Cichym słowem

Okładka książki Cichym słowem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Okładka książki Cichym słowem
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bursztynowa miłość (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bursztynowa miłość (tom 3)
Czwarta Strona
2021-06-02
2021-06-02
literatura polska

Okładka książki Czarny motyl Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Czarny motyl Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...
Okładka książki Jednym gestem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Jednym gestem Robert Kornacki, Li...

Cóż... ta trylogia w żaden sposób mnie nie poruszyła ( jak choćby opowieść o Kosmie i Matyldzie),było jakoś letnio. Ona dorosła baba a miota się jak nastolatka, on chciałby ale się obraził, miał dzwonić, nie dzwonił. Dorośli ludzie wyjaśniają siebie sprawy a nie się dąsają, zmieniają plany i spędzają życie na domysłach i niedopowiedzeniach.

Z całej serii najbardziej podobała mi się druga część. Wywołała najwięcej emocji w czasie czytania.

Finał historii Edyty i Jacka, cały czas czuję wzruszenie i pewien niedosyt.
Jacek przeżył tragedię, która go zmieniła. Musi się teraz zmierzyć z nową rzeczywistością i problemami.
Edyta wpadła w wir promowania kolejnej powieści oraz przyjęła nową rolę - podwójnej babci. Coraz częściej dokucza jej samotność, a myśli o Jacku wracają jak bumerang. Szczególnie wtedy, gdy córka opowiada jej o swoim przypadkowym spotkaniu z mężczyzną. Edyta cały czas próbowała wmówić sobie, że postąpiła słusznie odchodząc od Jacka, ale w świetle nowych faktów, jakich się dowiaduje, jej serce znów wyrywa się do Mechelinek. A los cały czas podsuwa jej znaki, że powinna zawalczyć o swoją prawdziwą miłość.

Jacek przez ostatnie trzy lata przeszedł więcej, niż w całym swoim życiu, wszystkie huragany pozostawiły po sobie duże spustoszenia w jego sercu, które teraz odrodziło się na nowo. Cały czas nie może uwierzyć, że minęły już trzy lata, od spotkania Edyty, a on nadal o niej myśli, chociaż wydawało się, że zamknął ten rozdział za sobą. Po przeczytaniu jej najnowszej powieści Jacek zastanawia się czy przypadkiem zbyt pochopnie nie ocenił Edyty. Jest teraz w innym miejscu, a wydarzenia ostatnich lat zmieniły go na tyle, że dostrzega to, co wcześniej było niewidoczne oraz rozumie znacznie, ponieważ zyskał tą życiową mądrość, której wtedy nie miał.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, utwierdzają Edytę w przekonaniu, że powinna ten ostatni raz zawalczyć o siebie i swoją miłość. Kiedy już postanawia, że jest gotowa na wszystko i stawia wszystko na jedną kartę, dochodzi do wypadku. To właśnie ta tragedia sprawia, że wszystko robi gwałtowny obrót o 180 stopni.

Nieprzewidywalna, pełna emocji opowieść o sile miłości i przeznaczenia, ale także o mocy wybaczania. Ta historia pokazuje jak ważne jest, aby rozmawiać ze sobą wzajemnie i nie bać się marzyć, ponieważ zawsze będziemy oceniani. Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą i postępować zgodnie z głosem własnego serca. Od przeznaczenia nie da się się uciec, nawet jeśli będziemy próbowali, to ono i tak się wypełni.

Finał historii Edyty i Jacka, cały czas czuję wzruszenie i pewien niedosyt.

Po przeczytaniu świetnej pierwszej części, średniej drugiej, czas na ostatni tom. Czy mi się podobało?

Gdy zaczynałam czytać te serię myślałam, że całkiem inaczej wszystko się potoczy, a tutaj autorzy bardzo mnie zaskoczyli. Czy pozytywnie? Nie wiem, ale ogólnie książki te czytało mi się bardzo dobrze.

"Cichym słowem" czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Czasami bohaterzy mogą zdenerwować, ale ogólnie nie ma tak źle. Wszystkim, którym podobała się pierwsza i druga część musi koniecznie poznać zakończenie tej historii Edyty i Jacka. Gwarantuje wam, że będziecie zaskoczeni.

Ja sięgnęłam po te serię dla tych świetnych okładek, ale również dla opisu, bo uwielbiam Morze Bałtyckie. Myślę, że to idealne lektury do czytania na plaży, tylko dla trochę starszych czytelników.

Polecam!

Moja ocena 6/10

We współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona!

"Cichym słowem" czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Czasami...

Jacek Brzostowski będzie musiał zmierzyć się z wychowaniem synka zmarłej Dazdapremy. Jego życie zmieni się, uczucia jakie żywił do Edyty przygasną lecz nie do końca.
Pisarka opuszcza Jacka, zostawiając go bez słowa wyjaśnienia. Edyta zajmuje się sprawami zawodowymi jak i rodzinnymi.
Miłość jaka zrodziła się między nimi jest piękna. Miłość nie wybiera, lecz w związku trzeba dużo rozmawiać, bez tego związek może się rozpaść. Miłość również nie patrzy na wiek, jeśli kocha się kogoś tak prawdziwie i szczerze. Czy pewne wydarzenie połączy na nowo Jacka i Edytę? Jak potoczą się ich dalsze losy?
Piękna książka o wybaczaniu, nadziei na nowe jutro a także wspólnym życiu ♥️
Polecam przeczytać!!! 😉

7,3 gwiazdki ...brak mi słów. O czym to jest? Po przeczytaniu wszystkich części nie mam pojęcia. Zastanawiam się też dla kogo to jest napisane? Nie ma tu nic oprócz na okrągło powtarzanych wywodów jak to bohaterka lubi pisać i jak chce z kimś być ...Jest to kronika wydarzeń ubrana w ponad 900 stron - pojechałam, jadę, ide na spacer, przyjechałam, poślizgnęłam się, spotkałam go, przespałam się, wyjechałam, nie odbieram telefonów a na końcu on przyjechał z kwiatami. To są trzy tomiszcza o związku dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną a emocji z tym związanych jest jak na lekarstwo, bo tylko on wzdycha że ona nie odbiera od niego telefonu.... Infantylne i beznadziejne.
Fabuła naciągana jak guma w majtkach...

Trzecia część historii Jacka i Edyty. Autorzy po raz kolejny udowadniają, że życie to nie bajka , a miłość piękna i kolorowa w życiu się nie zdarza. Ale tym razem dają swoim bohaterom szansę na coś pięknego . I bardzo mnie to cieszy , bo i Edyta, i Jacek są po przejściach , a autorzy dają nadzieję wszystkim, którzy nie mają tylko 20-30 lat . Emocji nie brakuje, dramatycznych wydarzeń również . Miłość może nas spotkać w każdym wieku a różnica wieku też nie stanowi przeszkody, której nie można pokonać. I jest nadzieja, że jeszcze będziemy mogli liczyć na powrót do Mechelinek

Nic specjalnego, bez zaskoczenia. Tom 2 i 3 słabe.

Nic specjalnego, bez zaskoczenia. Tom 2 i 3 słabe.

Kolejna książka wydana przez Czwartą Stronę, którą dotknęła karencja na Legimi... Gdybym zaczynając tę trylogię wiedziała, że dojdzie do czegoś takiego, w ogóle bym jej nie zaczynała, ale... jak już się przeczytało 2 z 3, należałoby sięgnąć po 3. I tak: CZWARTEJ STRONIE NADAL MÓWIĘ "NIE"! Co do książki: warstwa językowa na 10, klimat na 8, Edyta na 1. Żebym ja jakiejś bohaterce życzyła śmierci?! Wszystko przez to, że nienawidzę napuszonych damulek, co zachowują się tak, jakby kawał drewna miały w wiadomej części ciała i wszystko zwalają na swój podobno nobliwy wiek!!! To, jak potraktowała Jacka, to, że swoje wielkie żale umieściła w książce, to było zwykłe skurwy**********!!!! Chcesz odejść? Droga wolna! A nie potem latami całymi rozpamiętujesz i mącisz w głowie temu, którego porzuciłaś jak psa!!!!!!! I tak, byłam na miejscu Jacka. Dobrze, że to już koniec... chociaż mogłaby powstać 4. część opowiadająca o męczarniach, w jakich przyszło umierać pani Lachman, ooo!!!! A, że mi wolno, daję subiektywnie 5 na 10, ooo (choć książka zasługuje na więcej ze względu na polszczyznę, jaką jest napisana).

Mimo tego, że to trzecia część to i tak się nie zawiodłam. Przeczytałam szybciutko, pochłaniając historię dwójki bohaterów, którzy nie mają szczęścia w odnalezieniu siebie na nowo. Bardzo kobieca książka, pokazująca że zawsze warto walczyć do końca. Zwłaszcza o tych, na których nam zależy.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2022