Puch, kot nad koty

Okładka książki Puch, kot nad koty Jan Grabowski
Okładka książki Puch, kot nad koty
Jan Grabowski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
1984-01-01
1958-01-01
kot literatura dziecięca zwierzęta pies

Trochę inna jest obecnie percepcja zwierząt domowych, ale są to ciepłe beztroskie opowieści.

Gdybym nie był Lisem to pewnie byłbym Kotem. Może nie takim "nad koty" jak Puszunio, ale "dzikim" z pewnością.

Piękna książka. Rozczuliła mnie zupełnie. Najwyraźniej Grabowski opisywał sobie znane zwierzęta i sytuacje a nawet sam wystąpił w książce :) Więc wszystko to mogło się wydarzyć. Wcale bym się nie zdziwił. Grabowski nadał zwierzętom pełen ludzki wymiar, dzięki temu są bliższe dzieciom... bo są troszkę do nich podobne. I w tym jest wartość wychowawcza tej książeczki. Dzieciom łatwo jest się utożsamić ze zwierzątkami a na ich przykładzie obserwować skutki zachowań i postaw... ostatecznie prowadzące do przemiany. Widzi to oczywiście dorosły bo dla "wewnętrznego dziecka" to zwisa i powiewa :)

Perypetie Puszka i czarnego (oraz innych zwierząt) są zabawne i pouczające. Jednocześnie wzruszające... jest kilka takich chwytających za serce momentów. Przepięknych, potrafiących (i czyniących to!) odmienić serca takich surowych Katarzyn, co to o kotach myślą, że to niecnoty.

Dodajmy do tego przepiękne ilustracje legendarnego artysty Stanisława Rozwadowskiego (wydanie z 1984) i mamy cudeńko dla młodych i starszych. Mi ta książka skradła serce. Tulę więc swoje kotki opowiadając im o Puszuniu... a one mruczą "Opowiedz nam więcej Papciu".

Jedna z najzabawniejszych książek mojego dzieciństwa o przygodach i wybrykach kota o imieniu Puch. Biło z niej ciepło i sympatia do zwierząt.

bardzo fajna i ciekawa opowieść :) zabawne wątki i wciągająca fabuła, do tego można się wczuć w myśli i uczucia zwierząt. ubawiłam się przy niej do łez,jak również miewałam chwile małej grozy:) polecam:)

Moja najukochańsza książka z dzieciństwa. Nadal jest moim skarbem, choć sfatygowana niemiłosiernie. Kocham także ilustracje tej książki, nakreślone ręką Konstantego Sopoćki. Zaprzyjaźniony introligator zrobił co się dało, aby nieco odświeżyć to moje cudo, ale nówki już dawno nie przypomina. :D

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Znałam ją niemal na pamięć. Mam w swoich zbiorach bardzo stare wydanie z 1958 roku. :)

Jedna z najulubieńszych z dzieciństwa!

Jedna z najulubieńszych z dzieciństwa!

Kocham tą książkę, uczyłam się na niej czytać!

Kocham tą książkę, uczyłam się na niej czytać!

Fantastyczna ksiazka z dziecinstwa, do dzis mnie bawi, szkoda ze nikt nie zrobil filmu na podstawie tej ksiazki

Ulubiona książka z dzieciństwa! Ależ ja się zatapiałam w tych przygodach Puszka, to były czasy... Śliczna książka, czytałam ją kilka razy i z pewnością kiedyś jeszcze po nią sięgnę.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Czytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Puch, kot nad koty