Robofabryka. Zakład pokarmowy

Zielona Sowa
2024-03-27
2024-03-27
18 min.

Nasz układ pokarmowy działa niczym ogromna fabryka, w której zachodzą bardzo ciekawe procesy.
Jest jak ogromny zakład, który posiada wielu pracowników. To oni pilnują, by wszystko działało jak trzeba.

Można więc nazwać go Zakładem Pokarmowym, w którym cały czas trwa praca.

Gotowi do zwiedzenia Robofabryki?

Robot Robomir zaprasza na niezwykłą i fascynującą wyprawę! Dzięki niemu dowiesz się, jak działa układ pokarmowy, z czego dokładnie się składa i jaką rolę pełnią poszczególne organy.

Podróż zaczynamy od jamy ustnej, do której trafia jedzenie. To tu koła zębatyczne poruszają się, i rozdrabniają jedzenie.

Kolejnym wydziałem jest przełyk, który wytwarza płyn umożliwiając przesuwanie się kęsów. Czy wiesz, że cieple jedzenie przechodzi przez niego szybciej niż zimne?

W końcu docieramy do żołądka, gdzie dodatkowo do pracy wkraczają inne wydziały: wątroba i trzustka.

Gdy jedzenie jest już całkowitą papką, trafia dalej, gdzie roboty wydobywają z niej niezbędne składniki odżywcze.

Podróż kończy się w jelicie grubym, gdzie roboty zamiatają, odkurzają i myją.
Tu nasza podróż dobiega końca.

Można więc nazwać go Zakładem Pokarmowym, w którym cały czas trwa praca.

Gotowi do zwiedzenia Robofabryki?

Robot Robomir zaprasza na niezwykłą i fascynującą wyprawę!...

Organizm człowieka jest fascynujący i kryje w sobie mnóstwo tajemnic, które mały człowiek prędzej czy później będzie chciał poznać.

Wydawnictwo zielona sowa po raz kolejny wychodzi na przeciw małym odkrywcom, a w książce "Robofabryka. Zakład pokarmowy" dzieci będą mogły poznać układ pokarmowy oraz jego działanie w dość zabawny sposób.

Robot Robomir pokaże nam swoje miejsce pracy jakim jest układ pokarmowy i krok po kroku oprowadzi nas po nim niczym po prawdziwym zakładzie pracy. Poznamy setki malutkich robotów i robocików, z różnych działów, które mają do wykonania ważne zadania, by pokarm, który spożywamy został należycie przetworzony, a zawarte w nim składniki odżywcze trafiły w odpowiednie miejsca i wspomogły nasz organizm.

To książka dla wszystkich ciekawych świata odkrywców. Przedstawienie ciała człowieka jako zrobotyzowanej machiny to ciekawy zabieg, który przyciągnie uwagę najmłodszych.
Dzięki tej książce możemy się wiele nauczyć i nie brakuje w niej zagadek i zadań do rozwiązania. Ilustracje są bardzo szczegółowe i mogą posłużyć również jako wyszukiwanka.

Robot Robomir pokaże nam swoje...

Zagadnienia medyczne przekazane w świetny i przystępny sposób. Przepiękne ilustracje, za każdym razem można znaleźć nowy szczegół.

Razem z Robomirem zapraszam Was na niezwykłą podróż do wnętrza naszego ciała. Przyjrzyjmy się dokładnie działaniu i budowie układu pokarmowego.

To fascynujące wędrówka przez zmechanizowane wnętrze naszego organizmu, rozpoczynająca się w jamie ustnej i kończąca w jelicie grubym. W sposób przystępny i angażujący nasze dzieci dowiedzą się co dzieje się z pokarmem po jego wniknięciu do ich ust.
Na zakończenie czekają ich również różnorodne zadania ! Będą musiały policzyć pracowników w poszczególnych wydziałach, dostrzec różnice na obrazku oraz zamknąć odpowiednie zawory, z których wylewają się płyny wydzielane przez różne narządy 🙂

To twardostronicowa książka, pełna kolorowych ilustracji zachęca czytelnika do odkrywania fascynującego świata anatomii i fizjologii człowieka. Wiedza została przekazana w sposób prosty i przyjazny co sprawia, że łatwo jest ją przyswoić przez dzieci. Dzięki trwałym stronom Wasze pociechy mogą wracać do niej wielokrotnie 🙂

"Robofabryka" nie tylko edukuje, ale również rozbudzi ciekawość i wyobraźnię Waszych dzieci !

Jeśli lubicie mądre książeczki dla najmłodszych, to mam coś idealnie dla was.

Robot Robomir oprowadza nas po zakładzie pokarmowym, w ciekawy i wesoły sposób opowiada nam jakie procesy po kolei przechodzi jedzenie, zaczynając od momentu trafienia do naszych ust. Dowiadujemy się np. jak rozdrabniane jest jedzenie, kiedy dozowana jest do niego ślina albo żółć, i co dzieje się z niepotrzebnymi resztkami.

Pięknie ilustrowana, a do tego zabawna i pouczająca lektura, my jesteśmy szczerze zachwyceni. Syn zaśmiewał się w głos, czuję że nie rozstaniemy się z tą książeczka za szybko

Jeśli lubicie mądre książeczki dla najmłodszych, to mam coś idealnie dla was.

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne