Cichym słowem

Okładka książki Cichym słowem
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bursztynowa miłość (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bursztynowa miłość (tom 3)
Czwarta Strona
2021-06-02
2021-06-02
literatura polska

Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,7
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...
Okładka książki Jednym gestem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,1
Jednym gestem Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Tylko szeptem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,9
Tylko szeptem Robert Kornacki, Li...

Jacek Brzostowski będzie musiał zmierzyć się z wychowaniem synka zmarłej Dazdapremy. Jego życie zmieni się, uczucia jakie żywił do Edyty przygasną lecz nie do końca.
Pisarka opuszcza Jacka, zostawiając go bez słowa wyjaśnienia. Edyta zajmuje się sprawami zawodowymi jak i rodzinnymi.
Miłość jaka zrodziła się między nimi jest piękna. Miłość nie wybiera, lecz w związku trzeba dużo rozmawiać, bez tego związek może się rozpaść. Miłość również nie patrzy na wiek, jeśli kocha się kogoś tak prawdziwie i szczerze. Czy pewne wydarzenie połączy na nowo Jacka i Edytę? Jak potoczą się ich dalsze losy?
Piękna książka o wybaczaniu, nadziei na nowe jutro a także wspólnym życiu ♥️
Polecam przeczytać!!! 😉

7,3 gwiazdki ...brak mi słów. O czym to jest? Po przeczytaniu wszystkich części nie mam pojęcia. Zastanawiam się też dla kogo to jest napisane? Nie ma tu nic oprócz na okrągło powtarzanych wywodów jak to bohaterka lubi pisać i jak chce z kimś być ...Jest to kronika wydarzeń ubrana w ponad 900 stron - pojechałam, jadę, ide na spacer, przyjechałam, poślizgnęłam się, spotkałam go, przespałam się, wyjechałam, nie odbieram telefonów a na końcu on przyjechał z kwiatami. To są trzy tomiszcza o związku dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną a emocji z tym związanych jest jak na lekarstwo, bo tylko on wzdycha że ona nie odbiera od niego telefonu.... Infantylne i beznadziejne.
Fabuła naciągana jak guma w majtkach...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzecia część historii Jacka i Edyty. Autorzy po raz kolejny udowadniają, że życie to nie bajka , a miłość piękna i kolorowa w życiu się nie zdarza. Ale tym razem dają swoim bohaterom szansę na coś pięknego . I bardzo mnie to cieszy , bo i Edyta, i Jacek są po przejściach , a autorzy dają nadzieję wszystkim, którzy nie mają tylko 20-30 lat . Emocji nie brakuje, dramatycznych wydarzeń również . Miłość może nas spotkać w każdym wieku a różnica wieku też nie stanowi przeszkody, której nie można pokonać. I jest nadzieja, że jeszcze będziemy mogli liczyć na powrót do Mechelinek

Kolejna książka wydana przez Czwartą Stronę, którą dotknęła karencja na Legimi... Gdybym zaczynając tę trylogię wiedziała, że dojdzie do czegoś takiego, w ogóle bym jej nie zaczynała, ale... jak już się przeczytało 2 z 3, należałoby sięgnąć po 3. I tak: CZWARTEJ STRONIE NADAL MÓWIĘ "NIE"! Co do książki: warstwa językowa na 10, klimat na 8, Edyta na 1. Żebym ja jakiejś bohaterce życzyła śmierci?! Wszystko przez to, że nienawidzę napuszonych damulek, co zachowują się tak, jakby kawał drewna miały w wiadomej części ciała i wszystko zwalają na swój podobno nobliwy wiek!!! To, jak potraktowała Jacka, to, że swoje wielkie żale umieściła w książce, to było zwykłe skurwy**********!!!! Chcesz odejść? Droga wolna! A nie potem latami całymi rozpamiętujesz i mącisz w głowie temu, którego porzuciłaś jak psa!!!!!!! I tak, byłam na miejscu Jacka. Dobrze, że to już koniec... chociaż mogłaby powstać 4. część opowiadająca o męczarniach, w jakich przyszło umierać pani Lachman, ooo!!!! A, że mi wolno, daję subiektywnie 5 na 10, ooo (choć książka zasługuje na więcej ze względu na polszczyznę, jaką jest napisana).

Mimo tego, że to trzecia część to i tak się nie zawiodłam. Przeczytałam szybciutko, pochłaniając historię dwójki bohaterów, którzy nie mają szczęścia w odnalezieniu siebie na nowo. Bardzo kobieca książka, pokazująca że zawsze warto walczyć do końca. Zwłaszcza o tych, na których nam zależy.

Dzień dobry #bookstagram :)
🌊Tak jak obiecałam zostawiam Wam dziś recenzję ostatniej części z serii Bursztynowa Miłość
Pt. „cichym słowem” @liszewskaikornacki

🌊To co mogę polecić od razu, to przeczytanie dwóch poprzednich części zanim weźmiecie w rękę tą. Dlaczego? A No dlatego, ze bez tego nie poczujecie emocji bohaterów, które się tutaj dzieją. Mam wrażenie, że dzieci przeczytaniu całej serii na raz, zżyłam się z nimi bardzo.
🌊Mimo że akcja nie porywa a książka jest bardzo spokojna - każdą z części przeczytałam w ciągu jednego dnia :) Dla mnie miała to coś, dzięki opisom moglam się przenieść i do Mechelinek i do Francji :). Można było poczuć emocje jak i atmosferę tamtych miejsc.

🌊W trzeciej części dowiadujemy się, że Jacek opiekuje się samotnie synkiem Dezapremy. Ma wsparcie w swojej matce jak i drugiej babci Maksyma - matce Dezapremy. Siostry również mu pomagają, dzięki temu potrafi podołać wcale nie prostemu ojcostwu - nie swojego dziecka. Edyta mimo że poszła w inną stronę tęskni za Nim. Na szczęście ich drogi znów się skrzyżowały. Może nie wprost ale …
Trzeci tom zamyka serię zakończeniem na które tak na prawdę czekałam - pełne dojrzałych emocji z naszym Bałtykiem w tle.
🌊Jeśli macie ochotę na powieść z niebanalnym romansem to zapraszam do serii Bursztynowa Miłość :)

Dzień dobry #bookstagram :)
Pt. „cichym słowem” @liszewskaikornacki

"Cichym słowem" to trzeci i ostatni tom książki o losach pisarki Edyty i marynarza Jacka. Książka jest zwieńczeniem ich losów odkąd poznali się w nadmorskim miasteczku. Każde z nich przeszło swoją wyboistą drogę w poszukiwaniu miłości, ale czy w końcu ją znaleźli? Tego Wam nie zdradzę, ale mogę Wam powiedzieć, że najnowszy tom jest równie piękny, co poprzednie.

To subtelna, spokojna powieść, napisana pięknym językiem. Podczas czytania miałam wrażenie, że książka jest lekka jak piórko, ale w dobrym znaczeniu. Lekkość pióra autorów sprzyjała lekturze, akcja również nabierała rozpędu i chyba w tym tomie w życiu bohaterów działo się najwięcej. Każdy z nich przeżywał wzloty i upadki, każdy zmagał się z przeciwnościami i co najważniejsze ze swoimi emocjami. Emocje i relacje grały tu dużą rolę, a wiele wydarzeń nie pomagało Edycie i Jackowi w odnalezieniu tego, czego szukali.

Książka "Cichym słowem" to powieść o dojrzałej miłości, poszukiwaniu szczęścia, konsekwencjach podjętych decyzji i niedopowiedzeniach, które potrafią wprowadzić wiele zamieszania w życiu. Polecam Wam całą serię bursztynową - myślę, że książki spodobają się kobietom, które szukają subtelnych powieści o miłości.

To...

. Książka ta jest trzecia jak się okazało częścią serii „Bursztynowa Miłość. „. Nie czytałam żadnej z poprzednich części.
. Tomy są ze sobą powiązane wiec jeśli chcecie lepiej zrozumieć fabule i historie bohaterów na pewno lepiej zacząć od pierwszego tomu. Ja oczywiście mam zamiar je nadrobić w tym, że trochę w innej kolejności ☺️
. Książka ogólnie należy do lekkich i przyjemnych, jednak nie obyło się w niej bez przysłowiowych kłód pod nogi. Bohaterzy czasami mnie irytowali swoim podejściem i zachowaniem, jednak poza tym ich polubiłam ☺️ książkę zdecydowanie należy do tych bardziej życiowych pozycji. Nie ma tutaj samej słodkiej historii. Mamy tutaj przeciwności losu jakie musza bohaterzy przechodzić i z którymi musza sobie radzić. Książka ma w sobie dużo emocji, które możemy przezywać razem z bohaterami. Znajdziemy tutaj uczucie głębokie, wystawione na próbę jak i dojrzałe.
. W tym miejscu warto zaznaczyć, że historia toczy się nad naszym Bałtykiem - wiec jeśli jesteś miłośnikiem Bałtyku to ta książka jest na pewno dla Ciebie ☺️
. Dla mnie książka na plus, zdecydowanie godna polecenia, natomiast aby lepiej zrozumieć historie bohaterów polecam rozpocząć od pierwszego tomu ☺️

. Książka ogólnie należy do lekkich i...

"Jak się kogoś kocha, to trzeba to powiedzieć głośno, a nie okłamywać się cichym słowem."

Edyta postanawia raz na zawsze zapomnieć o Jacku, młodszym mężczyźnie, z którym kiedyś łączyło ją uczucie. Poświęca się więc w pełni zawodowym obowiązkom oraz sprawom rodzinnym – wie, że teraz jest czas, gdy najbliżsi jej potrzebują. Tymczasem Jacek musi zmierzyć się z zupełnie nową rolą w życiu, która zmienia jego codzienność o 180 stopni. Wydaje się, że obydwoje zajęci swoimi sprawami zostawili przeszłość za sobą. Gdy ich drogi niespodziewanie znów się przecinają, żadne z nich nie jest gotowe, aby zrobić pierwszy krok.

Dopiero dramatyczne wydarzenie uświadomi im, jak silne jest uczucie, które ich łączy. Jednak, czy to wystarczy, aby znów mogli być razem?

To była zdecydowanie najsmutniejsza część całej serii "bursztynowa miłość". Serce pękło mi już na samym początku, a łzy nie chciały przestać lecieć. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego taka wielka niesprawiedliwość spotkała małego Maksyma? Czym zawiniła ta mała istota, aby stracić matkę przed pierwszym spotkaniem? Całe szczęście trafił na Jacka, który kochał go całym sercem. I to właśnie te momenty są moimi ulubionymi.

Trzeba przyznać, że kolejna część serii nie odbiega od poprzednich tomów. Dalej opowiada o dojrzałej miłości, oraz o wyborach, trudach życia codziennego. @liszewskaikornacki pięknie opowiedzeli historię, która zdecydowanie nie jest banalna. Jest przepełniona całą gamą uczyć od tych smutnych, do tych radosnych. Autorzy wykonali kawał dobrej roboty, to zdecydowanie trzeba przeczytać, bo warto :) dla mnie 9 🌟

Dziękuję @czwartastrona za to, że mogłam poznać całą historię od razu ❤️

#cichymsłowem #liszewskaikornacki #książkirecenzenckie #recenzentka #recenzjaksiazki #czytambolubie #booklover #bookstagram #bookstagrampl #readingbooks #kochamczytać #czytampolskichautorów #love_ksiazkowe

Nic specjalnego, bez zaskoczenia. Tom 2 i 3 słabe.

Nic specjalnego, bez zaskoczenia. Tom 2 i 3 słabe.

Dodaj cytat z książki Cichym słowem