Kurczaczek i Salamandra

2020-06-01
2020-06-01
Dora Wilk Witkacy Nikita Thorn
Inne

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Okładka książki Czerwona baśń Wiktoria Korzeniewska, Agnieszka Wajda
Czerwona baśń Wiktoria Korzeniews...
Okładka książki Szepty. Charytatywna antologia opowiadań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Piotr Chojnowski, Tomasz Duszyński, Grzegorz Gajek, Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jakub Małecki, Tomasz Maruszewski, Marcin Mortka, Martyna Raduchowska, Paweł Radziszewski, Sebastian Sadlej, Magdalena Świerczek-Gryboś, Agnieszka Szmatoła, Milena Wójtowicz
Szepty. Charyt... Piotr Chojnowski, T...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...

Wyróżniona opinia i

Kurczaczek i Salamandra

przeczytanych książek 530 napisanych opinii 262

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

Pożeracz czasu. Rewelacja, która przeniesie Cię w inny świat. Gorąco polecam.

4/2024 (A)

4/2024 (A)

Kocham Salcie i Michasia❤️❤️

Kocham Salcie i Michasia❤️❤️

Ciężko coś powiedzieć na temat tych opowiastek, fajnie.ze to audiobook.

Ciężko coś powiedzieć na temat tych opowiastek, fajnie.ze to audiobook.

Thorn oraz Wars strzeżcie się, bo o to nadciąga huragan! Co się stanie kiedy stery przejmą dzieci? Będzie na pewno wesoło, to wam gwarantuje. Dora, Miron, Witkacy i Nikita muszą stawić czoło wychowaniu dzieci i lekko nie będzie, bo gdy do głosu dochodzą emocje i magia to gwarantuje, że może być wybuchowo 🔥

Dora i Miron opiekują się małą Salomeą, która jest salamandrą i nie radzi sobie w szkole, ani z emocjami. Przez emocje, potrafi co nieco podpalić, więc nie ma lekko. Jakiś chłopak w szkole gnębi ją i jej nową przyjaciółkę, a do tego nauczycielka, która powinna wspierać dzieci wręcz na niej się wyżywa. Przykre jest to, że nikt nie zauważa tego rasizmu z jej strony, a najgorsze, że gdzieś wcieło Joshue, który by to zauważył. Jednak nie martwcie się, gdy Dora się o wszystkim dowie to nikt jej nie zatrzyma, jak to delikatnie ujęła ma za krótki lont i kontroli lepiej się od niej nie uczyć. Wyobraźcie sobie wsciekłą wilczyce, która chroni młode 🤣 Nie chcialabym stanąć na jej drodze. Czy uda się uniknąć tragedi i mała zrozumie, że ma kochający dom? Sprawdźcie.

Witkacy od niedawna wie, że ma córkę, która potrafi namieszać i w porównaniu do ojca ma nosa do kłopotów. Nawiedzają ją duchy, co rusz spotyka obleśnego ducha i tak jakby jest na warunkowym, więc nie powinna pakować się w kłopoty. Jednak mądra dziewczynka tym razem prosi ojca o pomoc i Sępa, który aż się rwie do nielegalnych akcji. Czy uda się jej pozbyć natrętnych duchów i rozwiązać sprawę? Sprawdźcie to! 😉

Mały Ryś Michaś, który skradł serce Nikity zaczął się zmieniać w rysia i to mu się spodobało, chciałby też ją nastraszyć ale gdzieś wybyła. Zatem słodki Ryś będzie czekał na drzewie i czuwał. A z tego czuwania wyjdzie kilka wesołych akcji, co niekoniecznie dobrze się skończy dla obcego na terenie Nikity czy rysia. Musicie zobaczyć sami do czego zdolny jest mały 4 letni ryś 🤣🔥

Trzy cudowne opowiadania i świetna zabawa, uwierzcie mi z tą 3 nie będziecie się nudzić. Dla mnie 10/10

Dora i Miron opiekują się małą Salomeą, która jest salamandrą i nie...

Scena konfrontacji Dory i tej nauczycielki. GOD DAMN!
To była tak super Książka, że nie dotarło do mnie, iż się skończyła.
I w ogóle spisanie tego co się działo w życiu tych dziewczyn było świetnym pomysłem. Aż chciałabym przeczytać jakąś książkę, gdzie działają razem :D

Scena konfrontacji Dory i tej nauczycielki. GOD DAMN!
To była tak super Książka, że nie dotarło do mnie, iż się skończyła.

Najbardziej podobała mi się historia o salamandrze. Wzruszająca i piękna.

Najbardziej podobała mi się historia o salamandrze. Wzruszająca i piękna.

Może to nie jest literatura wysokiej klasy która za 100 lat będzie klasyką. ALE O RANY JAKIE TO BYŁO DOBRE!!!!! Śmiech, płacz, uśmiech i uroniona łezka tyle emocji dawno nic mi nie dało. Uroczy, słodcy, kochani bohaterowie o różnych charakterach, różnej wrażliwości, i łączy ich jedno, roztapiają moje serduszko jak masło na grzance.

Tak jak w "Próbach ognia i wody" znowu trzy opowiadania - dwa długie i jedno krótkie. Tylko tym razem właśnie to najkrótsze podobało mi się najbardziej - o rysiu Michasiu mogłabym czytać i czytać, a tu tylko 20 stron :( Dwa długie opowiadania były ciężkie, nie w stylu, bo ten jak zawsze u pani Jadowskiej leciutki, tylko w tematyce: dręczenie w szkole "innych" i seryjni mordercy. Moja punktacja: pierwsze - 5 gwiazdek, drugie - 5, trzecie - 8. W sumie znowu 6.

Mój debiut jeśli chodzi o audiobook a jaki udany. Książka świetna, zabawna a jednocześnie poruszająca poważne, takie dorosłe, problemy. Historia Salamandry emocjonalnie była dla mnie jak jazda na kolejce górskiej, łzy wzruszenie lały się strumieniami ale było też miejsce na śmiech i radość. Kurczaczek zdecydowanie dojrzewa na bardzo mądrą i empatyczną kobietę, a malutki ryś jest po prostu słodki. Szczerze polecam.

• Audiobooki