Okładka książki Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość Yung Pueblo
Yung Pueblo Wydawnictwo: Filia poradniki
poradniki
Lighter: Let Go of the Past, Connect with the Present, and Expand the Future
Filia
2023-06-14
2023-06-14
Joanna Krystyna Radosz

Autor przedstawia w swojej książce tzw. drogę do uzdrowienia, gdy uzależnienie od narkotyków i innych środków psychotycznych doprowadziło jego życie do ruiny.
Będąc na dnie zdał sobie sprawę, że musi zmienić obecny styl życia aktywnie pracując nad samym sobą.
Young pueblo nie krył się w swoim poradniku ze swoimi odczuciami, złym stanem psychicznym oraz ciągle towarzyszczącym mu cierpieniem.
Kluczem do odzyskania spokoju według autora jest zajrzenie w głąb siebie i ustalenie, co tak naprawdę nas trapi, a w konsekwencji dotarcie do źródła problemu, aby zniwelować jego negatywny wpływ na nasze samopoczucie.
Samoakceptacja czy pogłębianie wewnętrznej ciekawości są czynnikami, które odgrywają znaczącą rolę w zwiększeniu naszej cierpliwości wobec otaczającego nas świata, a co za tym idzie redukcji negatywnych emocji.
Książkę polecam fanom poradników o tematyce związanej z pracą nad sobą, poszukujących wewnętrznej harmonii, a nawet i tym ciekawych poznania historii autora.

Young Pueblo – nowy pseudonim na światowej scenie coachingu zmiany?
W zasadzie „praca na własnym przykładzie” zawsze skutkowała pewnym powodzeniem (przypomnieć warto chociażby popularnego „mówcę zmiany” Nicka Vujicica). Do tego jeszcze budowanie poczucia MY z ogromną grupą demograficzną ludzi na świecie (a nawet kilkoma, przez różne powiązania). Jeżeli do tego dodamy talent oratorski, lekkość mówienia – wyrasta nam na krócej bądź dłużej jakiś lokalny guru. W tym przypadku pan o wdzięcznym pseudonimie, który w tłumaczeniu brzmi „młodzi ludzie”.
Czym jest ten „Lighter”? A niczym innym, jak powtarzaną już w wielu wariantach i od wielu lat, psychologią zmiany. Do tego w znacznym stopniu bazującą się chociażby na wspomnianych w tej książce „Atomowych nawykach” Clear’a. Podane to z perspektywy autora, jako osoby aktywnie uzależnionej w przeszłości oraz zwolennika medytacji i akceptacji samego siebie.
Plusem pozycji jest to, że autor podkreśla, że jego droga nie jest ani jedyną ani uniwersalną. Zaleca czytelnikowi szukanie własnej, przez co w moich oczach nabiera wiarygodności i sensu. Dodając do tego jeszcze kwestię rozciągłości w czasie procesu zmiany i potrzebę sięgania po pomoc poza jego książki powoduje, że zaczynam słuchać. W większości materii (pomijając nużące mnie tematy medytacji, etc) wzbudza moje zainteresowanie i akceptację swojego sposobu patrzenia na świat. Ogólnie dobra i warta uwagi książka. Natomiast (ech to moje narzekactwo) w ostatnim rozdziale o kwestiach globalnych to totalnie już poleciał w kierunku utopii i się nieco odrealnił.
Sensowna literatura motywacyjna, tyle że życia nie nauczy.

Young Pueblo – nowy pseudonim na światowej scenie coachingu zmiany?

"wybierz drogę która cię ukoi
tę o której wiesz że to ta właściwa..."

young pueblo to pseudonim artystyczny pisarza Diego Pereza i oznacza "młodych ludzi". Autor był uzależniony od narkotyków i kiedy sięgnął dna, odkrył drogę do uzdrowienia a jest nią akceptacja i kochanie siebie. Self - love to pierwszy krok do zmian i paliwo do podróży życiowej. Z pewnością nie jest to łatwe, gdyż trzeba przy tym zachować zdrowy balans i zrozumieć, że nie polega to na stawianiu siebie na pierwszym miejscu niezależnie od okoliczności. To pułapka, która może prowadzić do egocentryzmu. Lektura tej książki pomoże odkryć trzy filary wspierania i trwałego poczucia miłości do samego siebie. Jedenaście rozdziałów porusza między innymi tematykę relacji, wyzwań, dojrzałości emocjonalnej czy harmonii ze światem. Na końcu każdego z nich znajdują się pytania, które mają zachęcić do osobistej refleksji i odsłonięcia się na rzecz samopoznania.

Z przyjemnością przeczytałam tę książkę, która jest bardzo inspirująca i skłaniająca do rozmyślań. Piękne cytaty, które w niej znalazłam, pozostaną ze mną na dłużej i będę do nich często wracać.

"wybierz drogę która cię ukoi
tę o której wiesz że to ta właściwa..."

Yung Pueblo, „to pseu­do­nim ar­ty­stycz­ny pi­sa­rza Diego Pe­re­za. Ozna­cza „mło­dych ludzi”. Pseu­do­nim ten od­wo­łu­je się do kon­cep­cji au­tora, we­dług któ­rej ludz­kość wej­dzie w epokę zna­czą­ce­go roz­wo­ju i uzdro­wie­nia, gdy wielu z nas zwięk­szy swoją sa­mo­świa­do­mość i po­zbę­dzie się daw­nych brze­mion.”

Poradnik „Lighter” to zapis terapii i rozwoju samoświadomości autora. Zanim Yung Pueblo zaczął zmiany w swoim życiu, ostro imprezował, doprowadzając swój organizm do niebezpiecznych granic, aż pewnego dnia poszedł o jeden krok za daleko i był przekonany, że właśnie ma zawał. Leki i narkotyki miały uciszyć jego wewnętrzny niepokój i miały być sposobem na odwrócenie uwagi od własnych emocji. Pozorny zawał, odmienił jego życie. Od tego momentu autor zaczął poszukiwać swojej drogi rozwoju, zrozumienia swoich emocji. Początkowo autor zaczął budować zdrowe nawyki, wolny od narkotyków i środków przeciwbólowych, następnie odkrył techniki medytacyjne „vipassana”. „Vipassana oznacza „widzieć rzeczy, takimi, jakimi są””.

Poradnik podzielony jest na 11 rozdziałów, w których autor porusza takie tematy jak samoakceptacja, uzdrowienie, znalezienie swojego sposobu na problemy, nawyki, relacje, dojrzałość emocjonalna, wyzwania na drodze do uzdrowienia, czy odnalezienie harmonii w życiu i ze światem. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy „Czas na refleksję”, czyli pytania, które mają za celu zachęcić do osobistej refleksji i odsłonięcia się na rzecz samopoznania. Pytania mogą pomóc w prowadzeniu dziennika samorozwoju, bądź być pomocne w dyskusji z przyjaci(elem)(ółką) / partner(em)(ką).

„Lighter” wbrew tytułowi, nie jest lekką lekturą „na raz”. Z tym poradnikiem trzeba pracować, niektóre z poruszanym tematów i zadawanych pytań mogą być niekomfortowe, uwierać jak piasek w bucie, zmuszają do refleksji. Poradnik wypełniony jest empatycznym podejściem do siebie, ale również radykalną szczerością.

Moim zdaniem książkę najlepiej podsumowuje poniższy cytat:

„Ścież­kę ku lep­sze­mu życiu prze­mie­rza­my stop­nio­wo, aż nie­kie­dy zdaje nam się, że sto­imy po­środ­ku drogi mię­dzy tym, kim by­li­śmy, a tym, kim się sta­je­my. Nie­ko­niecz­nie czu­je­my się oświe­ce­ni, ale z pew­no­ścią czu­je­my się lżej­si – po an­giel­sku zaś i świa­tło, i lekki to to samo słowo: light”

Lektura obowiązkowa dla miłośników poradników i samorozwoju.

Poradnik „Lighter” to zapis terapii i rozwoju...

Sama książka opowiada trudną historię autora. Pokazuje, jak przez narkotyki stoczył się na samo dno. W pewnym momencie odnalazł drogę do samego siebie, a wraz ze wzrostem samoświadomości wykrzesał siłę, aby wyrwać się z sideł potwornego uzależnienia. Ten poradnik ma stać się dla wielu drogowskazem do lepszego jutra.

Nie jest to zła książka, ale mogła zostać lepiej napisana. Sam autor wielokrotnie piszę o jednym i tym samym używając co rusz synonimów. Mam wrażenie, że po usunięciu powtórzeń poradnik może składałby się maksymalnie ze 150 stron, ale czytałoby się go znacznie lepiej.

Osobiście bardzo lubię, gdy autorzy poradników chcą nam przekazać pewną wiedzę i mówią o przykładach na żywym organizmie, to jednak bardzo trąciło mi tu coachingiem, za którym nie przepadam. Wolę twarde dowody potwierdzone naukowymi badaniami.

Wielokrotnie też podczas czytania "troszku" mi się nudziło, przez ciągłe wałkowanie tego samego. Uważam, że jeśli chodzi o tę tematykę, jest ogrom bardziej merytorycznych i ciekawszych książek.

Nie jest to zła książka, ale mogła zostać lepiej...

Po rewelacyjnej książce "Inward. Podróż w głąb siebie" z wielką radością sięgnęłam po drugą książkę autora "Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość".
Ta książka to zapis życiowej drogi, którą autor przebył od uzależnienia od narkotyków i sięgnięcia samego dna, aż do momentu, gdy znalazł w sobie siłę, aby wyruszyć w podróż uzdrowienia siebie i swojego życia.
Jestem pełna podziwu nad ogromem pracy jaką autor wykonał nad sobą. Z wielką empatią i miłością dzieli się z nami wiedzą, którą zdobył przez wszystkie lata uzdrawiania siebie.
Yung Pueblo pokazuje w jaki sposób możemy pozbyć się ciężaru przeszłości i odnaleźć wewnętrzny dobrostan. Pokazuje siłę radykalnej szczerości do siebie, budowania pozytywnych nawyków i samoakceptacji.
Ta książka mocno inspiruje, a celnymi pytaniami na koniec rozdziałów zmusza do refleksji i myślenia.
Dzięki niej zrozumiemy i poznamy lepiej samych siebie. Słowa autora są pełne empatii, pokory i szczerości.
To piękna i wartościowa pozycja. Jest jak rozmowa z prawdziwym przyjacielem, któremu zależy na twoim szczęściu i życiu w lekkości.
Jestem przekonana, że każdy z nas znajdzie w tej książce co najmniej kilka zdań, które zrobią rewolucję w naszych umysłach lub zainspirują do zmian w życiu.
Tego szczerze wszystkim życzę ❤️

"Lighter" Yung Pueblo to jedna z najbardziej wartościowych książek, które przeczytałam! (świadczy o tym chociaż ilość znaczników!) Autor porusza wiele ważnych wątków, każdy z nich dokładnie opisuje, przedstawia swoje rady, jak sobie radzić z pojawiającymi się problemami, w jaki sposób szukać rozwiązania i jak podejść do danej sytuacji. Wszystko to jest zobrazowane przykładami. Każdy rozdział kończy się "czasem na refleksję", czyli kilkoma pytaniami skierowanymi od autora do czytelnika, które jeszcze dokładniej pozwalają zrozumieć temat.

Czytając tę książkę, miałam świadomość, że autor opiera się na swoich przeżyciach, co jeszcze bardziej pozwoliło wgłębić się w lekturę i lepiej poznać pisarza. Tą książką Yung Pueblo udowadnia, że wszystko jest możliwe i nie ma znaczenia, jak daleko sięga nasze dno, bo z każdej sytuacji jest wyjście. Wymaga ono tylko mniejszej lub większej ilości pracy nad sobą.

"Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość". Autor: Yung Pueblo

Yung Pueblo to pseudonim pisarza Diego Pereza. Oznacza "młodych ludzi". Pseudonim ten odwołuje się do koncepcji autora, według której ludzkość wejdzie w epokę znaczącego rozwoju i uzdrowienia, gdy wielu z nas zwiększy swą samoświadomość i pozbędzie się dawnych brzemion.*
Powyższy opis pochodzi z prezentowanej książki.

Yung Pueblo zachęca do tego aby dbać o swoje wnętrze oraz aby odnaleźć wewnętrzny spokój i samemu stać się rozwiązaniem dla swoich problemów. Książka jest naprawdę ciekawa i wciągająca oraz napisana prostym językiem, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta. Znajdziemy w niej również dużo ciekawych pytań skłaniających do zastanowienia się nad kwestiami poruszanymi w tej publikacji.

Poradnik jest ciekawy i skłania do refleksji. Na pewno nie jest to książka do przeczytania na raz. Zdecydowanie warto do niej wracać co jakiś czas, bo myślę, że za każdym razem wyniesie się z jej czytania inną naukę.

Na pewno nie jest to typowy poradnik, ale myślę, że jeśli kogoś zainteresowała ta tematyka to warto żeby po niego sięgnął, bo jest to naprawdę dobra pozycja czytelnicza 💪

#współpracarecenzencka

Po średnim odbiorze Inward, przyszedł czas na sprawdzenie, co nowego przyszykował dla czytelników autor. I muszę przyznać, że i tym razem było średnio.

Autor miał dobry pomysł na książkę. Bez psychologicznego żargonu, chciał nakierować czytelnika na uzdrowienie. Wszystko poparte swoim własnym doświadczeniem i na własnym przykładzie.

Powrócił tu jednak problem z poprzedniej książki. Mianowicie zajdziecie tu masę powtórzeń. Podczas czytania ciągle miałam odczucie, że już to czytałam. I chociaż starałam się przymykać na to oko, to momentami się już po prostu nie dało.

Odniosłam również wrażenie, że ta książka stanowi myślowe rozszerzenie poprzedniej. Tutaj również znajdziemy podział na odrodzenie czy uzdrowienie.

Plusem jest jednak to, że autor opisał tu swoje doświadczenia. Ciekawie było poznać jego historię i drogę, którą pokonał aby być tu gdzie jest teraz.

Powrócił tu jednak problem z...

"Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość" to książka, która ma na celu sprawić, że lepiej zrozumiesz samego siebie. Jako, że kolejny miesiąc to kolejny poradnik w mojej książkowej kolekcji. Pierwszą rzeczą jaką musicie wiedzieć jest to, że "Lighter" to niezwykle wartościowa książka, która porusza ciężkie tematy i jednocześnie pokazuje, że dla każdego zawsze jest szansa. Nigdy nie jest za późno by podnieść się z dna. Książka jest oparta na losach samego autora, który opisuje to przez co przechodził. Książka została napisana w bardzo przyjemny sposób dzięki czemu szybko się nią czyta. Bardzo spodobały mi się takie krótkie cytaty/myśli zawarte w rozdziałach. Praktycznie każdą z nim sobie zaznaczyłam bo dają do myślenia. Zresztą cała książka daje czytelnikowi do myślenia. Kolejnym świetnym zabiegiem było zastosowanie "Czas na refleksję" czyli pytań do samego czytelnika podsumowujących dany rozdział. To naprawdę świetna inicjatywa, która pozwala czytelnikowi pomyśleć nad sobą. "yung pueblo" to pseudonim Diego Pereza, który swoją książką pokazuje jak ciężką drogę przeszedł ale jak bardzo to wszystko było warte. Myślę, że "Lighter" to świetna pozycja, tak naprawdę dla każdego - bez względu na wiek czy cokolwiek innego. Jeśli lubicie książki, które dają do myślenia i są wartościowe to polecam wam "Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość"💜.

• Reportaże
  • Legimi rozwój