CzaroMarownik 2021

Okładka książki CzaroMarownik 2021 praca zbiorowa
Okładka książki CzaroMarownik 2021
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: CzaroMarownik ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
CzaroMarownik
Wydawnictwo Kobiece
2020-10-28
2020-10-28
planer kalendarz notes wydawnictwo kobiece czaromarownik2021 czaromarownik magia horoskop sny

Informacje są nieco chaotyczne, ale miło że znalazło się tam w ogóle na nie miejsce.Mogą posłużyć za punkt zaczepny w dalszym poszerzaniu wiedzy.Linijki przeznaczone na notatki są, choć jako osoba pisząca coś nieustannie i w dużej ilości ubolewam że nie było ich nieco więcej.Okładka jest bardzo ładna, każda następna edycja posiada coraz lepszą szatę graficzną.Plus za pomysł aby wydać coś takiego.

"CzaroMarownik" to iście magiczny i pełen zaskakujących porad kalendarz osobisty, który oczarowuje wykonaniem i zawartością.
Znajdziecie w nim:
❇ Pięknie opracowany kalendarz podzielony na poszczególne dni
❇ Skrócony kalendarz na rok 2021
❇ Bogato opisany horoskop księżycowy
❇ Zaklęcia ochronne
❇ Ciekawostki związane z magią
❇ Techniki pracy z żywiołami
❇ Wróżby andrzejkowe
I wiele innych tematycznie powiązanych informacji.

Uważam, ze to jeden z tych tomików, który posiada wszystko to, co powinien posiadać taki planer.Dlatego też, mi osobiście bardzo się podoba.Tutaj kartki same w sobie stanowią ozdobę ale oprócz pięknej oprawy graficznej na każdej stronie nie brakuje też miejsca na własne "maziaje",notatki i postanowienia.Więc nic tylko planować .Ponieważ, wierzcie mi Kochani... z tak natchnionym kalendarzem pod ręką ---> na pewno każdy dzień będzie magiczny.

Znajdziecie w nim:
❇ Pięknie opracowany kalendarz podzielony na poszczególne dni
❇ Skrócony kalendarz na rok 2021
❇ Bogato opisany horoskop księżycowy
❇ Zaklęcia ochronne
❇ Ciekawostki związane z magią
❇ Techniki pracy z żywiołami
❇ Wróżby...

Mamy za sobą bardzo ciężki rok, który dla każdego przyniósł wiele niespodziewanych i często bardzo obciążających zmian. Jednego dnia funkcjonowaliśmy według swojego własnego schematu, by następnego musieć pozostać w domu i radzić sobie z czymś nieznanym i przerażającym. Jednak ten rok za nami, a przed nami 2021, który niesie ze sobą nadzieję. Dlatego bez wątpienia to idealny moment, by choć na chwilę uwierzyć, że to zawieszenie jest już za nami, a przyszłość niezależnie czy nasze obowiązki wiążą się z pracą zdalną, czy stacjonarną, przyniosą nowe możliwości i atrakcje. Czy już jesteście gotowi, by zacząć od nowa?

Uwielbiam planować – to nieodłączna część mojego życia, która jest rodzajem rytuału. Planowanie samo w sobie poprawia mi humor i pozwala na organizację. Z tego względu konieczne jest, abym miała miejsce, gdzie mogę wszystko dokładnie zapisać i oczyścić swoją głowę z tysiąca informacji. Oczywiście idealnie nadają się do tego kalendarze, lecz w moim życiu nie może być to pierwszy, lepszy kalendarz, tylko taki, który spełni wszystkie moje oczekiwania i szalone pomysły, a na dodatek oczaruje mnie aspektem wizualnym i pozwoli na przyswojenie jakiś nowych treści. W tym miejscu pojawia się "CzaroMarownik 2021". Część mnie, która lubi mrok, magię i tajemniczość skacze z radości. Jednakże tak jak wspomniałam, to nie jest jedyny wyznacznik mojej kalendarzowej satysfakcji. Czy ta pozycja daje mi zadowolenie?

Cały kalendarz ma w sobie coś z poradnika i informatora. Jest przepełniony różnorodnością w treści. Nie ogranicza się wyłącznie do samych dat i standardowego wyposażenia takich książkowych plannerów. Przede wszystkim wszystko tam jest związane z magią i inną rzeczywistością, co pozwala mi się, choć na chwilę oderwać od realu i nadać codziennym obowiązkom barwy. Dla mnie książka ma dwie główne odnogi informacji, gdzie jedną mocno szanuję, a druga wydaje mi się przesadna i naciągana. Ale po kolei...

Zacznę od pozytywów, czyli wszystkich informacji o różnorodnych świętach pochodzących z różnych kultur czy mitologii. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi wzmiankami. Zazwyczaj widziałam albo typowo polskie święta, albo jakieś zabawne. Tymczasem tutaj mogę spojrzeć na aspekty celebrowania niektórych zdarzeń z całkowicie innej perspektywy. Wydaje mi się to fascynujące i cieszę się, że przy przerzucaniu kartek na kolejny tydzień mogę dowiedzieć się czegoś całkowicie nowego i odmiennego dla mnie. Tak, to jest stanowczo na plus! Tym bardziej że z tyłu jest bibliografia.

A co z tym drugim aspektem? W tym miejscu chcę podkreślić, że akurat dla mnie to wada, ale dla niektórych może być to duża zaleta. Mam na myśli różnego rodzaju horoskopy i rytuały. Przyznam, że w nie nie wierzę, więc czytam je z dystansem i lekkim uśmiechem, dlatego uważam, że zajmują niepotrzebnie miejsce. Lecz wiem, że dla części z Was jest to ciekawa i wartościowa treść, więc każdy sam musi zdecydować, czy uważa to za satysfakcjonujący dodatek, czy całkowicie niepotrzebny.

Samo wydanie jest przepiękne. Kolorystyka jest perfekcyjnym dla mojego gustu połączeniem bieli i czerni z lekkim dodatkiem żółtego. Te barwy tworzą symbolikę magii. Jednak nie podoba mi się sam układ, ponieważ rozłożenie tygodnia jest dla mnie dziwne. Niektóre kartki rozpoczynają się od środy i widać kilka kolejnych dni tygodnia. Wydaje się to dość nietypowe i jednak rozpraszające. Nie ma też miejsca na dodatkowe notatki poza miejscem przy samych datach. Ten aspekt jest bardzo problematyczny, gdy zapisuje się dodatkowe informacje i tworzy niekończące listy różnych rzeczy.

Czy polecam kalendarz? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to zbyt subiektywna kwestia. Osobiście podoba mi się, choć mam te parę zarzutów. Starałam się Wam przedstawić, jak dokładnie wygląda i mam nadzieję, że pomoże Wam to podjąć decyzję.

Macie już kalendarz na obecny rok?
§
Jeżeli nie to szczerze mogę wam polecić „Czoromarownik” od Wydawnictwa Kobiecego. Jest to niezwykle pięknie wydany kalendarz posiadający niezwykle ciekawą treść. Tabele określające cechy znaków zodiaku, liczne horoskopy, rytuały, specyfikę kamieni, czy też ciekawostek na temat magii. To wszystko i o wiele więcej w nim znajdziecie! Ponadto do głównego kalendarza dołączony jest taki mały kalendarz księżycowy pokazujący fazy księżyca w każdym dniu obecnego roku.
§
Co do samego kalendarza, dni tygodnia są bardzo przejrzyście zaplanowane. Na jednej stronie znajdują się dwa dni, a w przypadku gdy mamy do czynienia z sobotą, czy niedzielą, trzy. Ponadto każdy miesiąc rozpoczyna się od miejsca, gdzie można wyznaczyć cele na nadchodzący czas. Dzięki takiemu układowi jest on niezwykle kompaktowy i nie zajmuje dużo miejsca.
§
Sam długo nie nacieszyłem się swoim egzemplarzem, bo bardzo spodobał się mojej siostrze, więc go dostała i bardzo sobie chwali.
§
Co do zdjęcia, jest to ostatnia fotografia z Cziką. Jak część z Was wie w poprzednim miesiącu miała ona wypadek i niestety już jej nie mam. Długo się zastanawiałem, czy go użyć, ale doszedłem do wniosku, że szkoda byłoby go nie wykorzystać.
§
Dość już tych smutków. Jeśli jeszcze nie macie kalendarza, a lubicie klimaty mistyczne i magiczne to koniecznie sięgnijcie po „Czaromarownik”!.

Macie już kalendarz na obecny rok?
§

Czaromarownik to propozycja magicznego kalendarza na 2021 rok od Wydawnictwa Kobiecego. Kalendarz ma piękną okładkę, cudowną szatę graficzną, a także mnóstwo przydatnych informacji - tabele objaśniające charakterystykę i cechy znaków zodiaku, horoskopy, znaczenie run, specyfikę kamieni, zarys rytuałów. Z kalendarza dowiemy się również czym jest retrogradacja, sigil i Palo Santo, jak oczyścić kryształy i jakie są najważniejsze boginie słowiańskie.
Nie zabrakło także informacji o przepisie na magiczną kąpiel na przyciągnięcie kochanka czy zaklęć na naprawę związku. Do Czaromarownika dołączony jest malutki kalendarz księżycowy, pokazujący fazy księżyca każdego dnia w 2021 roku, co jest przydatne i niezwykle urokliwe. Czaromarownik, mimo tylu dodatków treściowych do kalendarza, nie jest cegłą. Zmieści się w torebce i jest poręczny. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Brakuje mi jedynie kilku stron na koniec na notatki, których nie chciałabym umieszczać na jakimś dniu w roku, a tak zwyczajnie na koncu.

To mój pierwszy Czaromarownik, chociaż z tego co wiem, jest to już jego ósma edycja. Przyciągnęła mnie do niego cudowna okładka. Ale nie tylko. Bardzo podobają mi się magiczne dodatki w postaci horoskopu na 2021 rok dla wszystkich znaków, opisu każdego znaku, ciekawostek na temat magii kryształów, run, kamieni szlachetnych i informacji na temat ich stosowania, kolorów świec i ich zastosowania w magii. Fajne są też magiczne rytuały, które mogą pomóc w codziennym życiu (na przykład rytuał oczyszczania pomieszczeń),opis faz księżyca, magia żywiołów i o wiele więcej. Absolutnym hitem jest fakt, że można nauczyć się zaklęć, które na przykład poprawią kondycję naszego związku, ale nie tylko. Jestem zachwycona ilością zawartej w tym kalendarzu wiedzy, jest naprawdę imponująca. Jestem oczarowana także szatą graficzną. Cudo! Na zewnątrz i wewnątrz. Samo kalendarium również jest godne polecenia. Dni tygodnia są przejrzyście rozplanowane. Na jednej stronie mamy dwa dni, a jeśli wypada sobota i niedziela, na stronie są trzy dni. Miejsca na notatki jest wystarczająco dużo, ja nawet wolę takie rozplanowanie jak tutaj, bo kalendarz nie jest taki gruby i spokojnie można go nosić w torebce. Każdy miesiąc rozpoczyna się od wyznaczenia celów. Poza tym podane są wszystkie święta, które mamy w danym miesiącu, również te nietypowe, jak na przykład słowiańskie święto Gromnica. A przy każdym dniu dodatkowo podane są imieniny. Dodatkiem do kalendarza jest mały kalendarz księżycowy, a wewnątrz oczywiście znajduje się dobrana kolorystycznie tasiemka. Ja jestem zachwycona i już dzisiaj zacznę zapiski. Trochę szkoda bazgrolić po takiej piękności, ale źle byłoby, gdyby leżał i się marnował. Mam nadzieję, że z tym kalendarzem będzie to magiczny rok. Polecam!

Pierwsze skojarzenie: chaos. Po 8 latach z kalendarzami wydawnictwa Drzewo Babel, nie potrafię odnaleźć się w tym. Dni nie są usystematyzowane. Czcionka jest za mała. Brakuje nazw miesięcy na brzegach stron. Słabo widoczny podział między dniami. Zbyt wąskie linijki na tekst. W środku zwykły papier bez kolorów. Okładka też bardziej młodzieżowa niż "dorosła". Teksty na plus, mimo iż wiele tematów spłycają. Szkoda, wielka szkoda ponieważ zamysł ma ogromny potencjał. Muszę jakoś się przemęczyć ten najbliższy rok z tym kalendarzem.

To już kolejna edycja Czaromarownika, którego cudowna okładka robi świetne wrażenie. Muszę przyznać, że oprawa jest pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę. Domyślam się, że nie tylko ja. Jednak zaglądając do środka, kalendarz skradł moje serce.
Magia zawsze była obecna w moim życiu, bo uwielbiam fantastykę, choć nie czaruję na co dzień, to czasami można zauważyć pewne akcenty. Ten kalendarz z pewnością wyróżnia się na tle innych, ponieważ jest otoczony księżycową aurą.
Znajdziemy w nim wiele magicznych wątków, które całościowo są spójne. To nie tylko zwykły nudny kalendarz, który umożliwi nam sensowne zagospodarowanie naszego czasu, ale urozmaica nam korzystanie z niego. Posiada wiele ciekawych i interesujących dat, których nie możemy pominąć, wyróżniając święta i inne okoliczności. Każdy znak zodiaku jest wyjątkowo zaakcentowany, zaczynając od horoskopu na zbliżający się rok.
Kalendarz posiada również magiczne ciekawostki, jak opisy run, czy opisy przedmiotów, które idealnie współgrają z magią. Moją uwagę zwróciły magiczne rytuały, które mogą okazać się pomocne w życiu codziennym, ale także i miłosnym. Razem z Czaromarownikiem nauczymy się rzucać zaklęcia, a przede wszystkim żyć w zgodzie z księżycem.
Przeglądając kalendarz, doszłam do wniosku, że jest wyjątkowy. Posiada sporo miejsca do zapisania, a magia w nim zawarta jest wspaniałą odskocznią od dnia codziennego.

Wspominałam już, że uwielbiam wszelkiej maści kalendarze, planery i tego typu rzeczy? Lubuję się również w fantastyce, magicznych tematach, czarach, zakleciach, świecach itp. Nie dziwcie mi się więc, że gdy tylko zobaczyłam "Czaromarownik 2021", przepadłam! Jest to połączenie kalendarza z ciekawostkami ze świata magii. Czegóż chcieć więcej? Mamy tu horoskop na nadchodzący rok, opis znaków zodiaku, znaczenie run, zaklęcia oraz magiczne rytuały, opis faz księżyca, amulety, magię olejków eterycznych, magię świec i ich kolorów oraz dużo, dużo więcej innych, podobnych spraw. Jak dla mnie bomba! Magiczna wiedza zawarta w "Czaromarowniku 2021" usatysfakcjonuje każdego miłośnika tego typu rzeczy. Poza tym mamy oczywiście przejrzyście rozplanowane dni tygodnia oraz całkiem sporo miejsca na notatki. Nie sposób nie wspomnieć także o przepięknym wydaniu tego wyjątkowego kalendarza. Szata graficzna urzeka tajemniczością i elegancją, a całość prezentuje się świetnie, więc myślę, że "Czaromarownik 2021" idealnie nada się również na prezent. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy poczynię w nim pierwsze zapiski. 🙂🖤 A Wy lubicie kalendarze i planery? Czy raczej nie zawracacie sobie głowy takimi rzeczami? 😉

Wcześniej nigdy nie prowadziłam kalendarza w którym każdego dnia mogłabym prowadzić zapiski. Od przeszłego roku ta kwestia ulegnie zmianie dzięki pięknie wydanemu „CzaroMarownikowi”.

Nie tylko okładka jest warta uwagi, gdyż wnętrze również potrafi zachwycić magiczną grafiką. Kalendarz został wydany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.
W środku znajdziecie wiele miejsca na notatki, a z początkiem każdego miesiąca możemy określić swoje najważniejsze cele. Mam nadzieję, że codzienne zapiski zmotywują mnie do utrzymania zdrowszych nawyków żywieniowych, czy też uprawiania większej ilości sportu😃
Ponadto każdy miesiąc rozpoczyna się od informacji, kiedy następują poszczególne fazy księżyca. Dla mnie to fajna opcja, gdyż podczas pełni mam przeważnie problemy z zaśnięciem.

Co jeszcze można znaleźć w CzaroMarowniku?
- Horoskop na cały rok
- Zaklęcia magiczne (np. poprawiające kondycję związku)
- Rytuały
- Przepisy na kąpiele, które mogą m.in. (uwaga, uwaga) przyciągnąć kochanka!

Nie wierzę w tę magię oraz zaklęcia, ale kalendarzowi nadaje to swoisty urok i aurę tajemniczości.
Polecam szczególe osobom interesującym się wróżbiarstwem, magią oraz słowiańskimi wierzeniami.

W środku znajdziecie wiele...

• Do kupienia
  • Od Wydawnictw