Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka.

Okładka książki Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka. Dorota Kozińska
Okładka książki Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka.
Dorota Kozińska Wydawnictwo: Zielona Sowa popularnonaukowa dziecięca
56 str. 56 min.
popularnonaukowa dziecięca
Zielona Sowa
2023-10-25
2023-10-25
56 min.
pies psowate rasy psów zabawy z psami pies w służbie człowieka

To historia psio-ludzka, dosłownie. Od samego początku, czyli od pochodzenia psa, po jego relacje z ludźmi i wszystko co chcielibyśmy na ten temat wiedzieć. wiedzieć. Taki mały przewodnik, poradnik, czy też wstępniak, gdy już zaczną się rozmowy z dzieckiem, o posiadaniu tego zwierzaka.

Książka odnosi się do psów, w bardzo szczególny sposób, dając czytelnikowi możliwość poznania ich historii (zaczynając od psich przodków) po pierwsze dowody na udomowienie tego zwierzaka, co popłynęło dalej w przyjaźń między psem i człowiekiem.

Psie rasy i ich charakterystyczne cechy, interpretacja psiego języka (szczekanie oraz mowa ciała),czyli coś co pomoże zrozumieć psiaka. Wiele ciekawostek, a do tego coś co zawsze bardzo lubię w książkach, czyli obalanie poglądów i mitów, które zbyt mocno zbiły się w przeświadczenie ludzi, na temat tego, jak powinno się traktować psa.

Mądrze, rozsądnie, pomysłowo, bo znajdziecie tutaj nawet pomysły na zabawy z psem. To książka, która uświadamia, że pies nie jest zabawką, która jest spełnieniem dziecięcej zachcianki (bo każdy w klasie już ma psa),ale wiąże się z odpowiedzialnością i warto to dziecku uświadomić. I taki jest jej główny cel tej książki - poznać bliżej zwierzaka, który może stać się naszym najlepszym przyjacielem.

Jeśli tego szukacie książki, która pomoże Wam lepiej zrozumieć relację psa i człowieka to zdecydowanie polecam.

Piękna książka dla starszych dzieci o psach. Książka dużego rozmiaru, twarda okładka.
Bogato ilustrowana przez Katarzynę Urbaniak. Maluchom spodobają się obrazki, będą mogły sobie leżąc na dywanie je oglądać . Starsze dzieci posłuchają jak czyta mama lub tata.

Autorka przedstawiła pochodzenie psa , udomowienie. Omówiła rodzinę psowatych, niektóre rasy, kundelki, psią mowę, rodzaje zmysłów, życie w stadzie domowym, wierność psów i przyjaźń, zabawy, szkolenie, pies na służbie.

W każdym rozdziale są najróżniejsze ciekawostki. Dowiecie się co oznacza ,,noc na trzy psy’’, jak było naprawdę z psem Lampo, co jeździł koleją i wiele innych.

Nauczycie się sami konstruować zabawki dla psa lub organizować wręcz całą zabawę z nim.

Autorka pisze, że…
,, Pies jest wierny i cierpliwy, bo nie zawsze spotyka się z ludzką wdzięcznością, a mimo to nie traci nadziei, że kiedyś będzie lepiej. Pies potrafi wybaczyć i dać nam szansę, by zacząć wszystko od nowa – tylko tym razem już troszkę bardziej po psiemu.’’

Podsumowuje też…
,,Na razie życzę wam z całego serca, żebyście zyskali w psie najlepszego kumpla i nie mieli mu za złe, że zanim się to stanie, zeżre wam kilka par ulubionych kapci.
Miłość wymaga poświęceń.’’

Prześliczna książeczka. Dorosłym psiarzom ,też się spodoba.
Dlatego niech wszyscy poznają i zrozumieją swojego psa!
Polecam!

• Zwierzęta
  • Poradnik
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dziecięce
  • Na faktach
  • Edukacyjne
  • Psie

Dodaj cytat z książki Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka.