rozwiń zwiń
Książkowe-wisienki

Profil użytkownika: Książkowe-wisienki

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 2 dni temu
300
Przeczytanych
książek
300
Książek
w biblioteczce
295
Opinii
2 057
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 5 książek
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: , , ,

,,Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze" to kolejna, humorystyczna książka z serii o kocie Nieteraz i psie Nierusz. Napisana z dwóch perspektyw - narratora kota przywódcy swoich domowników, oraz właścicielki tegoż wyjątkowego zwierzaka. To codzienne zmagania ludzi i zwierząt o swoje przetrwanie.

Zarówno właściciele zwierzaków i same zwierzaki pragną spokoju, ale każde z nich rozumie to na swój sposób, co jest powodem wielu zabawnych i czasem mniej zabawnych (szczególnie dla ludzi) sytuacji. Codzienność Beaty, Adriana, kota i psa mieni się całą paletą barw, a ich perypetie okraszone są miłymi dla oka obrazkami. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby Beata nie przyprowadziła do domu kolejnego milusińskiego... Co z tego wyniknęło? Czy Nieteraz i Nierusz dogadali się z nowym domownikiem? O tym przekonacie się sięgając po książkę.

Podsumowując - całość książki w ogólnym rozrachunku wypada zabawnie, miło spędziłam czas przy tej lekturze i zdecydowanie się zrelaksowałam. Jednak w porównaniu do poprzednich książek o przygodach kota i psa ta była dla mnie najsłabsza. Myślę, że ,,Kot na szczęście" przypadnie do gustu szczególnie właścicielom kotów, którzy wiele opisanych scenek z życia znają z własnych doświadczeń. Bo w końcu nikt nie zrozumie lepiej zachowań kota opisanych w książce, jak sami właściciele tych zwierząt. Zachęcam do sięgnięcia po całą serię – to zdecydowanie dobry pomysł na poprawę nastroju. :)

,,Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze" to kolejna, humorystyczna książka z serii o kocie Nieteraz i psie Nierusz. Napisana z dwóch perspektyw - narratora kota przywódcy swoich domowników, oraz właścicielki tegoż wyjątkowego zwierzaka. To codzienne zmagania ludzi i zwierząt o swoje przetrwanie.

Zarówno właściciele zwierzaków i same...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

,,Cena wolności" to kolejna książka autorstwa Barbary Wysoczańskiej, która zachwyca, wzbudza ogrom emocji i sprawia, że tej historii nie chce się odłożyć na później. To przejmująca powieść o wyboistej drodze do miłości, o trudach ku osiągnięciu wolności i odwadze głośnego wypowiadania haseł o równości i prawach kobiet. Według mnie ta historia ma w sobie wiele ważnych przesłań i momentów, które niejednokrotnie podobnie jak u głównej bohaterki książki wzbudzały też mój wewnętrzny bunt wobec ówczesnego, przedmiotowego traktowania kobiet. Ta historia porywa jak tornado, wywołuje odczucie niesprawiedliwości i krzywdy wobec kobiet, którym zabrano możliwość wyboru, poraża okrucieństwem ze strony wroga. Z drugiej strony daje iskierkę nadziei na to, że odważne, silne i buntownicze kobiety są w stanie przenosić góry i zmieniać świat na lepsze. Tylko jak wysoka musiała być ta cena za wolność?

Klara Tyszkowska to młodziutka kobieta z dobrego domu, której obce są potulność i uległość. Zadziorna i charakterna dziewczyna swoimi feministycznymi poglądami i ryzykownymi zachowaniami jest powodem wielu trosk swoich rodziców. Niejednokrotnie udowadnia, że nie jest typową grzeczną panienką i mimo swojego sprytu i inteligencji potrafi łatwo pakować się w kłopoty. Ta niepokorna dusza nie jest w stanie się ustatkować i odnaleźć swojego miejsca w życiu, a okazywana wobec niej miłość Jędrzeja, przyjaciela z dzieciństwa jest dla niej czymś, czego nie chce do siebie dopuszczać. Jeden dzień na Placu Grzybowskim w Warszawie całkowicie odmienia życie Klary i Jędrzeja. Od tego momentu wydarzenia zaczynają mieć bardzo niebezpieczny obrót, a Klara igra z ogniem...

Podsumowując ,,Cena wolności" to według mnie kolejna, świetna powieść Barbary Wysoczańskiej, którą warto przeczytać. Autorka potrafi tak barwnie i jednocześnie lekko pisać o rzeczach ważnych i bardzo trudnych, wywołując przy tym wiele emocji, wzruszeń i budując napięcie. Książkę czyta się bardzo szybko i z każdą stroną chce się więcej. Polecam Wam serdecznie lekturę.

,,Cena wolności" to kolejna książka autorstwa Barbary Wysoczańskiej, która zachwyca, wzbudza ogrom emocji i sprawia, że tej historii nie chce się odłożyć na później. To przejmująca powieść o wyboistej drodze do miłości, o trudach ku osiągnięciu wolności i odwadze głośnego wypowiadania haseł o równości i prawach kobiet. Według mnie ta historia ma w sobie wiele ważnych...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Ksenia to młoda dziewczyna, która właśnie dowiaduje się, że chłopak z nią zrywa. W jednej chwili świat Kseni się rozpada, ale na szczęście ma wokół siebie dobre przyjaciółki i przyjaciela Daniela, którzy zawsze pocieszą w trudnych sytuacjach. Ksenia i Daniel zakładają się, że w miesiąc znajdą sobie drugie połówki. Czy sprostają temu zadaniu, które sami sobie narzucili?

,,Jeden miesiąc na miłość" to lekka historia o miłosnych perypetiach, z aspektem psychologicznym, aczkolwiek znajdziemy tu także nutkę goryczki. Mamy okazję zapoznać się z barwnymi zmaganiami randkowania Kseni i Daniela z pomocą Tindera. Oprócz tego autorka przedstawiła przyjaciółki Kseni, ich relacje i zmagania z mężczyznami, tym samym ukazując zawiłe damsko-męskie perturbacje. Kontakty pomiędzy kobietami, a mężczyznami często nie są proste. Wszystko wymaga czasu, czasami odwagi do bycia sobą, szczerości i dystansu. Cały proces poznawania się i randkowania nie jest prosty, mając na uwadze, że każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania, wartości i poglądy na świat. Jak więc w dzisiejszym, szalonym świecie znaleźć drugą połówkę, która nas zrozumie i pokocha takimi, jakimi jesteśmy? Nie jest to łatwe, a zmagania dziewczyn z ich adoratorami czasami wywołują salwy śmiechu, a innym razem współczucie, że te dziewczyny mają ogromnego pecha. Ale w życiu chyba już tak jest - musi być źle, żeby później było dobrze. Grunt to się nie poddawać, trzymać głowę w górze, słuchać swojego serca i podążać własną drogą.

Podsumowując ,,Jeden miesiąc na miłość" to książka jednocześnie zabawna i wywołująca przemyślenia na temat współczesnych relacji damsko-męskich. Tę historię czyta się bardzo szybko i myślę, że jest w sam raz zarówno dla nastolatków i starszych czytelników. Choć przyznam, że spodziewałam się trochę czegoś innego po tej książce, to w ostatecznym rozrachunku lekturę zaliczam do udanych i miło spędziłam z nią czas. Polecam.

Ksenia to młoda dziewczyna, która właśnie dowiaduje się, że chłopak z nią zrywa. W jednej chwili świat Kseni się rozpada, ale na szczęście ma wokół siebie dobre przyjaciółki i przyjaciela Daniela, którzy zawsze pocieszą w trudnych sytuacjach. Ksenia i Daniel zakładają się, że w miesiąc znajdą sobie drugie połówki. Czy sprostają temu zadaniu, które sami sobie...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Książkowe-wisienki

z ostatnich 3 m-cy
Książkowe-wisienki
2024-02-15 19:12:01
2024-02-15 19:12:01
Książkowe-wisienki oceniła książkę Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze na
6 / 10
i dodała opinię:

,,Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze" to kolejna, humorystyczna książka z serii o kocie Nieteraz i psie Nierusz. Napisana z dwóch perspektyw - narratora kota przywódcy swoich domowników, oraz właścicielki tegoż wyjątkowego zwierzaka. To codzienne zmag...

Rozwiń Rozwiń

ulubieni autorzy [6]

K.N. Haner
Ocena książek:
6,9 / 10
57 książek
9 cykli
734 fanów
Agnieszka Lis
Ocena książek:
7,0 / 10
39 książek
3 cykle
120 fanów
Natalia Sońska
Ocena książek:
7,5 / 10
35 książek
4 cykle
346 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
300
książek
Średnio w roku
przeczytane
38
książek
Opinie były
pomocne
2 057
razy
W sumie
wystawione
300
ocen ze średnią 7,1

Spędzone
na czytaniu
1 646
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
42
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
5
książek [+ Dodaj]