Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne

Okładka książki Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach
Logo Lubimyczytac Patronat
2021-01-14
2021-01-14
psychologia stres

Okładka książki Kod płodności Ewa Kempisty-Jeznach, Ireneusz Marek Salata
Kod płodności Ewa Kempisty-Jeznac...
Okładka książki Pytania o męskość. Kamil Pawelski w rozmowie z dr Ewą Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach, Kamil Pawelski
Pytania o męsk... Ewa Kempisty-Jeznac...

Wyróżniona opinia i

Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne

przeczytanych książek 433 napisanych opinii 432

Ciekawa książka. Mocno medyczna, ale prosta do czytania. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy.

Napisana zrozumiałym językiem, problemy dzisiejszego pokolenia trafione i wytłumaczone w punkt.

Pozycja na jeden wieczór. Wartościowa pod względem opisów przypadków, ale to raczej poradnik dla przyszłych lekarzy (lub aktualnych, którzy nie wiedzą, co mogą zrobić aby jeszcze lepiej diagnozować pacjentów) niż wskazówki dla osób walczących ze stresem.

Co mnie uwiera - Autorka regularnie pozwala sobie na prywaty w stylu oceny zachowań pacjentów czy komentowania tego, jak ludzie postrzegają napięty grafik lekarzy (albo krótki czas wizyt). Raczej nie tego oczekiwałam po tego typu pozycji.

O opisie historii, która o mały włos nie zakończyła się tragedią (z winy lekarki),to nie wspomnę...

Myślałam, że na końcu będzie coś więcej, ale wnioski to nic innego jak rada w stylu "pochodzisz po lesie i będzie lepiej". No ok, dziękuję. To, że spacery dobrze wpływają na zdrowie wie każdy, kto na takim spacerze był. Przydałby się tutaj jakikolwiek poradnik, co robić w danej sytuacji, a nie tylko krótkie historie pacjentów i wzmianka o jodze.

Może w kontynuacji są podane przykłady i instrukcje, ale nie mam zamiaru się przekonywać. Mimo to wiedzę z tej lektury wyciągnęłam i nie był to stracony czas, za co dziękuję.

Książka napisana przystępnym językiem i można ją przeczytać w jeden wieczór. Jednak dla osób, które głębiej interesują się psychosomatyką, traumami, czy pracą z ciałem nie będzie zbyt odkrywcza. Wniosek płynie z niej jeden - stres wpływa na naszą fizyczność i nie ma ku temu wątpliwości. Autorka pisze o postępowym życiu, codziennych wyzwaniach, które nakręcają spiralę emocji, które z kolei wpływają na nasze zdrowie. Książkę nie jest specjalnie porywająca, raczej nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym tematem.

Ważny temat, konkrety, nie szarlataneria, ale sposób narracji i postawa jak do dziecka, a nie dorosłego uwiera.

To była bardzo ciekawa pozycja. Dużo się z niej dowiedziałam, ale nie wzbudziła ona we mnie jakiegoś zachwytu. Na pewno jest to książka, która wiele uświadamia - m.in. to, że nie za każdą dolegliwością kryje się od razu poważna choroba.

Wytrzymałam do szóstego rozdziału. Napisane nudno, autorka ma dziwną manierę wypowiadania się na temat swoich pacjentów, która do mnie nie przemawia. Lektorka audiobooka jest BEZNADZIEJNA, nie da się tego słuchać.

Tajemnica lekarska ? A co to takiego ?
Poznajemy intymne, prywatne sekrety dotyczące życia pacjentów autorki książki.
Szczerze to nie chciałabym jako pacjentka przeczytać o sobie w tej książce.
Ciągłe wspominki o COVID…
Jestem na nie

Tajemnica lekarska ? A co to takiego ?
Poznajemy intymne, prywatne sekrety dotyczące życia pacjentów autorki książki.
Szczerze to nie chciałabym jako pacjentka przeczytać o sobie w tej książce.
Ciągłe wspominki o COVID…
Jestem na nie

Napisana bardzo niezrozumiałym językiem, a poza tym czy można wyciągać tak otwarcie, na światło dzienne przypadki swoich pacjentów? Pisać o tym, że Pan Janusz chorował na to i na to, z dokładnością gdzie, jak, i dlaczego? Hmm!...

• Psychologia
  • Audiobooki