Testosteron. Klucz do męskości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
poradniki
Ag2S

Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks. Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu - malejącą potencją, stanami depresyjnymi....

Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu - malejącą potencją, stanami depresyjnymi. Ludzi zmęczonych wspinaczką po szczeblach kariery czy zmaganiami we własnych firmach - bez napędu i ochoty do życia. Większość z nich zżera stres i wygórowana ambicja, aspiracje rodziców czy partnerek. To wszystko odciska piętno na męskości, pozbawiając panów ich najważniejszego paliwa - testosteronu. Ba, potrafią sobie nawet zaszkodzić, żyjąc, wydawałoby się, zdrowo! Na przykład uprawieniem sportu. Bo testosteron niektórych dyscyplin, choćby popularnego biegania, zwyczajnie nie lubi.
Okazuje się, że gwałtowny spadek tego hormonu jest odnotowywany w całej męskiej populacji, skutkiem tego jest zanik plemników. Czy to oznacza wizję świata, w którym kobiety obywają się bez mężczyzn? Czy scenariusz kultowej Seksmisji stanie się rzeczywistością? Gatunkowi "mężczyźni" pozostało naprawdę niewiele czasu…
Ewa Kempisty-Jeznach, doktor nauk medycznych i certyfikowany lekarz medycyny męskiej, obrazowo tłumaczy, jak funkcjonują faceci, i pomaga zrozumieć przyczyny konkretnych zachowań i reakcji.
Tę książkę powinien znać każdy mężczyzna i przeczytać każda kobieta. Dzięki temu w wielu związkach pojawi się znacznie więcej empatii i miłości.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/

Michał | 2019-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Książkę poleciła mi koleżanka, która uważała, że bardzo wzbogaci to moją wiedzę. Pracuję jako seksuolog, współpracuję z lekarzami w tym i endokrynologami. Tak słabej książki dawno już nie czytałem i tę opinię podzielają eksperci. Nie mogę zrozumieć, jak tak słaba książka zasłużyła na pochlebną opinię profesora, który się cieszy w naszym środowisku autorytetem. Nie polecam.

MobyDick | 2019-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: kwiecień 2019

Bardzo, bardzo zła książka.

1] Autorka przedstawia swoje poglądy stan zdrowia mężczyzn i "bije na alarm!" - główny męski hormon testosteron zanika. Bardzo często proponowanym rozwiązaniem stosowanym przez panią doktor jest suplementacja testosteronu. Oddając sprawiedliwość: rozdziały zawierające opis działania hormonów jako jedyne trzymają jakiś dostateczny poziom.
2] Dla autorki, mężczyźni mający problemy hormonalne to nie potrzebujący pomocy pacjenci. To raczej obrzydliwe kreatury, o sfeminizowanych twarzach , podatne na otyłość, itd.
3] W książce Autorka przedstawia rozmowy ze swoimi pacjentami (Pan Waldemar, Pan Heinz, itd...). Poziom dialogów prześciga nawet TVNowskie paradokumenty. Schemat jest zawsze podobny: sfeminiziowany pacjent wtacza się do gabinetu i cicho mówi co go boli. Pani doktor "zamyśla się", urządza pogadankę -kazanie (teraz ludzie tyle pracują) i ordynuje testosteron lub sildenafil. Pacjent zdrowieje.
Część historyjek przypomina prozę Janusza Leona...

Fashi | 2019-03-13
Przeczytana: 11 marca 2019

Książka jest napisana luźnym językiem - dzięki temu szybko się ją czyta. Niestety po przeczytaniu lektury mało co z niej pamiętałem. Rozdział o diecie był za krótki, za to było zbyt dużo podkreślania jaki testosteron jest ważny

Boisfarine | 2019-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2019

Przebrnęłam przez tę książkę, na szczęście nie jest bogata objętościowo. Merytorycznie niestety też nie. przedziwny sposób pisania, mało profesjonalny sposób mówienia o pacjentach (czy oni wszyscy wyrazili zgodę na bycie "bohaterami" tej "książki"?) a przede wszystkim dziwne poglądy autorki. Prawdziwy mężczyzna musi jeść czerwone mięso 3 razy w tygodniu! Wegetarianizm nie jest dla mężczyzn! To jakim cudem ci wegetarianie w ogóle mają dzieci ja się pytam? Żenująco kiepska pozycja, szkoda czasu.

Berserker | 2018-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2018

Dziwna książka - pisana bardzo uproszczonym językiem (może autorka liczyła, że większość będą stanowiły czytelniczki oglądające seriale i żyjące z 500+, a jednocześnie uznające się za "elitę" ze względu na samo bycie 'kobietami' ?). Trochę po łebkach, a szkoda, bo temat na tyle ciekawy, że zasługujący na lepsze i dokładniejsze przedstawienie i rozwinięcie. Ale z pozytywów ciężko nie wspomnieć o nie przejmowaniu się polityczną poprawnością i powiedzeniu wprost, że wege jest bardzo szkodliwe dla mężczyzn (i też nie za dobre dla kobiet, choć mogą na tym przeżyć, to co to za marne życie...), co uważam za olbrzymi plus tej publikacji. Warto też odnotować proste przedstawienie podstaw działania hormonów. Książka ta jest prostym wstępem do przedstawionego tematu, ale ja nie dowiedziałem się z niej niczego nowego (wcześniej czytałem inne materiały z zakresu biochemii i endokrynologii).

Ciekawski | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Przeczytałem książkę z perspektywy mężczyzny i niestety jestem nią bardzo rozczarowany.
Problem nie tkwi w merytorycznej (medycznej) zawartości, tej bowiem jako laik nie mogę oceniać. Niestety niestrawna była dla mnie forma wywodu, a także – co przyznaję z dużym zaskoczeniem – przyjęty przez autorkę punkt widzenia. I choć na ogół płeć autora/autorki nie ma dla mnie znaczenia, tu jak się okazuje, wpłynęła znacząco na zawartość komentowanej książki.

Przede wszystkim zachęciła mnie recenzja prof. Izdebskiego na odwrocie, który zarekomendował tę książkę mężczyznom. Tak przekonany pobiegłem do księgarni. Lecz gdy przeczytałem na początku tytuł rozdziału 2 „Kobieta – istota doskonała”, w mojej głowie od razu zapaliła się czerwona lampka. Może jestem staroświecki, ale gdyby takie twierdzenie wygłosił poeta pod adresem swojej muzy, pewnie bym zrozumiał. Gdy jednak takie zdanie pojawia się w ustach lekarza/lekarki (aby już trzymać się politycznej poprawności), jestem nieco zdegustowany....

okulary_do_czytania | 2018-10-22
Przeczytana: 19 października 2018

Poradnik dla każdej kobiety, dla każdego mężczyzny - tak w wielkim skrócie można powiedzieć o tej książce.
Dla nas kobiet to idealny podręcznik i poradnik po meandrach męskich hormonów. Jak zrozumieć i wytłumaczyć sobie zachowanie mężczyzn, którymi rządzi testosteron. Książka godna uwagi. Polecam.