobie to coś, brak wyidealizowanej, przesyconej fabuły, to jest coś, po co lubię czasem sięgać. Autorzy potrafią pięknie pisać o miłości, tęsknocie, wszystko tutaj jest przemyślane i dopracowane. Brakowało mi tutaj jednak żaru, emocji które były w poprzedniej części. O losach Jacka czytałam z zapartym tchem, niestety o Edycie nie mogę powiedzieć tego samego, poniewaz nudziła mnie ta postać. Od obojga bohaterów bije taki smutek, który udziela się czytelnikowi. Całość oceniam na 7 🌟

Dziękuję @czwartastrona za egzemplarz do recenzji ❤️

#jednymgestem #liszewskaikornacki #wydawnictwoczwartastrona #powieśćobyczajowa #czytambolubie #booklover #bookstagram #bookstagrampl #recenzentka #readingbooks #kochamczytać #czytampolskichautorów #love_ksiazkowe

"Wolałbym żyć, nie trwać."

"Jednym gestem" to kontynuacja powieści "Tylko szeptem". Autorzy przedstawili dalsze losy bohaterów - Edyty i Jacka, których drogi niestety się rozeszły. Edyta z powrotem wróciła do swojego rodzinnego miasta próbując utwierdzić się w przekonaniu, że dokonała słusznego wyboru. Jacek zmaga się ze złamanym sercem i nie może pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Dwa serca, którym tak niedawno było do siebie tak blisko, teraz są wypełnione cierpieniem, żalem i złością. Czy naprawdę musiało tak być?

Druga część książki o losach Edyty i Jacka jest równie piękna i subtelna, co pierwsza. Fabuła powoli zmierza do rozwiązania pewnych spraw i próby ich zrozumienia. Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, każde na swój sposób. To niespieszna powieść o blaskach i cieniach miłości, choć w tym przypadku raczej więcej jest tutaj cieni i niewypowiedzianych słów. Nie jest to typowo słodka historia o przelotnym, wakacyjnym romansie. Można dostrzec tutaj coś więcej - troskę o przyszłość drugiego człowieka, dla którego jedna strona chce jak najlepiej mimo, że ta druga osoba tego nie dostrzega. To powieść o podejmowaniu niełatwych życiowych decyzji. Czasami wbrew sobie, wbrew swoim uczuciom i emocjom, ale z pewnikiem, że to jedyne słuszne rozwiązanie. Jednak czy zawsze można być pewnym co do słuszności swoich wyborów?

Autorzy z czułością, subtelnością i wyrafinowaną lekkością stworzyli kolejny tom książki o trudach miłości. Losy bohaterów są jak zawiłe ścieżki, którymi zmierzają. Czasami idą prosto, do celu, ale często z tych dróg zbaczają. Nie sztuką jest obrać kierunek, ale podążać nim mimo trudności. Polecam Wam "Jednym gestem", szczególnie teraz w okresie letnim i zachęcam do lektury – to książka pełna ciepła i refleksji.

Dalsze losy Edyty i Jacka...piękne uczucia, pięknie opisane. I chociaż główni bohaterowie w zasadzie się nie spotykają nadal jest napięcie i miłość i romantyzm:) Polecam

• Rok 2023
  • Egzemplarz recenzencki