Wielkie przygody w świecie przyrody

Okładka książki Wielkie przygody w świecie przyrody Wojciech Mikołuszko, Joanna Rzezak
Okładka książki Wielkie przygody w świecie przyrody
Wojciech MikołuszkoJoanna Rzezak Wydawnictwo: Agora popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wielkie przygody w świecie przyrody
Agora
2020-11-12
2020-11-12
dla dzieci wojciech mikołuszko

Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Kiedy wieloryby miały nogi. I inne niesamowite ścieżki ewolucji Hannah Bailey, Dougal Dixon
Kiedy wieloryb... Hannah Bailey, Doug...
Okładka książki Wiatr Agata Dudek, Małgorzata Nowak, Anna Tyczyńska-Skowrońska
Wiatr Agata Dudek, Małgor...

Jest coś takiego w książkach przyrodniczych, że nie mogę się im oprzeć. A już szczególnie tym, które powstają z myślą o dzieciach. Ostatnia nowość na mojej, tzn. naszej półce, to tomik „Wielkie przygody w świecie przyrody” Wojciecha Mikołuszko z ilustracjami Joanny Rzezak.
Całość recenzji: https://tinyurl.com/22sy6vvk

Całość recenzji: https://tinyurl.com/22sy6vvk

Czy przyroda jest na tyle bogata, że zaspokoi głód artysty, naukowca, badacza, podróżnika, wolnego ducha?

Wojciech Mikołuszko tak dobrał postaci do tej książki, by ukazać czytelnikowi, że przyroda serwuje niesamowite przygody, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim żyjemy. Przytacza postaci związane z naturą począwszy od czasów średniowiecza do współcześnie żyjących obok nas. Nie szuka na siłę powiązań z tym, jak natura kształtowania ich upodobania. Pasje opisanych tu osób pokazują, jak czasem niewiele trzeba, by łączyć w swoim życiu to, co najważniejsze, jak wystarczy podążać za rozumem i sercem, by robić to, co się wymarzy.
Poza 20 sylwetkami, ich pasjami, zamiłowaniem do natury autor proponuje czytelnikowi szereg czynności, aktywności, które wzoruje na postaciach i zachęca do działań.

Na półkach: , , , , , ,

Młodzi pasjonaci biologii, zoologii i innych nauk przyrodniczych, często pomijają osoby, które dokonywały ciekawych odkryć. Dla mnie samej jest często zagadką skąd czerpiemy wiedzę na temat naszej planety. Teraz możemy zmienić ten stan. Co więcej, książka "Wielkie przygody w świecie przyrody" jest tak interesująca i ładna, że będzie doskonałym prezentem dla starszych i młodszych miłośników tematu.

Każdy rozdział opatrzony jest nazwiskiem naukowca, badacza, kogoś kto walczy o środowisko, chroni zwierzęta. Krótka notka biograficzna skupia się na ciekawych działaniach, opisanych barwnie lecz z użyciem prostego słownictwa. Mnóstwo ilustracji Joanny Rzezak, zdjęcia, rysunki - wszystko to wpływa na atrakcyjność książki. Dodatkowe, krótkie wpisy, zapewniają ciekawostki i wiedzę o zabawnych wydarzeniach z życia przyrodników.
Czy wiedzieliście, że na wzór niezwykłych rysunków Ernsta Haeckla, ilustrujących podwodne życie, powstawały bramy i piękne przedmioty codziennego użytku? Albo, że Zofia Kielan-Jaworowska wśród szczątków dinozaurów odnalazła prawdziwy rarytas - kości zwartych w walce gadów? Ja nie wiedziałam i z fascynacją czytałam o tych i podobnych odkryciach.

Prócz niewątpliwych walorów poznawczych i estetycznych, Wojciech Mikołuszko postarał się także o atrakcyjność edukacyjną - zadania dla czytelników. Każdy rozdział kończy się sekcją 'Zainspiruj się', dzięki której powstanie zielnik i akwarium lub nauczymy się słuchać lasu.

Jestem oczarowana "Wielkimi przygodami w świecie przyrody". To idealna książka na rodzinne zaczytanie, szukanie kontaktu z przyrodą, odnalezienie nowej pasji. Wspaniały prezent dla nastolatka, nawet dla malucha, który uwielbia zwierzęta i ogląda z ciekawością każdy listek. To świetny prezent dla dorosłego, który chce poszerzyć wiedzę o nazwiska i dokonania naukowców i pasjonatów przyrody. Ciekawie napisana, bogato ilustrowana, pouczająca.
Ps. Posłuchajcie też świetnie zrealizowanego audiobooka w interpretacji Adama Fajdusiewicza. Świetna zabawa!

Pani_Ka Czyta
Dziękuję Wydawnictwu Agora

• Polonica
  • Dla Hani
  • Mediateka
  • Dla Blanki

Dodaj cytat z książki Wielkie przygody w świecie przyrody