A właśnie, że będę szczęśliwa! Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia

Okładka książki A właśnie, że będę szczęśliwa! Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia Stéphane Garnier
Stéphane Garnier Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
J’ai décidé d’etre heureux… c’est bon pour la santé!
Wydawnictwo Kobiece
2021-01-27
2021-01-27
Anna Pliś

Leciutka. Nie odkryła we mnie niczego nowego, chociaż zawiera kilka wartych zapamiętania sentencji i myśli. Mam wrażenie, że nie była budowana na tle jakiekolwiek planu, radosna twórczość autora wydała sobie beztroski plon. Niemniej, jeśli ktoś lubi coś lekkiego i jest już szczęsliwy, to może w swojej szczęśliwości się utwierdzić własnie dzieki tej pozycji.

Czyta się szybko. I tak jak z każdym poradnikiem i tego typu książkami, one nie są złe, ale nie każda trafia w dana osobę. Ta miała tak banalne opisy, że czekałam aż się skończy, ale mimo wszystko było mi miło w trakcie czytania. Paradoks? Może, kilka cytatów Murkami, Dalajlamy na pewno nikogo nie zabiją, a mogą pomoc! :) albo chociaż troszkę otulić.

Ostatnio na nowo polubiłam czytanie poradników – książka „A właśnie że będę szcześliwa! Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia” Stephane Garnier jest obowiązkowa dla każdej z nas! Dawno żaden poradnik nie odmienił mojego sposobu myślenia jak ten – serio! Powiedzmy sobie szczerze... kto z nas nie marzy o tym, by w każdym momencie swojego życia móc się pławić w szczęściu?! Autor pokazuje, że wcale nie jest to takie trudne jak nam się wydaje. Wszystko zależy od naszego nastawienia. Szczęście to dar, który trzeba pielęgnować. Postanowienie, by być szczęśliwym, oznacza korzystanie z plusów każdej sytuacji, skupianie uwagi i sił na miłych aspektach życia. Musimy pamiętać, że nie ma granic, których nie możemy przekroczyć, poza tymi, które sami sobie wstawiamy. Trzeba ufać swojej intuicji! Każdy z nas ma swoją definicję szczęścia więc trzeba robić wszystko co możemy na miarę swoich możliwości. Spraw, by twoje życie było marzeniem, a marzenie stało się rzeczywistością!

Minimalistyczna okładka, gdzie przeważa różowy kolor, a na samym środku widzimy dłoń trzymająca lusterko. W nim widzimy odbicie czyjejś twarzy, z delikatnym uśmiechem. W ostatnim czasie bardziej zainteresowałam się poradnikami, a ten tytuł wydał mi się ciekawy. Co mi przyniosło spotkanie z nim? O tym już za moment. Pozycja posiada skrzydełka, które chronią przed zagięciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka słów o autorze, a na drugim fragment z książki. Kremowe stronice, wiele wstawek w postaci obrazków, ale i pomysłowość na przedstawienie tej książki to spora zasługa dla całości. Szare strony i samo to, jak jest wydana zasługuje na uznanie.

Co do treści, muszę przyznać, że średnio do mnie trafiła. Czytałam ją w czasie niezbyt dla mnie dobrym, bowiem czekałam na wyniki tego dziadowskiego wirusa, więc byłam zdenerwowana, a później, gdy już znałam wyniki, to kilka innych spraw zasypało mi głowę, więc do szczęścia miałam tak jak z Polski do Watykanu, niestety. Niemniej jednak, jest tu tyle przydatnych informacji, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Wiem, co przeczytałam, jednak miałam zbyt parszywy humor, by wziąć te rzeczy do siebie.

Mamy tutaj podział na lekcje, każda z nich jest równie ważna. Wiele cytatów, mądrych słów, które warto wziąć do siebie, więc jeżeli macie kiepski humor, odłóżcie ją na bok i zabierzcie się za nią, jak już będzie lepiej. :) Tak Wam radzę.
Jestem też ciekawa, dlaczego książka skierowana jest tylko do kobiet... Czy to tak miało być, czy może omyłka osób tłumaczących? Nie wiem, ale to też książka dla facetów, więc chłopaaaki, nie ograniczajcie się, śmiało możecie ją czytać. ;)

Reasumując uważam, że jest to naprawdę wartościowa książka, ale do mnie niekoniecznie przemówiła. Chyba najpierw muszę nauczyć się żyć ze swoją wrażliwością, by móc brać się za inne rzeczy. :)

Ponad dwa lata temu postanowiłam przewrócić swoje życie "do góry nogami", stawiając na zmianę. Z tego też względu od czasu do czasu sięgam po tego typu książki.

Jest ich sporo na rynku, jakoś nie specjalnie ich szukam ot....jak same mi "wpadną w ręce" to przeczytam. Ta właśnie "rzuciła mi się w oczy" w bibliotece :)

I cóż.... nawet fajna, kilka cytatów wynotowałam sobie, o...tu jeden z nich, który dał mi do myślenia:

" Zaakceptuj to, co jest, pozwól odejść temu, co było, i miej wiarę w to, co będzie" (Budda)

Jak ktoś przez przypadek na tę książkę "wpadnie" to.....dlaczego nie ;))

I cóż.... nawet fajna, kilka cytatów wynotowałam sobie,...

Wierzycie, że nasze szczęście zależy od nas samych? Ja tak! I uważam, że ogromne znaczenie ma tutaj nasze nastawienie. Fakt z jakim nastrojem zaczynamy poranek, świadomość, że dajemy z siebie wszystko, aby osiągnąć upragnione cele.
"A właśnie, że będę szczęśliwa" to postanowienie, które musimy pielęgnować na co dzień. A ten poradnik tylko przypomina o tych podstawowych sprawach, których nie powinnyśmy nigdy zaniedbać. Szczęście daje nam ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów.
Wyjście poza własną strefe komfortu może przynieść nam lepsze rezultaty niż osiągaliśmy do tej pory, choćby w pracy, czy w życiu prywatnym. Jeśli nie zaryzykujemy, efekty będą ciągle raczej takie same, po prostu zadowalające, a przecież możemy zrobić więcej, aby osiągnąć upragnione cele. To od nas samych zależy jak wielkie szczęście na nas czeka. Dlatego polecam ten poradnik, cudownie się sprawdza jako przypominajka dla nas samych, co powinnyśmy robić i jak powinniśmy doceniać szanse jakie pojawiają się na naszej drodze 😊

Jestem pewna, że przypomni Wam o tym, o czym na co dzień zapominamy. Wiadomo, są lepsze i gorsze momenty, ale to nasze podejście ma tutaj największe znaczenie 😊

👶🧒👧👨‍🦰🧔 Recenzja👱‍♀️👩‍🦳🧓👵👴

"A właśnie że będę szczęśliwa" Stephane Garnier

Książka zawiera wiele refleksji nad naszym życiem i szczęściem.
Autor ma bardzo lekkie pióro, dzięki temu czya się ją szybko i przyjemnie. W
ciekawy i bardzo zrozumiały sposób chce nam przekazać rady, które mogą spowodować, że nasze życie zmieni się, że będziemy lepiej postrzegać samych siebie, świat wokół nas i to, że nasze życie nabierze kolorowych barw.

W książce zawarte są bardzo mądre słowa wybitnych osób, które od lat towarzyszą nam w naszym życiu i które uważamy za motta życiowe.
Znajdziecie tam mądrości np. Arystotelesa, Matki Teresy, Dalajlama Alberta Camusa, Seneka, Anonima i wielu wielu innych.

Książka ma piękną okładkę, na której jest lustro z odbiciem twarzy jakiejś osoby. Po przeczytaniu książki mogę śmiało powiedzieć, że tą osobą w lustrze jesteśmy my, bo to od nas zależy i od naszych decyzji, czy będziemy szczęśliwi i czy będziemy żyć zgodnie z samym sobą.

W środku znajdziecie piękne grafiki, które wzrokowo umilają nam czytanie.

Każdy rozdział to lekcja, na której uczymy się co musimy zrobić być szczęśliwym człowiekiem. Podobało mi się to, że wszystkie lekcje są poparte życiem i doświadczeniami autora więc nie są to tylko suche i pozbawione wiarygodności słowa. Czytając różne poradniki czasami miałam wrażenie jakbym czytała tylko jakieś wyobrażenia, a tutaj autor dając konkretne przykłady przekonuje mnie do swoich racji.
Nie będę wam ich przytaczać bo chcę żebyście sami krok po kroku, godzina po godzinie odkrywali sposób na szczęście.

Udało mi się wiele wynieść z tej książki. Mam nadzieję, że uda mi się zastosować to w swoim życiu, chociaż wiem, że nie będzie łatwo bo wszystkie zmiany które chcemy wprowadzić w naszym życiu są bardzo powolne, ale przede wszystkim musimy tego chcieć i nie bać się konsekwencji.

"Pierwszy krok jest najtrudniejszy ale najistotniejszy"

Gorąco polecam bo dzięki tej książce można spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie innej perspektywy i możemy przekonać się, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

10/10🤩

👶🧒👧👨‍🦰🧔 Recenzja👱‍♀️👩‍🦳🧓👵👴

"A właśnie że będę szczęśliwa" Stephane Garnier

Książka zawiera wiele refleksji nad naszym życiem i szczęściem.
Autor ma bardzo lekkie pióro, dzięki temu czya się ją szybko i przyjemnie. W

"Chcesz żyć szczęśliwie, żyj obecną chwilą."

Każda rada zawarta w tym poradniku jest warta zatrzymania się. Autor w przejrzysty sposób pokazuje, że to co siedzi w naszej głowie (marzenia, plany) to wszystko jest do zrobienia. Nie możemy się poddawać. Jeśli przyjdzie czas, że wybierzemy źle to los nakieruje nas na właściwe tory. :)
W książce zostały zamieszczone piękne cytaty, które motywują. Bardzo przyjemnie czytało się słowa, które pokazywały, że kwestia szczęścia to postrzeganie świata trochę w inny sposób :)

"Zaakceptuj to, co jest, pozwól odejść temu, co było, i miej wiarę w to, co będzie."-BUDDA

"Chcesz żyć szczęśliwie, żyj obecną chwilą."

W książce zostały zamieszczone piękne...

Po lekturze książki "A właśnie, że będę szczęśliwa!" można śmiało powtórzyć za klasykiem: nihil novi, albo bardziej współcześnie podpierając się twórczością Maryli Rodowicz: ale to już było. Ten poradnik autorstwa francuskiego pisarza Stephana Garniera (podobno bardzo popularnego nad Sekwaną) to ślicznie opakowany w cukierkowo różową okładkę wykład o szczęściu , który zapewne znajduje się w repertuarze każdego mówcy motywacyjnego. Bo poszukiwanie szczęścia, dążenie do niego mimo przeciwności losu jest celem życia każdego z nas.
Dziwi trochę iż książka ta jest skierowana do kobiet. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy celowy zabieg autora ale śmiem twierdzić, że chęć bycia szczęśliwym nie jest w żaden sposób skorelowana z płcią. Może uznano, że to kobiety częściej rozmyślają nad jakością swojego życia i szukają sposobów jak zmienić je na lepsze... Nie wiem, ale jedno jest pewne: wszystkie wskazówki, sugestie, rady podane w tym poradniku są uniwersalne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, więc jeśli panowie nie boją się paradować z książką "ubraną" w taki kobiecą szatę graficzną to spokojnie mogą po nią sięgnąć.

Stephane Garenier w króciutkich rozdziałach radzi nam co zrobić aby na co dzień czuć się szczęśliwym. Okazuje się, że klucz do szczęścia tkwi w umyśle każdego z nas. Trzeba tylko po niego sięgnąć. Bo poczucie szczęścia to coś nad czym trzeba pracować. Dostajemy od autora 24 wskazówki, które mają nam ułatwić pracę nad sobą. Wszystkie je słyszeliśmy już wcześniej bo ileż to razy mówiono nam: uwierz w siebie, spełniaj swoje marzenia, żyj teraźniejszością, czy znajdź swoje miejsce.
W książce tej zebrane są w jednym miejscu, opatrzone sentencjami który wyszły z ust wielkich tego świata i ozdobione zabawnymi rysunkami. Ktoś nawet mógłby się pokusić aby wyciąć je i powiesić sobie na drzwiach od lodówki, aby codziennie już od rana motywowały nas do działania.

"A właśnie, że będę szczęśliwa" to jedna z setek podobnych pozycji na rynku wydawniczym, którą wyróżnia zabawna okładka i osoba autora, który sam twierdzi, że przed pisaniem książek nie hamuje go brak wiedzy na dany temat. Jeśli zapali się do jakiegoś tematu wnikliwie go bada i przekuwa w publikację. W przypadku tej książki lekcję odrobił bardzo dobrze. Pytanie tylko czy do szczęścia potrzebny nam 2437 (liczba orientacyjna) poradnik o szczęściu? Zostawiam to Waszej ocenie.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu www.nakanapie.pl

Fajna książka. :)

Fajna książka. :)

• Popularnonaukowe
  • Na papierze
  • Nagrody z konkursów itp.