Młodość

Alicja Bruś

uwielbiam film, a powieść także bardzo dobra

uwielbiam film, a powieść także bardzo dobra

Dobrze się bawiłam!
To nie jest typowa książka. To krótkie scenki z życia dwóch starych przyjaciół.
Fred i Mick spoglądają wstecz na swoje życie. Snują rozważania o sukcesach i porażkach, o starości i śmierci.
Ciepła opowieść o pragnieniu wiecznej młodości. Pełna zabawnych, błyskotliwych dialogów i ciekawych monologów.
Bawi, porusza, prowokuje do myślenia.
Można zadumać się nad przemijaniem życia.
Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobrze się bawiłam!
To nie jest typowa książka. To krótkie scenki z życia dwóch starych przyjaciół.
Bawi, porusza, prowokuje do myślenia.
Można zadumać się...

"Młodość" nie jest typową powieścią, bardziej jest zbiorem rozmaitych scenek, które rozgrywają się w szwajcarskim kurorcie dla podstarzałych bogaczy. Ta pozycja nie wnosi nic nowego do filmu, jest zupełnie niepotrzebna i styl pisarski pozostawia także wiele do życzenie. Palo Sorrentino jest o niebo lepszym reżyserem, za pomocą obrazów opowiada piękne, wzruszające historie, które na długo długo zapadają w pamięć.

Dla mnie jest to przeciętna książka z fajną ideą.

Dla mnie jest to przeciętna książka z fajną ideą.

Świetne, odniosłam wrażenie że z całego wachlarza gości kurortu najstarsi (duchem) byli ci z najmłodszą metryką i na odwrót: najmłodsi wydawali się ci staruszkowie pytający się codziennie o ilość oddanego moczu!

Wesołe jest życie staruszka? Chyba jednak niekoniecznie.

Wesołe jest życie staruszka? Chyba jednak niekoniecznie.

Książka inna niż wszystkie, trochę jak scenariusza, trochę jak pokaz slajdów. Sens odnajdujemy na końcu. Książka pełna refleksji, zamyślenia ale też co rzadkie ...inteligentnego dowcipu. Nie takiego "haha", który wychodzi z buzi, ale takiego, który wychodzi z duszy. Dowcip tak zaskakujący, że w pociągu udało mi się parsknąć bez zapowiedzi. Zaskakująca też jest śmierć w tej książce ... Scena pokazana na okładce mówi wszystko haha starsi PRZYJACIELE patrzą na młodość i wspominają. Wbrew pozorom nie ma czym się smucić - samo życie :)

"Młodość" Paolo Sorrentino jest jak przyjemna piosenka. Przepiękna i poruszająca. Warto się wsłuchać. Niech nikogo jednak nie zmyli tytuł. To książka o starości.GORĄCO POLECAM!

Dzień za dniem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i rok za rokiem. Nasze ciało się zmienia, wiotczeje, chmurnieje. Jak dobrze, że mamy jeszcze duszę, która pomimo upływu czasu wciąż żywa, dynamiczna, młoda. Nie zabij jej starością i zniechęceniem.

Przyjaźń i pasja...

Przyjaźń i pasja...

2030

Starość też jest piękna i bogata w przeżycia. proza subtelna, adaptowany scenariusz filmu, który chętnie bym obejrzała ze względu na charyzmatyczną obsadę. Michael Caine i Harvey Keitel to wspaniali aktorzy z doskonałym warsztatem.
Fabularnie niewiele się dzieje, ot dwaj staruszkowie zażywają dostępnych im uciech w alpejskim kurorcie. Towarzyszą im dzieci, kotóre stanowią małżeństwo. Niestety Julian i Lena tkwią w głęboki kryzysie, az wreszie Julian skłąda papier yrozwodowe. Czy taaka emocjonana szarpanina między małżónkamiwpłynie na przyjaźń Micka i Freda? fred to wybitny kompozytor, nie chcący porzucać zawodowego życia. Z kolei Mick przeszedł już na emeryturę, był reżyserem.
Dużo refleksji o starości, aktywnym życiu, przyjemnościach niedostępnych dla seniorów, tudzież o postępie medycyny. Bywalcy ośrodka to międzynarodowa ekipa, w której nie brak przebrzmiałych sław lub młodych pracowników.

• Literatura obca
  • 2015