Kuba. Gorzki smak cygar

Okładka książki Kuba. Gorzki smak cygar Krzysztof Hoła
Okładka książki Kuba. Gorzki smak cygar
Krzysztof Hoła Wydawnictwo: Bernardinum literatura podróżnicza
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Bernardinum
Data wydania:
2020-08-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-08-01
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381274470
Tagi:
podróże kuba salsa cygaro drinki wyspa reportaż bolos papaja zielony kajman
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
523
359

Na półkach: ,

Bardzo pozytywnie odebrałam książkę "Kuba. Gorzki smak cygar". Jest interesująca i budzi chęć głębszego poznania poruszanych zagadnień. Trochę przeszkadzało mi takie szybkie przeskakiwanie z jednego tematu na inny, ale dało mi to taki przedsmak ciekawych historii, o których mogę jeszcze poczytać w przyszłości.

Kubańczycy to bardzo przyjaźni i pozytywni ludzie, mimo trudnych warunków życia i ciężkiej sytuacji politycznej kraju, na którym komunizm do teraz odciska swoje piętno. Autor próbuje wypytywać mieszkańców o ich poglądy, te mniej oficjalne i te mniej legalne, a Kubańczycy chętnie rozmawiają z kimś, kto chce ich wysłuchać.

Bardzo ciekawa książka i dobre zdjęcia. A dodatkowo znajdziemy tu dużo wskazówek dla ludzi, którzy wybierają się po raz pierwszy do tego wyspiarskiego państwa. Rady te mogą ustrzec przed znacznym uszczupleniem portfela.

Bardzo pozytywnie odebrałam książkę "Kuba. Gorzki smak cygar". Jest interesująca i budzi chęć głębszego poznania poruszanych zagadnień. Trochę przeszkadzało mi takie szybkie przeskakiwanie z jednego tematu na inny, ale dało mi to taki przedsmak ciekawych historii, o których mogę jeszcze poczytać w przyszłości.

Kubańczycy to bardzo przyjaźni i pozytywni ludzie, mimo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
15436
2030

Na półkach: ,

Krzyszto Hoła orzybliża nam egzotyczną Kube nie tylko swoimi barwnymi opowieściami, ale i cudownymi kolorowymi fotografiami. Przemyca obrazy niektórych murali, zdjęcia ruskiego czolgu dumnie rozpiearającego się na placu pod Katedra, tu zobok pomnika Jana Pawła Ii.
Podróż odbywał z zoną. Odkrywa przezd tami kubańskie tajemnice, obowązkowo zwiedza plantacje trzciny cukroej,czy fabryke cygar.Opowiada o dóch cennikach- CUc i peso. Cus to waluta dla obcokrajowców, wartością równa 1 dolarowi. Więszośc muzeów ma takie podójne cenniki. Podobało mi się, że autordaje wskazówki, jak zwiedzac i radzic sobie mając ograniczony budżet. Zakwaterowanie w casa particulaires, na które koncesja jest niebotyczna, ale warto. sanra clara, smak tutejszych lodów 9 warto nawet przecieprieć późniejsze sensacje). Wodospad El Nichp, edukacynjne uliczne graffiti. Mauzoleum Che Guevary, jego zmawgania z Battistą i śmierć. Histstoria jak malutki państwo oparło się napaści USA.
Smakowite słodkości, typowa kubańska dieta czy li ryż, fasola i inne warzywa, sporadycznie mięso. Wołowkróla mambo Benny'egoMore.
Kubańczycy z zawleczek czy kapsli mogą wyrobic najbardziej fantazyjne pamiątki. Plaza Crillo, wycieczka na rajka plaze
Punta Gorda to pozostałości architektury kolonialnej- piękne "koronkowe" pałace i wille. Fabryka alkoholu guayabity Pinar del RIOeL mURAL dE pREHISTORIA. dolina Vinales uniwersytet w Hawanie wielowyznaniowosc
stra Hawana

Krzyszto Hoła orzybliża nam egzotyczną Kube nie tylko swoimi barwnymi opowieściami, ale i cudownymi kolorowymi fotografiami. Przemyca obrazy niektórych murali, zdjęcia ruskiego czolgu dumnie rozpiearającego się na placu pod Katedra, tu zobok pomnika Jana Pawła Ii.
Podróż odbywał z zoną. Odkrywa przezd tami kubańskie tajemnice, obowązkowo zwiedza plantacje trzciny...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
367
148

Na półkach:

Nieco zaskakujące jest podejście autora, który jednocześnie sugeruje napotkanym Kubańczykom, aby zorganizowali się na wzór „Solidarności” i doprowadzili do zmiany systemu politycznego, który niestety obowiązuje w ich państwie, a jednocześnie (w stylu latynoskim) dość wyraźnie pała sympatią do postaci Ernesta „Che” Guevary. Niemniej jednak warto sięgnąć po książkę Krzysztofa Hoły z tego powodu dla którego powstała – z postawionego przed autorem zadania przybliżenia czytelnikowi Kuby wywiązuje się on bardzo dobrze. Otrzymujemy informacje, w jaki sposób mieszkańcy zarabiają na życie, na co może pozwolić sobie przeciętna kubańska rodzina czy też jak radzą sobie z przeciwnościami losu i pomysłami rządzących nimi ludzi. Wielkim plusem tej pozycji jest ukazanie zwyczajów i mentalności Kubańczyków.

Nieco zaskakujące jest podejście autora, który jednocześnie sugeruje napotkanym Kubańczykom, aby zorganizowali się na wzór „Solidarności” i doprowadzili do zmiany systemu politycznego, który niestety obowiązuje w ich państwie, a jednocześnie (w stylu latynoskim) dość wyraźnie pała sympatią do postaci Ernesta „Che” Guevary. Niemniej jednak warto sięgnąć po książkę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1589
1575

Na półkach:

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?
Zamieszkali w lokum, który musiał spełniać standardy. Nie z własnej wygody, ale dlatego, że przyjezdni turyści muszą czuć komfort. Komfort, którego przeciętny mieszkaniec nie zazna nigdy w życiu. Tego wymaga prawo. Krzysztof Hoła wraz z małżonką kosztują kubańskiej kuchni, mogą zaciągnąć się dymem prawdziwych i jedynych w swoim rodzaju cygar, wsłuchują się w opowieści rodzimych mieszkańców, którzy poruszają często niewygodne dla siebie tematy, nieśmiało marząc o zmianach. Zwiedzają fabrykę guayabity, podziwiają wszędobylskie komiksy zdobiące mury, stawiają stopę na ziemi słynnej Hawany i nie mogą nadziwić się kubańskiej pomysłowości. Jednym słowem, poznają wyspiarski kraj z wielu perspektyw i teraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami. A ciekawostek i nurtujących pytań oraz odpowiedzi tutaj nie brakuje.

ODKRYWCZA PODRÓŻ
Poprzez wielkie miasta, ale i mało uczęszczane zakątki, dotykając wielu sfer życia ludzi, Krzysztof Hoła, wraz ze swoją znajomością języka hiszpańskiego zagłębia się w struktury społeczności Kubańczyków odkrywając, co jest dla nich ważne, o czym marzą i jak wygląda ich codzienność. Podziwia zarówno atrakcyjne dla turystów obiekty, ale przede wszystkim uczestniczy w codzienności państwa, a jego podróż nabiera wielu barw. Nie stroniąc od żartu, niebezpieczeństwa, ale i życzliwości, której – jak się okazało – autor książki wraz z małżonką doświadczali w najmniej oczekiwanych momentach i na wielu płaszczyznach. Pojechał z zamiarem nie tylko oglądania, ale przede wszystkim z zamiarem szerszego poznawania. I mam wrażenie, że osiągnął swój cel. Z umiejętnością gawędziarza dzieli się nim z czytelnikami, przeplatając własne obserwacje historycznymi faktami, tymi niekłamanymi i widzianymi oczyma człowieka pochodzącego z kraju, który przeszedł wiele ustrojów i doczekał się w końcu zasłużonej demokracji.

PYTANIA I ODBIORCY
Czym są pchły piaskowe? Co sądzą o Fidelu Castro mieszkańcy? Kim jest dla nich Guevara? Co na kubańskiej ziemi robią polskie maluchy? I czym jest tajemnicze bractwo abakua? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań odkryjecie dzięki książce Krzysztofa Hoła, w której klarowne działy, lekki język i fotografia budują przyjemną, bezpieczną podróż polecaną szczególnie teraz, w czasach epidemii, kiedy to sami nie możemy bądź też boimy się udawać w rejony mieszczące się w naszej sferze marzeń. Polecam zatem jako odkrywczą oraz pasjonującą rozrywkę. Nie będziecie rozczarowani.

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2020/08/kuba-gorzki-smak-cygar-krzysztof-hoa.html

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?
Zamieszkali w lokum, który musiał spełniać standardy. Nie z własnej wygody, ale dlatego, że przyjezdni turyści muszą czuć komfort. Komfort, którego przeciętny mieszkaniec nie zazna nigdy w życiu. Tego wymaga prawo. Krzysztof Hoła wraz z małżonką kosztują kubańskiej kuchni, mogą zaciągnąć się dymem prawdziwych i jedynych w swoim rodzaju cygar,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    13
  • 2022
    2
  • 2021
    1
  • Do kupienia
    1
  • Literatura podróżnicza🌍
    1
  • Nadgryzione, porzucone
    1
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
    1
  • 2020
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kuba. Gorzki smak cygar


Podobne książki

Przeczytaj także