Godzina zagubionych słów

Okładka książki Godzina zagubionych słów Natasza Socha
Okładka książki Godzina zagubionych słów
Natasza Socha Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska

Książka podzielona na pięć rozdziałów. W każdym opisana inna historia osoby, która nagle traci kogoś bliskiego. Okazuje się, że ma możliwość porozmawiać ze zmarłą osobą przez godzinę i zapytac o różne niedopowiedziane tematy. Ciekawe opowiadania, refleksyjne.

Przepiękna książka, zmuszająca do zastanowienia się nad swoim życiem i tak naprawdę nad samym sobą, nad naszymi zachowaniami. Czytając ją byłam pełna refleksji, w każdym z pięciu opowiadań potrafiłam znaleźć coś, co do mnie trafiało, sprawiało, że poczułam się zrozumiana.

Refleksyjna powieść, o miłości w różnych aspektach, o przebaczaniu, o wspólnych chwilach. Piękna.

Smutno po niej

Smutno po niej

Moje łzy....trudno nie uwielbiać tej autorki , rozmiękcza człowieka od wewnątrz, przepiękna książka .

Zbiór pięciu opowiadań. Po pierwszym myślałam, że książka ta, będzie drogą przez mękę (znudziło mnie totalnie),jednakże każde kolejne było coraz lepsze - wzruszające i pełne emocji.

Gdybyś dostał/a w prezencie jedną godzinę na spotkanie z osobą, która nagle, na zawsze już, zniknęła z Twojego życia - jak byś ją wykorzystał/a?
Pięć różnych historii, które łączy ławka i podarowany im czas oraz możliwość powiedzenia czegoś na co zabrakło czasu i odwagi. Niesamowicie emocjonalna pozycja, skłaniająca do zastanowienia nad przemijaniem i utratą. To nie jest nastrojowa świąteczna opowieść, jednakże w moim odczuciu zasługuje na nią bardziej, niż te "pachnące piernikami i choinką" - bo przecież przede wszystkim o to chodzi w te święta - o zrozumienie i wybaczenie...

Pełna emocji, dająca do myślenia, nostalgiczna. Nie są to lekkie, świąteczna opowieści, a raczej trudne, dajcie do myślenia historie. Dobra książka dla refleksji.

W natłoku świątecznych książek obyczajowych/romansów, które z pewnością przyjemnie się czyta na odstresowanie, ta pozycja jest wyjątkowa.
Jeżeli ktoś szuka książki z życiowym przesłaniem, książki która częściowo skłoni do przemyśleń - mogę śmiało ją polecić. Boję się zaryzykować stwierdzenie, że mogłaby się znaleźć na jednej półce z Opowieścią Wigilijną, ale z pewnością ze współczesnych książek, które przeczytałam, chyba najbardziej na to zasługuje.
Jest to zbiór 5 prostych, życiowych opowiadań z małym twistem realizmu magicznego. Mogłoby wyjść dziwnie, kiczowato, ale autorka poradziła sobie bardzo dobrze.
Warto ją komuś sprezentować pod choinkę.

🦓 Co zrobisz w godzinę ?

🦓 W tej książce poznajemy historię ludzi, na pierwszy rzut niezwiązanych ze sobą.
Ci ludzie mijają się w kawiarni, w kwiaciarni, na ulicy. Coś ich łączy...ale co?
A może ta magiczna ławka ? Która da im godzinę.
Na co?
Czy wybaczą?
Powiedzą to czego nie zdążyli powiedzieć ?

🦓 Jeśli podobała się Wam książka " Zanim wystygnie kawa" to książka idealna dla Ciebie.
Mimo magii, chęci wybaczenia, nie przypadła mi ta historia do gustu. Wzruszałam się lekko przy ostatnich zdaniach rozdziału .

🦓 Co zrobisz w godzinę ?

A może ta magiczna ławka ? Która da im godzinę.
Na co?
Czy wybaczą?
Powiedzą to czego nie zdążyli powiedzieć ?

🦓 Jeśli podobała się Wam książka " Zanim wystygnie kawa" to książka idealna...

• Świąteczne