Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2

Okładka książki Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2 Ewa Pirce
Okładka książki Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2
Ewa Pirce Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Z muzyką do gwiazd (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Z muzyką do gwiazd (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2020-10-16
2020-10-16

Ta część ma w sobie już nieco więcej dramatyzmu i akcji, ale wciąż czyta się ją bardzo dobrze. Tak samo jak pierwszy tom, ten również mnie wciągnął i nie puścił do końca.

INSTAGRAM: @book_talia

𝐄𝐰𝐚 𝐏𝐢𝐫𝐜𝐞 „𝐍𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐳𝐰𝐨́𝐥 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐭ł𝐮 𝐳𝐠𝐚𝐬𝐧𝐚̨𝐜́” TOM I
◽ „Moje życie było wypełnione pustką i strachem. Brakowało mu barw. Pojawiły się dopiero, gdy spotkałem ciebie.”

𝐄𝐰𝐚 𝐏𝐢𝐫𝐜𝐞 „𝐍𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐳𝐰𝐨́𝐥 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐭ł𝐮 𝐳𝐠𝐚𝐬𝐧𝐚̨𝐜́” TOM II
◽ „- Nie jestem dla ciebie dostatecznie dobry.
- Być może, ale… Jesteś moim marzeniem, a z marzeń się nie rezygnuje.”

🤍 𝐖𝐢𝐥𝐡𝐞𝐥𝐦𝐢𝐧𝐚 & 𝐍𝐞𝐯𝐞𝐧 🤍

RECENZJA
◽ Co to była za historia... Z początku wydawało mi się, że Wilhelmina ma jakąś obsesję na punkcie Nevena. No w sumie tak się zachowywała, była bardzooo zainteresowana chłopakiem. Później ich relacja pięknie rozkwita. Polubiłam bohaterów.
Treść książki była wciągająca. Są tu także momenty retrospekcji, które są genialne, gdyż dzięki nim jeszcze lepiej mogłam zobaczyć jakie emocje towarzyszyły bohaterom w danych sytuacjach. Dawno też nie przeczytałam tyłu pięknych cytatów. Totalnie warta uwagi.
Jeden dla mnie minus, uważam że tych książek nie trzeba było oddzielać na dwie oddzielne. Druga część zaczyna się w tym momencie, w którym kończy się pierwsza. Co dziwne nie przeszkadzały mi w nich długie rozdziały myślę, że przyczynił się do tego styl pisana autorki, który jest przyjemny i prosty w odbiorze.
Uwielbiam mamę Willow i jej brak umiejętności gotowania, hahahah cudo. Bardzo podobało mi się, też że autorka opisała cały proces "otwierania się" Nevena na Wilhelminę, świetnie się to czytało.
Nigdzie wcześniej nie widziałam tych książek, a są warte uwagi. Nie będę ukrywać sięgnęłam po nie, ze względu na ładną okładkę no i to był dobry wybór. Często tak robię i rzadko kiedy mnie to zawodzi.

INSTAGRAM: @book_talia

𝐄𝐰𝐚 𝐏𝐢𝐫𝐜𝐞 „𝐍𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐳𝐰𝐨́𝐥 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐭ł𝐮 𝐳𝐠𝐚𝐬𝐧𝐚̨𝐜́” TOM I

𝐄𝐰𝐚 𝐏𝐢𝐫𝐜𝐞 „𝐍𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐳𝐰𝐨́𝐥 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐭ł𝐮 𝐳𝐠𝐚𝐬𝐧𝐚̨𝐜́” TOM II
◽ „- Nie jestem dla ciebie dostatecznie dobry.
- Być może, ale… Jesteś moim marzeniem, a z marzeń się nie rezygnuje.”

🤍 𝐖𝐢𝐥𝐡𝐞𝐥𝐦𝐢𝐧𝐚 &...

Dzisiaj przychodzę do was z opinią książki "Nie pozwól światłu zgasnąć t.II" @ewapirce . Jest to druga część w której poznajemy dalsze losy Nevena i Wilheminy.

"Koniec i początek to jedyne pewne rzeczy w naszym życiu. Wszystko, co znajduje się pomiędzy, przemija zbyt szybko i nie pozostawia po sobie nic prócz kilku wyblakłych że starości zdjęć. "

Druga część okazała się być również interesująca, a nawet i ciekawsza. Tyle tu się działo, że nawet nie zauważyłam kiedy dotarłam do końca tej pięknej historii. W tej części mamy okazję lepiej poznać Nevena, jego wspomnienia z dzieciństwa, a także dowiemy się jaki wpływ miał jego dziadek na dalszą karierę mężczyzny.
Była to poruszająca historia o miłości do muzyki i nie tylko. Związek Nevena i Wilheminy nie był usłany różami, bohaterowie cały czas mieli pod górkę i musieli zmagać się z problemami. Ale czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? Tego musicie dowiedzieć się sami 😉

Książkę czytałam w ramach #czytamystosy u @booksmyhobby wybraną przez @zaczytana_tak_po_prostu

Współpraca z @waspos

Druga część okazała się...

Książka to taki typowy odmóżdżacz. Czyta się lekko, i przyjemnie. Fabuła toczy się szybko. Jest tragedia, romans, sex, ale wszystko wyważone ze smakiem. Są podane tytuły utworów muzycznych muzyki klasycznej dla chętnych, którzy chcą się wczuć w akcję.
W tekście jest kilka literówek, co nie przeszkadza w czytaniu. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

BOHATEROWIE: 9/10

AKCJA: 9/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI/A: 9/10
OKŁADKA: 8/10
KREATYWNOŚĆ: 9/10

Przepiękna historia dwojga ludzi, których spotkała krzywda oraz przykre doświadczenie z tym związane. II TOM sprawnością jest bardziej emocjonalny niż pierwszy, ale akcji jest tutaj spoko. Jedynym dla mnie minusem jest zbyt szybka akcja, a nie ukrywam że wolałabym by książka była troszeczkę grubsza a akcja bardziej stonowana. Cieszę się że mam ta serie za sobą, ale jednak Tu i Teraz bardziej mnie urzekła.

Ta część to kontynuacja losów skrzypaczki Wilhelminy i sławnego wiolonczelisty Nevena Dalmatino.
Ta dwójka bardzo zbliżają się do siebie, spotykają się już nie tylko podczas prób.
Neven otwiera się przed Willow , czuje potrzebę przebywania w jej towarzystwie, jest nią zafascynowany, co jest dla niego nowością , dotąd przecież stronił od ludzi.
Dziewczyna ma na niego niesamowity wspływ, jest niczym psychoterapeuta. Cudownie było obserwować przemianę jaka zachodziła w głównym bohaterze, kiedy zaczął otwierać drzwi swej kryjówki. A wszystko dzięki Wilhelminie, wniosła powiew świeżego powietrza w jego monotonne życie, ona pokazała mu jak piękny jest świat, jak można cieszyć się życiem.
Jednak autorka nie stworzyła bajkowego życia dla swoich bohaterów, nagle wydarzyło się coś, co na dłużej ich poróżni. Zaufanie zostało wystawione na próbę. Czy uda się je odbudować?
Czy razem stawią czoła demonom przeszłości? Czy wystarczy odwagi by stanąć twarzą w twarz z prześladowcami, zamknąć pewne rozdziały by żyć pełnią życia?
Czy sprawiedliwość i miłość zwyciężą?
Przyznam, iż zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy w tej historii. Autorce udało się mnie zaskoczyć, myślałam że w tym tomie będzie słodko i cukierkowo, tymczasem wybuchła bomba , a świat zadrżał w posadach.
Ta powieść jest naprawdę świetnie dopracowana, wszystkie wątki zostają wyjaśnione, czuję się usatysfakcjonowana. Tym bardziej iż nie zabrakło wzruszających momentów , łezka się w oku zakręciła.
Są intrygi, zazdrość, zawiść, chore ambicje, dążenie po trupach do celu.
Jest także wątek poświęcenia dla drugiego człowieka. Przekonamy się ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię miłości.
Po lekturze tej książki nasunęły mi się też takie myśli - że życie zmusza nas często do porzucenia marzeń, są zawody w których założenie rodziny równa się zakończeniu kariery, głównie chodzi o kobiety.
To smutne. Życie to ciągłe wybory, choć nie na wszystko też mamy wpływ, bo lubi zaskakiwać.
Kolejny raz autorka nie zawiodła, stworzyła bardzo ciekawą, wciągającą i nieszablonową historię, charyzmatycznych bohaterów, poruszyła struny serca czytelnika.

Dziewczyna ma na niego...

Kolejny tom książki, którą tak jak pierwszy tom, czyta się jednym tchem.

Kolejny tom książki, którą tak jak pierwszy tom, czyta się jednym tchem.

Nie wiem czy mieliście okazję sięgnąć po książki Ewy Pirce? Ja przeczytałam na razie 5 jej pozycji, ostatnio właśnie tą serię i właśnie ją
chcę podsumować😊 Kurczę wciągnęła mnie ogromnie historia tej pary. Willow młoda studentka znakomicie zapowiadająca się baletnica, niestety po pewnym bardzo trudnym dla niej wydarzeniu, traci możliwość dalszego rozwoju w tym kierunku. On starszy już doświadczony i znakomicie odnajdujący się na światowej scenie sławy wiolonczelista Neven. Zupełnie dwa różne światy, osobowości, różnica wieku też tutaj wchodzi w grę, a jedno wspólne wydarzenie zaczyna ich łączyć.
Śledząc ich przez dwa tomy przeżywamy moc emocji, poznajemy ich rodzinne środowisko tak odmienne od siebie. Mamy świadomość jak bardzo wychowanie, kształtuje młodego człowieka od podstaw. Jak równocześnie można kochać i nienawidzić jedną czynność. Jak ważne znaczenie mają gesty, mimika i obserwacja z tej strony drugiego człowieka. Nie tyle słowa ale właśnie to. Do tego piękno muzyki klasycznej, która dla większości gdzieś tam umyka bokami a jest przepiękna. Sama od jakiegoś czasu słucham HAUSERA i jestem pod sporym wrażeniem😜. Podobnie niedawno odkryłam Dimasha Kudaibergena, niby nie moja bajka a okazuje się, że jednak moja❤. Dlatego tak bardzo lubię i doceniam pozycje związane z muzyką, tańcem, śpiewem ogólnie sztuką.
Zachęcam Was gorąco do przeczytania tej serii jak i innych tytułów Pani Ewy. Być może i Wam przypadną do gustu? 🍀

@mercy💚

To już kolejna książka pani Ewy, polecam. Młoda studentka Wilchelmina z powodów zdrowotnych musi zrezygnować z baletu i obrać nową drogę życiową. Z podjęciem decyzjii pomaga jej muzyka i pewien wiolonczelista Neven. Zaczyna swą przygodę ze skrzypcami.Bardzo szybko drogi tej pary się przecinają. Czy uda im się stworzyć związek? Czy pokonają wszystkie przeciwności losu?

• Przeczytane 2020
  • Romans