Dałeś mi siłę

Okładka książki Dałeś mi siłę Karolina Wilczyńska
Okładka książki Dałeś mi siłę
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Ja, Kobieta (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ja, Kobieta (tom 2)
Czwarta Strona
2021-03-23
2021-03-23

Cóż mogę powiedzieć na temat tej książki chyba najprościej będzie mi ją opisać jednym cytatem.
Rób to, co możesz, tym, co posiadasz, i tam, gdzie jesteś”. ...

Rób to, co możesz, tym, co posiadasz, i tam, gdzie jesteś”. ...

Lepsza niż część pierwsza.

Lepsza niż część pierwsza.

Druga część z serii, opowiada o kobiecie, którą życie nie oszczędzało. A mimo wszystko osiągnęła spokój, radość z życia rodzinnego.

"Ja, kobieta" to seria o prawdziwych kobietach dla kobiet, która dodaje siły i wiary oraz uśmiechu na twarzy mimo kłód rzucanych przez los pod nogi.

Ta seria daje tyle emocji!

Co mnie za każdym razem zaskakuje w tej serii?
To, że mimo wielu problemów, z którymi musiały zmierzyć się bohaterki pozostają pełne optymizmu i sił do życia. Pokazują siłę kobiet, które nigdy się nie poddają. Dodają otuchy każdemu z nas.

To książki o prawdziwym życiu, które nigdy nie jest łatwe, ale pamiętajmy, że my też mamy na nie wpływ.

Ta seria to kwintesencja pisarstwa @karolina_wilczynska_autorka
Jej najlepsze książki, bo o najprawdziwszych emocjach.
Czytajcie!
Gorąco POLECAM!

Ta seria daje tyle emocji!

Co mnie za każdym razem zaskakuje w tej serii?

To miała być lekka książka na koniec toku tymczasem mamy tu historie Joanny z którą życie nie obeszło się lekko, miała pełne wyzwań życie w którym zmierzyła się z chorobą dziecka, męża, a w końcu ze swoją. Poznajemy ją w czasie kiedy jej portret maluję Klara. Kobieta jest jednak optymistką, bo jak twierdzi życie to największy prezent. A malarka dla niej to tę z było ważne spotkanie, inaczej zaczęła postrzegać swoją rodzinę i swoje życie.

Ciekawa historia. Dobrze się czyta

Ciekawa historia. Dobrze się czyta

"Dałeś mi siłę" to kolejna część z cyklu "Ja, Kobieta" od Karoliny Wilczyńskiej. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam się z tą serią ❣️.

Historie bohaterek przedstawionych przez autorkę są bardzo emocjonalne, wzruszające i bolesne. Dotykają i zmuszają do przemyśleń.

Tym razem poznajemy bliżej historię Joanny, z którą życie nie obeszło się łagodnie. Raz po raz musiała zmagać się z przeciwnościami losu i chorobą, z która musiała stoczyć walkę.

"Dałeś mi siłę" jest pochłaniającą lekturą od której nie można się oderwać. Zupełnie tak jak w przypadku poprzednich części. Ukazuje ludzkie zawiłe ścieżki i to, jak życie w wielu momentach potrafi bywać przewrotne.

Ale przede wszystkim opowieść Joanny i poprzednich bohaterek, pokazuje jaka siła drzemie w kobietach! Że nawet w najbardziej przytłaczających momentach potrafią znaleźć w sobie ogromne pokłady sił, by walczyć ze swoimi trudnościami, czy słabościami .

Serdecznie polecam całą serię, jak już ostatnio wspominałam jest obowiązkowa dla każdej kobiety. Będzie świetnym pomysłem na prezent.

"Myślę, że najważniejsze, co charakteryzuje kobietę, to uczucie do dzieci, taka matczyna miłość. I wydaje mi się, że kobieta powinna mieć w sobie ciepło i okazywać je. Ale nie chodzi o to, żeby rzucać się wszystkim na szyję, tylko o to, żeby ono z niej emanowało, dawało spokój i bezpieczeństwo ".

"Nie da się żyć na próbę. Zawsze pokazuj siebie z jak najlepszej strony i chciej wykorzystać to, co potrafisz już teraz, bo może zabraknąć Ci czasu".

"Nie zazdrość nikomu, ciesz się tym, co masz. Zwykle masz to, czego potrzebujesz".

"Twoja sytuacja może się zmienić w każdej chwili, od Ciebie zależy, czy na lepsze. Zawsze możesz urzeczywistnić swoje marzenia"

"Pamiętaj! Życie to najwspanialszy prezent. Pielęgnuj je, bo jest zawsze za krótkie, choćbyś żyła długo"

Historia bardzo wzruszająca ale i pomazująca że życie to nie bajka, lecz jeśli mamy wokół ludzi którzy nas wspierają to może nam się udać. Czytałam i się zastanawiałam czy ja byłabym też taka silna ?

Drugi tom "Ja kobieta" okazał się również interesujący. Taka książka o życiu, na faktach autentycznych. Czytając dowiedziałam się wielu rzeczy, których nie znałam, pomimo znajomości tematu.

Książka o sile kobiety, o walce z chorobą. Nie zawsze walka kończy się dobrze Joannie udało się i to daje nadzieję.

• Przeczytane w 2022