Jak przyciągać dobre rzeczy

Okładka książki Jak przyciągać dobre rzeczy Marian Rojas Estapé
Okładka książki Jak przyciągać dobre rzeczy
Marian Rojas Estapé Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Como hacer que te pasen cosas buenas
Muza
2020-09-30
2020-09-30
2018-10-09
Nina Jaśtak
poradnik psychologia optymizm emocje

Książka dla osób, które dopiero "raczkują" w tematyce prawa przyciągania. Zawiera podstawowe kwestie, które mają przygotować Cię mentalnie do całego procesu. Dla mnie, osoby, która już sporo wie na ten temat nie było tam nic odkrywczego. Jednak książkę bardzo przyjemnie i szybko czyta się.

w sumie nic czego nie ma w innych tego typu poradnikach

w sumie nic czego nie ma w innych tego typu poradnikach

Kiedy sobie coś wmówisz to nawet dynia się do Ciebie uśmiecha 😁
🎃
Książka jest poradnikiem pisanym przez Panią psychiatrę. Czyta się lekko i przyjemnie. Wiadomo, że po zakonczeniu wasze życie się nie odmieni jednak jeżeli zechcesz, wyciągniesz z niej dużo dobrego. Ja ogólnie zawsze jak coś czytam na koniec zadaje sobie pytanie czy coś do mnie przemówiło i czy było warto. W tym przypadku tak. Przytaczane są prawdziwe sytuacje w których ludzie odmiennie reagują. A jedyne co ich różni to nastawienie. I to tylko od nas zależy jaką postawę przyjmiemy. Czy będziemy taką osobą która przez 40 minut narzeka na koronawirus do obcej osoby czy tą która porozmawia o pięknej pogodzie😅 Ja wiem, ze narodowy sport Polaków to narzekanie ale po co od rana robić problemy tam gdzie ich nie ma.
🎃
Jedyna wada tej książki to to, że są fragmenty naszprycowane takim słownictwem że mój mózg nie ogarnia, typu tachykardia, kortyzol, ciałko migdałowate, hipokamp, abulia czy anergia. Sprawdzam na Googlach co to ale ogólnie po chwili zapominam co do czego 🙈 Trochę za dużo fachowego słownictwa.
🎃
Podsumowując: zamysł jest fajny. Opisy ciekawych sytuacji i jak sobie radzić z pokonywaniem strachu. Książka idealnie sprawdzi sie teraz gdy dni są coraz krótsze a coraz więcej osób cierpi na znużenie a nawet depresję.
Poruszono w niej wiele przypadków z codziennego życia i co mnie najbardziej ucieszyło była sytuacja wprost do mnie czyli ja siedzę w środku publicznego transportu zajęta (zapewne czytam) a "sympatyczna" osoba zaczyna mi nawijać o pogodzie i gada i gada😅😂 Rozumiem, że do innych ludzi też się tak zawsze ktoś przypląta 🤔 Co wtedy robicie? Ja po tej książce już wiem czego będę unikać i będę przyciągać dobre rzeczy 🤣

Kiedy sobie coś wmówisz to nawet dynia się do Ciebie uśmiecha 😁
🎃

Książka, która czekała na mojej półeczce dość długo. Myślałam sobie: ot, kolejny poradnik o tym jak czuć się dobrze. I co? Myliłam się.

Ta książka to podstawa. Podstawa nauki o życiu. O tym, jak powinniśmy do niego podchodzić i jak je kreować. Trzeba zaznaczyć, że według mnie to książka, która może służyć jako podręcznik. Zdecydowanie również dla osób, które nie lubią poradników i chciałyby przeczytać tylko jeden w życiu - to właśnie ten jest idealny! Zostawiam go w swojej biblioteczce z zamysłem, aby co jakiś czas do niego wracać. Przypominać sobie co jest ważne i zadbać o swoją codzienność w uporządkowany, pozytywny sposób.

Znajdziesz tutaj pigułkę wiedzy m.in o miłości, stresie, depresji, przebaczeniu czy teraźniejszości. I bardzo ważny rozdział w dzisiejszych czasach jakim są: emocje i ich skutki dla zdrowia. Nie zabraknie tutaj również sposobów na lżejsze życie, dostępnych ot tak, od ręki. Dlatego właśnie jest to książka dla każdego!

Mnie zachwyciła, co nie zdarza się często, bo jako fanka poradników, która przeczytała ich setki muszę przyznać, że nie jest to proste zadanie.

Proste rady, które z powodzeniem możesz wprowadzić od razu. Wiele razy uświadamiałam sobie: przecież to takie proste. Czemu jeszcze tego nie robię? Przecież, gdybym podjęła się takiego działania to naprawdę byłabym choć odrobinę szczęśliwsza!

Może się wydawać, że to "ochy i achy", ale zdecydowanie jeśli znajdujesz się w dołku emocjonalnym, trudnej chwili życiowej i nie wiesz od czego zacząć, jak ruszyć, to być może znalazłeś właśnie odpowiedź. Czyta się bardzo lekko, jest zrozumiała i z przyjemnością spędziłam przy niej czas. Z całego serca polecam. Czasem, gdy wydaje się, że nie ma już wyjścia z sytuacji to malutkie, najmniejsze kroczki mogą pomóc nam uporać się z tym życiem. Jeszcze raz zaufać, zadbać o siebie i właśnie przyciągać te dobre rzeczy. Czas odciąć pętlę trudnych wydarzeń, a czas zaprosić do swojego życia uśmiech, obfitość i dobro.

Jesteś na to gotowy? "Jak przyciągać dobre rzeczy" to dobry, pierwszy krok.

świetna ksiazka.

świetna ksiazka.

Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Można z niej wyciągnąć sporo przydatnej życiowo psychologicznej wiedzy. To jedna z tych książek, które czyta się z ołówkiem w ręku.

Myślę, że spoko książka jak na poradnik (normalnie nie przepadam za tym gatunkiem). Trochę opisów przypadków, trochę teorii psychologii, a trochę lifestyleowo-poradnikowej narracji. Czytało się dobrze.

Jak przyciągać dobre rzeczy” autorstwa Mariàn Rojas Estapé.

To kolejny poradnik, który z pewnością przypadnie do gustu jesiennym melancholikom.

Autorka od początku do końca prowadzi nas przez tajniki naszego umysłu, uczuć i wszystkiego co ma wpływ na dążenie do całkowitego szczęścia. Momentami miałam wrażenie, że treść jest dublowana z innych pozycji o podobnej tematyce. Czytałam ich chyba zbyt wiele. Chociaż mogę się mylić.

Z pewnością podobają mi się cytaty różnych znanych osób, które przydają się w życiu może bardziej niż rady zawarte w całej książce.

Polecam z całego serca tym czytelnikom, którzy szukają podstawowej i przede wszystkim jest to ich pierwsza wiedza o poprawie swojego myślenia. Jednak dla tych, którzy już jakąś wiedzę posiadają poradnik przyda się z pewnością jako przypominajka.

Po lekturze jestem pozytywnie nastawiona. Oczekiwałam wielkiego #wow, a dostałam jedynie przyjemną lekturę na jesień. Polecam, chociażby jako prezent dla kogoś, kto nadal szuka siebie. Dziękuje @wydawnictwomuza 🌸

Jak przyciągać dobre rzeczy” autorstwa Mariàn Rojas Estapé.

Rewelacyjna książka. Autorka nie przedstawia subiektywnych sposobów na szczęście ale fakty poparte naukowymi badaniami.

Muszę stwierdzić, że w tym roku nadrabiam chyba wszystkie poradniki, które zalegają na moim regale.

Tym razem z tej książki dowiemy się, jak dostrzegać dobre rzeczy w naszym życiu i w jaki sposób zmienić nasze myślenie. Bo właśnie od niego wiele zależy.

Nie wiem, czy wiecie, ale na to jak odbieramy świat wpływają przede wszystkim nasze myśli i otaczający nas ludzie. Wiadomo, że im więcej w naszym otoczeniu będzie toksycznych osób, tym bardziej my będziemy postrzegać świat w czarnych barwach. Nasz umysł bardzo łatwo chłonie złe słowa. Co z tym można zrobić? Wystarczy wprowadzić zmiany, które sprawią, że zaczniemy panować nad emocjami. Wiem, łatwo napisać, ale jak to zrobić? To już znajdziecie w tej książce. Tu podam wam kilka przykładów.

Przed zaśnięciem dla odmiany warto myśleć o tym, co dobrego nas spotkało, a nie rozpamiętywać złych chwil. Ważne jest także wysypianie się, zdrowe i wartościowe odżywianie, a nawet uśmiechanie się do innych. To wszystko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i odbieranie przez nas świata.

Naprawdę byłam bardzo ciekawa tego poradnika. Jednak, moim zdaniem, jest on trochę mało praktyczny. Te wszystkie sposoby są bardzo oczywiste i logiczne. Spodziewałam się, że przeczytam coś bardziej odkrywczego.

Podobały mi się przykłady pacjentów autorki. Jednak dużo było w niej tematów biologicznych, co mnie osobiście mało interesuje.

Odniosłam też wrażenie, że autorka trochę się przechwalała tym, ile miała ciekawych ofert pracy. Mimo to z żadnej z nich nie skorzystała.

Książkę czytało się dosyć szybko, ale nie uważam, żeby była naprawdę przydatna. Zawarte w niej rady są bardzo oczywiste.

• Psychologia

Dodaj cytat z książki Jak przyciągać dobre rzeczy