Inward. Podróż w głąb siebie

2021-01-04
2021-01-04
Józef Antoński

Okładka książki Kopciuszek i szklany sufit Ellen Haun, Laura Lane
Kopciuszek i s... Ellen Haun, Laura L...
Okładka książki Tiny Pretty Things Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
Tiny Pretty Th... Sona Charaipotra, D...
Okładka książki To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach Anna Golan, Justyna S. Majewska
To tylko seks?... Anna Golan, Justyna...

Przeczytałam w dość takim kiepskim momencie, więc trochę oddała mi swojego spokoju. Jednak przyznaję, że treści są dość proste i bardzo powtarzalne.

Kilka fragmentów sobie zaznaczyłam, więc jednak daję ocenę po środku.

Nie, nie jest to moim zdaniem poezja. To raczej zbiór sentencji bez dużych liter.

Kilka fragmentów sobie zaznaczyłam, więc jednak daję ocenę po środku.

Absolutnie beznadziejna. Jestem pod wrażeniem, że taka książka zdołała ukazać się publicznie. Inward to nie poezja dzięki której można faktycznie pozyskać nowe poglądy i rozmyślać nad przeczytanym tekstem, a zwykły stek bzdur. Podczas lektury stopniowo przekonywałam się, że gdyby ktoś jawnie wyrażał takie poglądy, bardzo szybko zostałby uznany za przywódcę sekty. Nigdy wcześniej nie czytałam tak fatalnej pozycji. Doprawdy nie wyobrażam sobie, co trzeba mieć w głowie, żeby uznać ją za wartą przeczytania, ba wystawić opinię na 7*. Pod koniec książka stanowiła jedynie powód do śmiechu, bo nie dało się jej brać na poważnie.

Rok temu zauroczyły mnie tomiki Rupi Kaur, więc rozpoczęcie nowego roku nie mógłby się obejść, bez podobnego klimatu.

Jednak tym razem czuj się zawiedziona. Książkę może i czyta się szybko, ale już po pierwszym rozdziale ma się wrażenie, że autor zaczyna się powtarzać. Te same myśli, tylko ubrane w inne słowa.

Męczące jest też w kółko powtarzane uzdrowienie oraz miłość do siebie. Bardzo mocno raziło mnie również wydanie, które łudząco przypomina tomiki Rupi.

Liczyłam na książkę z masą wartościowych przemyśleń, a skończyło się na powtórzeniach, które nic nie wniosły do mojego życia.

Myślę, że ta książka może się spodobać komuś, kto dopiero zaczyna historię z takimi tomikami i za bardzo nie wie na co się nastawić.

Męczące jest też w kółko powtarzane uzdrowienie oraz miłość do...

Trudno mi ocenić tę książkę.

Z jednej strony doceniam przekaz oparty na pracy nad sobą, poszukiwaniu wewnętrznej harmonii, zmianie nawyków i bezinteresownej miłości. To wszystko wartościowe idee. W dodatku książka wydana jest w ładny, minimalistyczny sposób, który cieszy oko.

Z drugiej strony te wszystkie myśli są niesamowicie odtwórcze, maglowane w kółko, tylko opisywane w niego inny sposób. Ileż można? Gdzieś od 1/3 marzyłam już tylko o tym by tę książkę skończyć i odłożyć na półkę. Próżno w niej szukac wyrafinowanych metafor oraz niebanalnego spojrzenia na poruszane zagadnienia. Co prawda zawsze może posłużyć jako pomoc w nauce angielskiego, ale... tłumaczenia na polski wydają mi się jakieś takie toporne... Często brzmią jak generowane z google translate.

Trudno mi ocenić tę książkę.

Czyta się ją na pewno przyjemnie, jest swego rodzaju światełkiem w tunelu. Opowiada o tym jak ważne jest przebaczanie sobie i innym, nie tłumienie w sobie rzeczy i pozwalanie sobie na odczuwanie negatywnych emocji w trakcie kryzysów, po to byśmy mogli przejść wszystkie etapy uzdrowienia. Piękna i wartościowa a do tego szybko się ją czyta. Na pewno będę do niej wracać.

Piękne to było, wymagające skupienia, kilka fragmentów, które mój umysł próbował przerzucić, czytałam kilkukrotnie (wiedząc, że tam najbardziej boli).

Jak dla mnie za dużo truizmów bez polotu, mało treściwy ten zbiór poezji.

Jak dla mnie za dużo truizmów bez polotu, mało treściwy ten zbiór poezji.

Podczas czytania tej książki brakowało mi wyjaśnień niektórych pojęć i konkretnych rad, jak wprowadzić opisywane zmiany w życiu, możliwe, że było to spowodowane nie spełnionymi oczekiwaniami wobec tej książki. Musiałam czytać kilka razy, żeby zrozumieć co autor miał na myśli. Natomiast wydaję mi się, że czytając ją za każdym razem zawarte w niej wiersze wpływały na mnie i moje myślenie, nawet nieświadomie. Nie raz skłoniła mnie do refleksji na temat postrzegania siebie i swoich zachowań, czytając zaznaczałam ważne dla siebie cytaty karteczkami samoprzylepnymi, żeby kiedyś do nich wrócić. Ciekawe jest to, że każda "rada" napisana jest zarówno w języku polskim jak i angielskim, więc to też dobry sposób na podszlifowanie języka.

książka w porządku, większość z mądrości zawartych w niej nie jest mi obca. Jednak razi mnie myślenie o ciągłym ''uzdrawianiu'' na którym autor tak bardzo się skupia. Myśląc że musisz się uzdrowić, nabywasz przekonanie że jest coś w tobie chorego, wymagającego leczenia, jednocześnie programując takowy stan :) Niemniej jednak warto przeczytać

Podróż w głąb siebie to zbiór sentencji i dobrych życiowych rad w formie poezji... Dość nietypowa forma jak na swego rodzaju poradnik, ale przyznam, że całkiem przejrzysta i zrozumiała. Ciekawe jest to, że każda "rada" napisana jest zarówno w języku polskim jak i angielskim, więc to też dobry sposób na podszlifowanie języka :-) Znajdziemy tutaj dużo oczywistych nam mądrości życiowych, jednak mimo wszystko bardzo trudnych do zastosowania w życiu... Niełatwo jest osiągnąć całkowity spokój ducha, ale warto nad tym pracować. Ta pozycja z pewnością w jakiś sposób nam w tym pomoże :-)

• Poezja

Yung Pueblo Inward. Podróż w głąb siebie Zobacz więcej