Jednym gestem

Okładka książki Jednym gestem
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bursztynowa miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bursztynowa miłość (tom 2)
Czwarta Strona
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,7
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Cichym słowem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,3
Cichym słowem Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...
Okładka książki Tylko szeptem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,9
Tylko szeptem Robert Kornacki, Li...

Drogi Jacka i Edyty rozdzielają się. Każdy zajmuje się w swoim życiem, Edyta kończy pisać książkę, Jacek spotyka piękną młodą Ukrainkę pozostawioną przez los samą w Polsce. Razem z jej mamą pomagają stanąć na nogi. Jacek próbuje zapomnieć o Edycie, lecz na próżno. Uczucie jakie między nimi się zrodziło nie daje o sobie zapomnieć. Czy tęsknota może nas zniszczyć? Jak postąpi Edyta wobec Jacka?
🏖️🌊🏖️🌊🏖️🌊
Pełna wzlotów i upadków historia o miłości, dla której nie ważny jest wiek, lecz uczucia które rodzą się między dwojgiem ludzi. O wzajemne uczucia trzeba dbać, być dla siebie wsparciem w codziennym życiu.
Polecam przeczytać!

7,1 gwiazdki ...brak mi słów. O czym to jest? Po przeczytaniu wszystkich części nie mam pojęcia. Zastanawiam się też dla kogo to jest napisane? Nie ma tu nic oprócz na okrągło powtarzanych wywodów jak to bohaterka lubi pisać i jak chce z kimś być ...Jest to kronika wydarzeń ubrana w ponad 900 stron - pojechałam, jadę, ide na spacer, przyjechałam, poślizgnęłam się, spotkałam go, przespałam się, wyjechałam, nie odbieram telefonów a na końcu on przyjechał z kwiatami. To są trzy tomiszcza o związku dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną a emocji z tym związanych jest jak na lekarstwo, bo tylko on wzdycha że ona nie odbiera od niego telefonu.... Infantylne i beznadziejne.
Fabuła naciągana jak guma w majtkach...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przychodzę do Was z drugą częścią serii Bursztynowa miłość pt. „Jednym gestem” wspaniałego duetu Liszewska i Kornacki @liszewskaikornacki

🌊Po przeczytaniu „Tylko szeptem” bardzo chciałam dowiedzieć się, co dalej zadziało się z Edytą i Jackiem. Jak wiecie, ich drogi rozeszły się, Edyta wróciła do Warszawy a Jacek pozostał w Mechelinkach. Ona próbuje otworzyć się na miłość, on bardzo przeżywa rozstanie, ale los na jego drodze stawia kobietę w ciąży, którą się opiekuje.

🌊Nie chciałabym Wam za bardzo spojlerować, bo cokolwiek bym Wam nie napisała, mogłabym się wygadać i całą magię bym zabiła. Przyznam się, że ta książka ma to „coś” w sobie. Jest delikatna, eteryczna ale bardzo wciągająca. Jest zupełnie inna, pierwsza część nie skończyła się happy endem. Jeśli myślicie, że to kolejna cukierkowa opowieść to możecie bardzo się zaskoczyć. Jak skończy się druga część? Sprawdźcie sami! Polecam Wam tą wspaniałą życiową opowieść.

🌊ja lecę czytać finałową część serii, którą mogę przeczytać dzięki @czwartastronakryminalu

"Wolałbym żyć, nie trwać."

Edytę oraz Jacka poznaliśmy w poprzedniej książce "Tylko szeptem", której recenzję znajdziecie pare postów niżej.
Niestety nie było im po drodze, a ich związek nie przetrwał. Edyta wróciła do Warszawy, gdzie rozwija swoją pisarską karierę, związała się z odpowiednim, według jej rozumu mężczyzną. Jacek pozostał w Mechelinkach, ale tylko fizycznie. Duszą jest cały czas przy swojej ukochanej, mimo że na jego drodze stanęła piękna dziewczyna. Po Edycie pozostały mu tylko piękne, choć bolące wspomnienia. Oboje ruszyli z miejsca, ale czy można stworzyć coś dobrego z kimś innym, mając w sercu starą miłość?

Powieść jest idealna dla dojrzałych czytelników. Duet @liszewskaikornacki przestawiają nam trudy życia, miłość niekoniecznie romantyczną, pokazują że same marzenia nie są wystarczające aby być szczęśliwym. Czytelnik przeczyta tutaj o codziennym życiu bohaterów, pozna ich myśli, dylematy. Powieści obyczajowe mają w sobie to coś, brak wyidealizowanej, przesyconej fabuły, to jest coś, po co lubię czasem sięgać. Autorzy potrafią pięknie pisać o miłości, tęsknocie, wszystko tutaj jest przemyślane i dopracowane. Brakowało mi tutaj jednak żaru, emocji które były w poprzedniej części. O losach Jacka czytałam z zapartym tchem, niestety o Edycie nie mogę powiedzieć tego samego, poniewaz nudziła mnie ta postać. Od obojga bohaterów bije taki smutek, który udziela się czytelnikowi. Całość oceniam na 7 🌟

Dziękuję @czwartastrona za egzemplarz do recenzji ❤️

#jednymgestem #liszewskaikornacki #wydawnictwoczwartastrona #powieśćobyczajowa #czytambolubie #booklover #bookstagram #bookstagrampl #recenzentka #readingbooks #kochamczytać #czytampolskichautorów #love_ksiazkowe

"Wolałbym żyć, nie trwać."

"Jednym gestem" to kontynuacja powieści "Tylko szeptem". Autorzy przedstawili dalsze losy bohaterów - Edyty i Jacka, których drogi niestety się rozeszły. Edyta z powrotem wróciła do swojego rodzinnego miasta próbując utwierdzić się w przekonaniu, że dokonała słusznego wyboru. Jacek zmaga się ze złamanym sercem i nie może pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Dwa serca, którym tak niedawno było do siebie tak blisko, teraz są wypełnione cierpieniem, żalem i złością. Czy naprawdę musiało tak być?

Druga część książki o losach Edyty i Jacka jest równie piękna i subtelna, co pierwsza. Fabuła powoli zmierza do rozwiązania pewnych spraw i próby ich zrozumienia. Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, każde na swój sposób. To niespieszna powieść o blaskach i cieniach miłości, choć w tym przypadku raczej więcej jest tutaj cieni i niewypowiedzianych słów. Nie jest to typowo słodka historia o przelotnym, wakacyjnym romansie. Można dostrzec tutaj coś więcej - troskę o przyszłość drugiego człowieka, dla którego jedna strona chce jak najlepiej mimo, że ta druga osoba tego nie dostrzega. To powieść o podejmowaniu niełatwych życiowych decyzji. Czasami wbrew sobie, wbrew swoim uczuciom i emocjom, ale z pewnikiem, że to jedyne słuszne rozwiązanie. Jednak czy zawsze można być pewnym co do słuszności swoich wyborów?

Autorzy z czułością, subtelnością i wyrafinowaną lekkością stworzyli kolejny tom książki o trudach miłości. Losy bohaterów są jak zawiłe ścieżki, którymi zmierzają. Czasami idą prosto, do celu, ale często z tych dróg zbaczają. Nie sztuką jest obrać kierunek, ale podążać nim mimo trudności. Polecam Wam "Jednym gestem", szczególnie teraz w okresie letnim i zachęcam do lektury – to książka pełna ciepła i refleksji.

Dalsze losy Edyty i Jacka...piękne uczucia, pięknie opisane. I chociaż główni bohaterowie w zasadzie się nie spotykają nadal jest napięcie i miłość i romantyzm:) Polecam

Edyta siedząc na szpitalnym korytarzu  i widząc mężczyznę w wieku Jacka zajmującego się swoim dzieckiem, zmierza się z rzeczywistością. Dostrzega, że z racji swojego dojrzałego wieku, nie będzie mogła stworzyć mu rodziny, na jaką zasługuje. Decyduje za nich obu, że ich drogi muszą się rozejść. Bez żadnej rozmowy, bez wyjaśnień, bez wysłuchania prawdziwych potrzeb mężczyzny. Czy słusznie ?

Jacek z kolei, nie potrafi zrozumieć nagłego zniknięcia kobiety. Ucieka w pracę i spacery z psem. Do czasu , aż w Mechelinkach pojawia się młoda Ukrainka, której mama Brzostowskiego oferuje pracę i pokój w jej domu. Dziewczyna jest w ciąży, a ojciec dziecka zniknął bez śladu. Czy uda jej się zastąpić Edytę Lachmann i obudzić uczucie w młodym mężczyźnie ?

PODSUMOWANIE

" Jednym gestem " to kontynuacja książki "Tylko szeptem". Po przeczytaniu tej i pierwszej i moim ogromnym zaskoczeniu, że ta miłość to nie ta do grobowej deski, musiałam od razu sięgnąć po drugą część. Musiałam dowiedzieć się , czy tych dwoje odnajdzie wspólną drogę. Pierwsza część tak mnie podsyciła, tak rozmarzyła i nie wiedząc  co znajdę w drugiej części,  obawiałam się rozczarowania.

Mimo, że nie tego oczekiwałam w tym tomie, to równie mocno mi się spodobała. Jest to do perfekcji subtelna i dojrzała powieść. Z pięknie wyrażanymi uczuciami, emocjami i dbałością o pozostanie w tym samym klimacie co książka " Tylko szeptem". Nie takiego zakończenia chciałam dla tych dwojga, ale z drugiej strony zostałam tak naznaczona spokojem w tej książce, a zakończenie tak mnie podsyciło, że jutro od rana zabieram się za część trzecią.

"Bała się starości, o tak, i nie czekała na nią z otwartymi ramionami, ale oswajanie przemijania i nieuchronnych zmian miało swoją niemierzalną wartość. Było taką chwilą jak ta. Oddałaby za nią wiele."

Niestety drogi bohaterów z pierwszego tomu się rozeszły. Edyta wróciła do Warszawy, tam rozwija swoją karierę i stara się zacząć swoje życie uczuciowe od nowa. Tymczasem Jacek został w rodzinnym miasteczku, a w jego życiu pojawiła się inna kobieta.

Wydawałoby się, że historia tych dwojga jest skończona. Nic bardziej myślnego.

Czy nieodebrane połączenie może zmienić nasze życie na zawsze?
A co jeśli Edyta i Jacek są sobie pisani?
Czy można zapomnieć o miłości?

"Obie kobiety spojrzały na siebie i nie odezwały się ani słowem. Choć pewnie zgodziłyby się z tą opinią. Amber to rzeczywiście ładna morska nazwa. I każda z nich miała z nią inne wspomnienia. A przynajmniej jedna chciała od tych wspomnień uciec. Ale czy da się uciec od przeszłości?"

Najbardziej lubię czytać serię książek w całości, jeden tom po drugim. Zwykle mam problem z przypomnieniem sobie o czym był poprzedni tom... Tym razem jednak autorzy tak wprowadzili mnie w odpowiedni nastrój, że momentalnie odnalazłam się tam, gdzie powinnam być. Kibicowałam Edycie i Jackowi, ale.... więcej szczegółów nie zdradzę.

"Jednym gestem" to dobra obyczajówka, którą warto czytać bez pośpiechu, delektując się każdym słowem. Autorzy napisali przecudną opowieść o niespełnionej miłości, która porusza czytelnika aż do głębi. Podobało mi się to, że nie jest to romans, cukierkowa powieść na wakacje, ale historia dwojga dojrzałych ludzi, których los rozdzielił, mimo, że coś ich do siebie nadal ciągnie.

Historia zakończyła się tak, że cieszyłam się, bo obok mnie czekał już finałowy tom do przeczytania.

Drogi Edyty i Jacka się rozeszły. Ona wróciła do Warszawy, rozwija swoją pisarską karierę a w jej życiu pojawił się mężczyzna. On został w swoim rodzinnym mieście i w jego życiu również ktoś się pojawił. Jednak czy oboje są gotowi na nowe związki? Trudno jest zapomnieć chwile pełne miłości, zwłaszcza gdy wystarczy tak niewiele, aby odzyskać dawne szczęście.

"Jednym gestem" to kontynuacja powieści "Tylko szeptem", która skradła moje serce. Tak było i tym razem. Piękna i prawdziwa historia o dojrzałej miłości. Napisana prostym a zarazem pięknym językiem. Od tej powieści nie sposób się oderwać. To taka książka, która czyta się sama. Uwielbiam styl autorów, to w jaki sposób potrafią pisać o miłości, tęsknocie.. W ich powieściach wszystko jest przemyślane, spójne i dopracowane. Cudowne...
"Jednym gestem" to ciepła i wciągająca powieść, w sam raz na letni wieczór. Polecam

"Jednym gestem"...

Druga część historii Edyty i Jacka. Oj, nie po drodze było tym razem bohaterom. Mam nadzieję jednak na szczęśliwe zakończenie tej historii. Taka miłość nie zdarza się często i liczę , że autorzy dadzą jej szansę.

Dodaj cytat z książki Jednym gestem