Razem ze słonkiem. Przedwiośnie

Cykl: Razem ze słonkiem (tom 1)
Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
espeja

Pięknie ilustrowana książka wprowadzająca dzieci w świat przyrody poprzez wierszyki, opowiadanka, zabawy... "Razem ze słonkiem" wprowadza czytelnika w rytm tego, co się dzieje w przyrodzie. Całość składa się z sześciu książek odpowiadających sześciu okresom fenologicznym w przyrodzie: Przedwiośnie Wiosna Lato Złota jesień Szaruga jesienna Zima Układ ten przyjęty został celowo, ze względów...

Przedwiośnie
Wiosna
Lato
Złota jesień
Szaruga jesienna
Zima
Układ ten przyjęty został celowo, ze względów dydaktycznych. Chodzi bowiem o to, aby dziecko z nadejściem nowej pory roku otrzymało świeży materiał poznawczy dotyczący zjawisk, jakie aktualnie zachodzą w przyrodzie i są w danej chwili do zaobserwowania.

Sympatyczna książka dla dzieci. Budzi we mnie szczególny sentyment, gdyż dostałam ją w dzieciństwie od św. Mikołaja (w dedykacji podpisał się pomocnik św. Mikołaja :). Okazało się jednak, że Mikołaj się pomylił i przyniósł mi dwie identyczne książeczki. Tę z dedykacją mam do dziś, a drugą podarowałam siostrze.

LetMeRead | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo