Fuuj, ohyda!

Okładka książki Fuuj, ohyda! Dan Marshall
Okładka książki Fuuj, ohyda!
Dan Marshall Wydawnictwo: Znak emotikon popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Znak emotikon
2024-01-22
2024-01-22
Arkadiusz Gardaś

"Ohyda, fuj!" Dana Marshalla to niezwykle zabawna książka, która w interesujący sposób przekazuje fascynujące fakty na temat obrzydliwych rzeczy. Slajmon, nasz przewodnik w tej odrażającej podróży uwielbia wszystko co obleśne i wstrętne!
Za pomocą ohodymierza skalującego od 1 do 5 ocenia każdą informację, dając czytelnikowi również możliwość wyrażenia swojej opinii.

Podczas lektury czytelnik dowie się mnóstwa ohydnych faktów z pięciu kategorii:
☄️ Kosmos
🌍 Ziemia
👥 Ludzie
🦙 Zwierzęta
🎓 Nauka

Zapewniam, że wiele z tych informacji wzbudzi Wasze obrzydzenie, ale także zaskoczenie ! Dodatkowo książka oferuje kilka eksperymentów, które można przeprowadzić w domu.

Tekst napisany jest w niezwykle zabawny sposób, który sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Jest to niezwykle ciekawa i fascynująca pozycja. Moja córka, która lubi książki będące źródłem wiedzy, pokochała tę pozycję, ale ja również. Język jest prosty, co ułatwia zapamiętywanie informacji.

Jedną z cech wyróżniających tę książkę spośród innych publikacji naukowych jest niewątpliwie jej atrakcyjna szata graficzna, przyciągająca wzrok czytelnika. Jestem przekonana, że ta odrażająca lektura Was zachwyci, ale także wywoła na Waszych twarzach nie tylko obrzydzenie, ale także uśmiech.

“Fuuj, ohyda!” Dana Marshalla to świetna pozycja dla wszystkich rodziców i ciekawskich dzieci. Dzięki niej można zobaczyć jak obrzydliwy bywa nasz wszechświat. Poznamy w niej wiele faktów na temat Ziemi, ludzi, zwierząt, nauki i kosmosu. Co więcej, każde dziecko będzie mogło samo ocenić w skali od 1 do 5 poziom obrzydliwości, a nawet wykonać pod opieką rodzica własne eksperymenty.

Dan Marshall jest projektantem, pisarzem i ilustratorem. Przez ponad 20 lat pracował dla wielu znanych firm i klientów, aktualnie prowadzi własną agencję “Studio Marshall”. Pomysły na książki zrodziły się z jego pasji do projektowania graficznego i wizualnego przekazywania informacji. W Polsce ukazały się do tej pory dwie książki autora.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się najwięcej przez zabawę, a że często ciągnie ich do obrzydliwych rzeczy, wkładają ręce we wszystko i uwielbiają się brudzić jest to pozycja idealna. Jestem pewien, że informacje i ilustracje zawarte w książce zainteresują zarówno Was jak i Wasze pociechy. A nauka stanie się przyjemnością, a nie kolejnym nudnym obowiązkiem.

Naszym przewodnikiem po książce jest Slajmon - istota, która uwielbia wszystko co obrzydliwe, zgniłe i odrażające. Razem z nim odbywamy podróż po pięciu różnych kategoriach, mianowicie Ziemia, Ludzie, Zwierzęta, Kosmos i Nauka.Slajmon przedstawia nam przeróżne fascynujące informacje i przypadki, które sam ocenia w skali 1 do 5. Ale, żeby nie było nudno autor przewidział interakcję dla dzieci. Wiadomo, że każdy inaczej odbiera otaczający nas świat i dla każdego dziecka coś innego będzie bardziej lub mniej obrzydliwe. Dzięki ohydomierzowi mogą sami decydować ile punktów przyznać dla danej ciekawostki. Co podoba mi się najbardziej to zdecydowanie wiele pouczających eksperymentów, dzięki którym dzieci mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Będziecie mieć możliwość stworzenia własnego śluzu, woreczka trawiennego, wyhodować pleśń (fuj),czy wywołać erupcję wulkanu.

Podsumowując, jest to zdecydowanie pozycja warta uwagi i ucieleśnia powiedzenie, że człowiek każdego dnia uczy się czegoś nowego. Dzięki tej książce na pewno wasze dziecko, jak i Wy posiądziecie ciekawą i obrzydliwą wiedzę na temat świata, który Nas otacza. Jestem bardzo ciekawy poprzedniej książki autora wydanej w Polsce “Nie do wiary!” i na pewno kiedyś po nią sięgnę. Omawianą tu pozycję przekazuję dalej mojej młodszej siostrze. Myślę, że pozycja jej się spodoba. Ja ze swojej strony bardzo polecam.

Książkę otrzymałem z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

W dziecięcym świecie nadchodzi taki moment, że zwykła kupa i inne obrzydlistwa natury mniej lub bardziej fizjologicznej stają się przedmiotem największego zainteresowania.
To właśnie dla dzieci powstała jedyna w swoim rodzaju książka, na wskroś przepełniona najohydniejszymi ciekawostkami, paskudnymi faktami, obrzydliwymi ilustracjami i zaskakującymi eksperymentami potwierdzającymi naukową prawdę.
Dan Marshall w książce pt. "Fuuj ohyda" przedstawia wiele niesamowitych okropieństw. Publikacja podzielona została na pięć rozdziałów dotyczących kosmosu, ziemi, zwierząt, ludzi i nauki.
Każda część jest niezwykle interesująca. Mimo, że porusza odpychające, ohydne, wręcz nieprawdopodobne kwestie, nie raz pozytywnie Was zaskoczy. Podczas lektury dowiecie się ns przykład: jakie owady wysłane zostały w kosmos, jak nazywają się najbardziej cuchnące rośliny, dlaczego w naszych kuchniach jest więcej bakterii niż na desce klozetowej, które państwo na świecie jest najbrudniejsze, co żyje w ludzkim pępku, jak obrzydliwe mogą być potworniaki, co wspólnego z wanilią mają bobry, ile różnych chorób mogą przenosić muchy.
Razem z dzieckiem możecie przeprowadzić najróżniejsze eksperymenty. Sprawdzicie w nich m.in. jak szybko rozwija się pleśń i w jaki sposób nasze żołądki trawią pokarm.
Zachęcam Was do poznania tego co śmierdzące, zgniłe, wręcz odpychające, a ponad wszystko fascynujące!
"Fuuj ohyda" to książka intrygująca, przykuwająca uwagę, a przy tym pouczająca. Zaciekawi czytelnika w każdym wieku.

Dawno czy czytałam tak fascynującej, a jednocześnie ohydnej książki. „Fuuj Ohyda” to książka pełna ciekawostek z kategorii kosmos, ziemia, ludzie, zwierzęta i nauka. Wszystkie informacje są odrażające, wstrętne i obleśne.

Czy to Was zachęca, aby zajrzeć do tej książki? Jeśli jeszcze się wahacie, to zapewniam, że Wasze dzieci będą czytać i słuchać z szeroko otwartymi oczami i grymasem obrzydzenia na twarzy.

Okazuje się, że świat wokół nas pełen jest obrzydliwości. Ale to wszystko jest niesamowicie ekscytujące i naturalne.

Każdą ciekawostkę można ocenić za pomocą ohydomierza, bo oczywiście nie każdego obrzydza to samo w takim samym stopniu.

A jakby tego było mało, to w książce znajdują się instrukcje do wykonania różnych eksperymentów, np. można założyć własną hodowlę pleśni, zrobić cuchnącą bombę lub stworzyć superśluz.

Przychodzę do was z ohyyydną nowością i jestem przekonana, że dzieci będą nią zachwycone!🤩🤢

To jazda bez trzymanki po tematach pełnych obrzydliwości, paskudztw i intrygujących faktów uszeregowanych w pięciu rozdziałach. Każda ciekawostka oceniona została przez naszego przewodnika Slajmona za pomocą ohydomierza i wy również możecie je oceniać w skali 1-5. Przytoczę wam kilka faktów, powodujących opad szczęki do samej ziemi. Gotowi?

KOSMOS 🪐
• Astronauci, by nie tracić w kosmosie cennej wody, nie piorą ubrań. Noszą je do czasu, aż odór i brud będą już nie do zniesienia! Z tej przyczyny wykiełkowanie posadzonych nasion rośliny w zużytej bieliźnie i papierze toaletowym zajmuje zaledwie 2 dni. Pomidorka?
ZIEMIA 🌏
• Znacie największe i zarazem najbardziej smrodliwe kwiaty? To Bukietnica Arnolda oraz Dziwadło olbrzymie, przy których ciężko jest wytrzymać, ponieważ cuchną zgniłym mięsem! Fuuj. A wiecie, że piękna hawajska plaża biały piasek zawdzięcza... kupom papugoryby?
LUDZIE 🧠
• Nie wiem, czy macie tę świadomość, ale w ciągu całego życia podczas snu jesteście w stanie wyprodukować aż 2 baseny olimpijskie śliny! Mam też coś, co wykracza poza wszelką skalę obrzydliwości - to potworniak. Guz nowotworowy, któremu wyrastają zęby, oczy, a nawet włosy!
ZWIERZĘTA 🐾
• W świecie zwierząt również nie brak obrzydliwości. Jaszczurki z gatunku frynosoma rogata na każde zagrożenie tryska krwią z oczu nawet na 2 metry, a urocze misiaczki koala zajadają się kremową kupą swojej mamy. Mniaaam!
NAUKA 🔬
• W medycynie hoduje się larwy much, które umieszcza się w ranach człowieka, by wydzielając specjalny enzym, rozpuszczały martwą tkankę i szybciej je goiły. W tej dziedzinie stosuje się też przeszczepy flory kałowej, by dzięki cudzej kupie przywrócić równowagę bakteryjną w jelitach.
Informacje płynące z tej książki są opisane dość bezpośrednio i z humorem, by jak najlepiej trafić do młodych czytelników. Treści towarzyszą genialne ilustracje, podtrzymujące tematykę książki. Znajdziecie w niej również wiele pomysłów na ciekawe eksperymenty!

Świetna pozycja, od której dzieciaki nie będą chciały się oderwać!

"Fuuj. Ohyda" to tytuł książki Dana Marshalla oraz najczęściej powtarzane wyrażenie podczas czytania. 🤣
W książce znajdziecie "Paskudne ciekawostki i obrzydliwe obrazki". To kopalnia ohydnych faktów! Czasem mega śmiesznych, czasem wstrząsających. A wiadomo, że takie informacje najbardziej zapadają w pamięć! Świat staje się jeszcze ciekawszy!
Kolejnym atutem książki są propozycje eksperymentów, które można wykonac w domu. Rozbudzi to w dziecku duszę naukowca. Można zrobić mumię, wulkan lub wyhodować pleśń - obrzydliwe, nie sądzisz?
Do zalet zaliczam także grafikę. Wszystko jest świetnie przedstawione i mimo tematu przyjemne dla oczu.
Co wiecej, w książce znajduje się ohydomierz. Przy każdym zagadnieniu pokazany jest poziom ohydy według autora, jednak jest też miejsce dla czytelnika. I on może zaznaczyć na ile obrzydliwe jest dane zjawisko dla niego. Stanowi to na punkt wyjścia do rozmowy o tym jak każdy z nas różnie odbiera świat.
Muszę się jednak przyczepić! Minusem jest zdecydowanie mały tekst dla ludzi z wadą wzroku.
Ta książka to wyjatkowa frajdla dla małych i dużych czytelników! Bo, mogę się założyć, rodzice będą także zaskoczeni wieloma informacjami. Jest obrzydliwie ciekawa, ohydnie fascynująca i paskudnie inspirująca!
Współpraca reklamowa

Kolejnym atutem książki są...

Książka zawiera najohydniejsze fakty na temat kosmosu, Ziemi, ludzi, zwierząt i nauki, które zostały sprawdzone przez naukowców. Znajdziemy w niej także propozycje na wykonanie własnych, obrzydliwych eksperymentów, takich jak na przykład dosmrodzenie własnych sików, stworzenie wulkanu lub mumii.
Nie raz krzykniecie FUJ OHYDA!, ale z fascynacją będziecie czytać dalej. 🤢

Chcecie przeczytać kilka ciekawostek? Oto one:
▪️Muchołówka to roślina, która żywi się nie tylko owadami, ale także żabami, a nawet małymi ptakami!
▪️Jednym z najbrudniejszych przedmiotów codziennego użytku są telefony komórkowe. Są 10 razy brudniejsze od deski klozetowej. 🦠
▪️Popularne boczniaki zajadają się mięsem robaków, a nawet potrafią na nie zapolować! 😬
▪️W ciągu zaledwie roku wyprodukujesz dość śliny, aby napełnić nią 2 wanny. 🤤
▪️Żelki lśnią, ponieważ pokryte są kupą owadów. 🐛
▪️Młode misie koala jedzą kupę swoich mam. 💩

Zabawna, choć momentami przerażająca i odrażająca książka dla dzieci, która zaciekawi niejednego dorosłego. Na pewno jest oryginalna i zaskakująca. Przeczytamy ją nie raz 🤮😄

Nie raz krzykniecie FUJ OHYDA!, ale z fascynacją będziecie czytać dalej....

Książka #fuujohyda od @znakemotikon (współpraca) to przezabawna i artcyciekawa propozycja dla młodszych (ale i nieco starszych) czytelników !
Wraz z synem uśmialiśmy się do łez. 😅

Same ciekawostki są bardzo interesujące, niebanalne i dobrze opisane. Ilość tekstu do każdej z nich jest w sam raz. 👌

Książka podzielona jest na kilka działów. Każdy opisuje ciekawostko z innej dziedziny - nauki, świata zwierząt, ziemi, kosmosu, ludzi.

Ciekawostki możemy też samodzielnie ocenić w 5 stopniowej skali ohydomierza - jest to fajny sposób na pokazanie tego jak różnie każdy z nas odbiera świat.

Poza ciekawostkami znajdziemy tu również kilka opisów eksperymentów, które możemy wykonać. My na pierwszy ogień wzięliśmy śmierdzący wulkan 🌋
Próbowaliśmy również jeść jak muchy 🪰
Frajdy było dużo, prób również, bo efekty zaskoczyły i zachwyciły mojego 5-latka. 😁

Polecamy gorąco i ohydnie - wejdźcie sami do świata, w którym dowiecie się rzeczy, o których nigdy byście nawet nie pomyśleli!

Wraz z synem uśmialiśmy się do łez. 😅

Książka podzielona jest na kilka działów. Każdy opisuje ciekawostko z innej...

Lubicie obrzydliwe tematy i ohydne ciekawostki, jeśli tak to ta książka jest dla was idealna. Przyznaję, że wielu rzeczy nie wiedziałam i nie zdawałam sobie sprawy z niektórych ciekawostek. Bardzo interesująca, niesamowicie ciekawa i ucząca lektura. Niektóre informacje była naprawdę obrzydliwe i zaskakujące a niektóre paskudne ale znajome. Świetnym dodatkiem są eksperymenty, które można wykonać wraz z dziećmi. Mój syn już sobie upatrzył doświadczenie i na pewno wspólnie będziemy je testować. Czytanie tej książki to niesamowita przygoda i przyjemność, gdyż napisana jest prostym i ciekawym językiem. Muszę wspomnieć o ilustracjach, bo są one wspaniałym dopełnieniem książki i niesamowicie działają na wyobraźnię czytelnika.
Książkę polecam małym i dużym oraz wszystkim ciekawym świata i szukających ciekawych a zarazem nietypowych ciekawostek.

Czy jesteście gotowi na odkrycie ohydnych tajemnic odmętów otaczającego nas świata?
Książka "Fuuj, ohyda!" zabierze Was w niezwykłą i szaloną podróż po najbardziej obrzydliwych obszarach niejednokrotnie bardzo bliskiej nam rzeczywistości.
Ta książka jest jednocześnie ohydna, ale i fascynująca. Nie zliczę ile razy padło zdumione "WOW" podczas jej czytania.

A czego możecie się spodziewać? Żeby nie psuć Wam zabawy, uchylę jedynie odrobinę rąbka tajemnicy:
- O Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nikt Wam nie powie tego, czego dowiecie się na jej temat z tej książki.
- Zdziwicie się ile praktycznych zastosowań mają odchody zarówno w świecie ludzi jak i zwierząt. No cóż, idea "no waste" świetnie się realizuje w tym obszarze.
- A czy mieliście pojęcie o istnieniu mięsożernego grzyba? Nie? Jestem pewna, że większość z Was jadła go przynajmniej raz w życiu.
- Do jak skrajnych poświęceń zdolni są naukowcy, by zdobyć naukowe dowody? Nie pytajcie 🤢
- Larwa-pasożyt przejmująca kontrolę nad żywicielem? Żaden problem! O tym również tutaj przeczytacie.
- A co w kosmosie? Cała masa znajomego ludzkim nozdrzom smrodu!
- Ciało człowieka również skrywa szeroki wybór paskudnych szczegółów.

Przeczytacie o tych i wielu innych przedziwnych obrzydlistwach, ponadto będziecie mogli ocenić skalę każdego z nich dzięki specjalnemu ohydomierzowi. Otrzymacie również możliwość założenia osobistego dziennika puszczanych bąków, które jak się okazuje, są domeną nie tylko ludzi.

Prócz tego, że książka jest fantastyczną kopalnią fascynujących ciekawostek, dodatkowo aktywizuje odbiorcę poprzez zamieszczone w niej eksperymenty, które bez problemu można wykonać w warunkach domowych. Niektóre z nich wykonaliśmy - było dużo zabawy i śmiechu, ale też oczywiście WOOOW ☺️

A czego możecie...

• Dziecięce - (3) na przyszłość
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • _następne zakupy
  • Do kupienia
  • Na prezent 🎁
  • Samodzielne
  • Radio Katowice

Dodaj cytat z książki Fuuj, ohyda!