Plastusiowy pamiętnik

Maria Kownacka opowieści dla młodszych dzieci 73 str.
2016-10-27

Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych
Edipresse
opowieści dla młodszych dzieci

Kup książkę

Na pewno pobudza wyobraźnię dziecka, wiem o tym:) Do tego stopnia, że w I klasie szkoły podstawowej, ja i moje koleżanki, miałyśmy w piórnikach (takich chińskich, prostokątnych, zamykanych na magnes) ulepione z plasteliny "Plastusie":):)
Plastuś leżał sobie na kawałku tkaniny w przegródce na gumkę:)

Na półkach: , , , ,

Bardzo lubiłam tą książkę w dzieciństwie.Polecam dla dzieci!!!

Można było nie lubić Reksia czy Bolka i Lolka, ale Plastusia lubił każdy! :D

To jedna z lepszych i wartościowych książek dla dzieci. Napisana przystępnym językiem, z ciekawą fabułą dotykającą dziecięcych marzeń i fantazji. Mile ją wspominam i żałuję, że obecnie młode pokolenie nie ma pędu do literatury nieco starszej niż Harry Potter.

Przepiękna historia o małym ludziku ulepionym z plasteliny i jego przyjaciółce Tosi. Tak prosta, ciepła, chwytająca za serce opowieść łącząca elementy przygody humoru i dobrego smaku, że aż łezka w oku się kręci na wspomnienia o niej. Takie historie czytajmy dzisiaj swoim dzieciom, żeby nie utracić ich cudownie naiwnej natury dobrego człowieka, którą z wiekiem gdzieś...

Prawie nic nie pamiętam z tej lektury. Ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły mi przy czytaniu.

A były one tak pozytywne, że chciałam ją przeczytać w całości raz wtóry. I w związku z tym, pewnego pięknego dnia, udałam się do biblioteki szkolnej i poprosiłam panią, by mi ją wypożyczyła.

Niestety, pani odmówiła. Egzemplarzy było mało, wszystkie znajdowały się w rękach...

Wspomnień czar o ludziku z plasteliny i jego kolegach z piórnika. Dobra książka dla dzieci, które zaczynają edukacyjną przygodę.

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa, która wciąż wywołuje miłe wspomnienia i sprawia przyjemność z czytania. Lekka, a zarazem pouczająca. Stwarza atmosferę pełną ciepła. Obowiązkowa lektura dziecięca, Plastusia poznać trzeba :)

Ta książka była śmieszna, wesoła, zabawna i łatwo się ją czytało.

Kocham tą fantastyczną książeczkę o przesłodkim plastelinowym bohaterze ,jego piórniczek z gumkę-myszką ,stalówką oraz innymi jego cudnymi,barwnymi przyjaciółmi!!! To jest po prostu bajecznie piękna książeczka, którą powinna przeczytać każde dziecko!!!

Dyskusje

10 349
  • Lektury
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Lektury szkolne
  • Literatura polska
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Plastusiowy pamiętnik