Kobiety które myślą za dużo

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Purana
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Women who think too much
kobieta, stres, psychologia
poradniki

Czy jesteś osobą skłonną do zadręczania się niepotrzebnymi myślami? Czy pełna niepokoju leżysz w nocy z otwartymi oczami i zastanawiasz się, jak inaczej mogły się potoczyć przeszłe wydarzenia? Czy martwisz się kłopotami, jakie mogą pojawić się w przyszłości? Czy bez końca analizujesz komentarze przyjaciół i nie potrafisz przejść do porządku dziennego nad drobnymi porażkami? Czy cierpisz na...

Czy jesteś osobą skłonną do zadręczania się niepotrzebnymi myślami?
Czy martwisz się kłopotami, jakie mogą pojawić się w przyszłości?
Czy cierpisz na skutek negatywnego myślenia o swoim wyglądzie i stanie zdrowia?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na jedno lub więcej z tych pytań, prawdopodobnie należysz do osób skłonnych do zadręczania się niepotrzebnymi myślami. Badania pokazują, że nie jesteś sama – duża liczba kobiet pada ofiarą tej przykrej skłonności, która przeszkadza im w prowadzeniu satysfakcjonującego życia. W swojej przełomowej książce sławna psycholog i wielokrotnie nagra-dzana badaczka dr Susan Nolen-Hoeksema przedstawia sposoby wyrwania się z ponurych rozmyślań i odzyskania radości życia.
Nolen-Hoeksema zaprzecza poglądowi, że nieustanne analizowanie emocji jest korzystne. Wyjaśnia też, dlaczego tak wiele kobiet ulega skłonności do zadręczania się niepotrzebnymi myślami, oraz oferuje praktyczne wskazówki i strategie ucieczki od negatywnych myśli, odzyskania pewności siebie i kontroli oraz uniknięcia pułapek w przyszłości. Ta książka odmieni twoje życie i z pewnością stanie się klasycznym poradnikiem, jak skutecznie sobie pomóc.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://purana.com.pl

Danuta Duszeńczuk | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Czytając tę książkę miałam nieodparte wrażenie, że to o mnie. Dotarło do mnie, że należę do tych kobiet, które mają tendencję do chorobliwego martwienia się na zapas, rozpamiętywania swoich porażek, katowania się negatywnymi emocjami, analizowania setek alternatywnych scenariuszy, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca... Świetne opisanie problemu wraz z solidnymi poradami, jak sobie z tym ustrojstwem radzić. Polecam!

ananda | 2014-04-09
Róża Bartnicka | 2016-10-31