Wielkie eksperymenty dla małych ludzi

Wydawnictwo: Agora SA
popularnonaukowe
LubimyCzytać

Ach, co to była za praca! Dziennikarz naukowy i autor książek dla dzieci Wojciech Mikołuszko, biorąc się za pisanie „Wielkich eksperymentów dla małych ludzi”, nie miał pojęcia, co go czeka. Nie dość, że aby opisać poczynania wielkich naukowców, musiał się wgryźć w historię nauki od starożytności aż po czasy współczesne – od Archimedesa, przez Galileusza, Newtona i Darwina, po Paula Harrisa,...

Nie dość, że aby opisać poczynania wielkich naukowców, musiał się wgryźć w historię nauki od starożytności aż po czasy współczesne – od Archimedesa, przez Galileusza, Newtona i Darwina, po Paula Harrisa, to jeszcze jego dom zamienił się w jedno wielkie laboratorium. W kredensie i lodówce pojawiły się doniczki z kwiatami, na parapecie zamieszkały dżdżownice, w salonie walały się elektromagnesy, a w łazience moczyły się w occie kości i muszle. Kto by pomyślał, że autor, przygotowując książkę, musi skakać ze stołu, puszczać papierowe samoloty i opryskiwać się wodą z węża ogrodowego.

Ale Mikołuszko nie mógł przecież namawiać dzieci do robienia eksperymentów, których sam by nie przetestował! Uff, ciężka jest praca pisarza. Ale jaka ciekawa! A efekt? Zobaczcie sami.

P.S A sceny z życia pomysłowych naukowców i dzielnego Wojciecha Mikołuszki narysowała Joanna Rzezak.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Marta Zagrajek | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Dzieci uwielbiają eksperymentować i należy je w tym wspierać!

„Wielkie eksperymenty dla małych ludzi” prowadzi odbiorcę przez historię eksperymentowania. To od czasów zwykłej kąpieli Archimedesa mamy tajemniczą Eurekę, którą krzyczą co bardziej pamiętni naukowcy. Jak zatem poczuć się jak Archimedes, który miał wyraźne ciągoty do wody i jej wyporu? Eksperymentować zgodnie ze wskazówkami Wojciecha Mikołuszko! To będzie świetna zabawa dla dziecka oraz rodzica, który będzie miał przekonanie, że oprócz niewątpliwej rozrywki, dziecko także nauczy się czegoś pożytecznego. Co więcej, dzięki tej formie nauki, ono z pewnością znacznie lepiej to zapamięta!

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Weronika | 2017-03-09