Popularne wyszukiwania
Polecamy
Krzysztof Hoła

1
7,2/10
Pisze książki: literatura podróżnicza
Krzysztof Hoła (ur. 1972),miłośnik książek, języka hiszpańskiego i podróży na własną rękę. Zafascynowany kulturą latynoamerykańską. Chciałby kiedyś odwiedzić Kolumbię i Wenezuelę, a potem napisać o tym kolejną książkę. W wolnych chwilach pisze recenzje przeczytanych książek, czasami tworzy także wiersze do szuflady. Mieszka w Będzinie.
7,2/10średnia ocena książek autora
11 przeczytało książki autora
27 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kuba. Gorzki smak cygar Krzysztof Hoła 
7,2

Krzyszto Hoła orzybliża nam egzotyczną Kube nie tylko swoimi barwnymi opowieściami, ale i cudownymi kolorowymi fotografiami. Przemyca obrazy niektórych murali, zdjęcia ruskiego czolgu dumnie rozpiearającego się na placu pod Katedra, tu zobok pomnika Jana Pawła Ii.
Podróż odbywał z zoną. Odkrywa przezd tami kubańskie tajemnice, obowązkowo zwiedza plantacje trzciny cukroej,czy fabryke cygar.Opowiada o dóch cennikach- CUc i peso. Cus to waluta dla obcokrajowców, wartością równa 1 dolarowi. Więszośc muzeów ma takie podójne cenniki. Podobało mi się, że autordaje wskazówki, jak zwiedzac i radzic sobie mając ograniczony budżet. Zakwaterowanie w casa particulaires, na które koncesja jest niebotyczna, ale warto. sanra clara, smak tutejszych lodów 9 warto nawet przecieprieć późniejsze sensacje). Wodospad El Nichp, edukacynjne uliczne graffiti. Mauzoleum Che Guevary, jego zmawgania z Battistą i śmierć. Histstoria jak malutki państwo oparło się napaści USA.
Smakowite słodkości, typowa kubańska dieta czy li ryż, fasola i inne warzywa, sporadycznie mięso. Wołowkróla mambo Benny'egoMore.
Kubańczycy z zawleczek czy kapsli mogą wyrobic najbardziej fantazyjne pamiątki. Plaza Crillo, wycieczka na rajka plaze
Punta Gorda to pozostałości architektury kolonialnej- piękne "koronkowe" pałace i wille. Fabryka alkoholu guayabity Pinar del RIOeL mURAL dE pREHISTORIA. dolina Vinales uniwersytet w Hawanie wielowyznaniowosc
stra Hawana
Kuba. Gorzki smak cygar Krzysztof Hoła 
7,2

Nieco zaskakujące jest podejście autora, który jednocześnie sugeruje napotkanym Kubańczykom, aby zorganizowali się na wzór „Solidarności” i doprowadzili do zmiany systemu politycznego, który niestety obowiązuje w ich państwie, a jednocześnie (w stylu latynoskim) dość wyraźnie pała sympatią do postaci Ernesta „Che” Guevary. Niemniej jednak warto sięgnąć po książkę Krzysztofa Hoły z tego powodu dla którego powstała – z postawionego przed autorem zadania przybliżenia czytelnikowi Kuby wywiązuje się on bardzo dobrze. Otrzymujemy informacje, w jaki sposób mieszkańcy zarabiają na życie, na co może pozwolić sobie przeciętna kubańska rodzina czy też jak radzą sobie z przeciwnościami losu i pomysłami rządzących nimi ludzi. Wielkim plusem tej pozycji jest ukazanie zwyczajów i mentalności Kubańczyków.