Kurczaczek i Salamandra

Nominacja w plebiscycie 2020
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: SQN Originals fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
Dora Wilk Witkacy Nikita Thorn
fantastyka, fantasy, science fiction
SQN Originals
Dora Wilk Witkacy Nikita Thorn

Wyróżniona opinia i

Kurczaczek i Salamandra

Krótka. Poszła w dwa dni. Trzy opowiadania ze świata Thornu. Jedno o Salamandrze, czyli nieplanowanej córce Dory i Mirona, która jest w stanie spalić wszystko co ma w swoim zasięgu - mega fajne. Drugie o Kurczaczku - córce Witkacego, która widzi zbyt wiele i wraz z Sępem wyrusza ukarać mordercę - bardzo fajne. Trzecie o Michasiu - rysiu, który chciał wystraszyć Nikitę :) -...

Bardzo dobry zbiór trzech opowiadań, zdecydowanie zachęca do dalszego poznawania świata wykreowanego przez Anatę Janowską.

Zbiór 3 opowiadań o Dorze, Mironie, Salomei, Kurczaczku a nawet Nikicie.

Na półkach: , , , , ,

Ogólnie bardzo fajne opowiadania, choć pierwsze miało jak dla mnie za długi wstęp i spokojnie można by było nieco rozwinąć drugie opowiadanie, które jak dla mnie było znacznie ciekawsze. Jednak Aneta Jadowska jak zwykle napisała coś świetnego, co wciągnęło i dopełniło cały wykreowany świat.

IGRANIE Z OGNIEM
Początek był ciężki. Nie ukrywam, że nie bardzo mi się podobał i...

Kolejne sympatyczne spotkanie z Dorą Wilk i jej zwariowaną gromadką. Tym razem nasza wiedźma i Miron postanowili zostać opiekunami ognistej dziewczynki. Co da nam ta opowieść? Pokaże nam,że nadnaturalne dzieci i ich codzienne problemy nie różnią się specjalnie od tych niemagicznych. Czeka nas także spotkanie z dorastającą córką Witkacego, która jak zwykle narobi...

Kolejne, miłe spotkanie z bohaterami Torunia i magicznego Thornu. Tym razem bohaterami są dzieci, jak wiadomo dzieci to duża dawka szczęścia i trosk, a w przypadku magicznych dzieci to już całkiem inna bajka ;) Książkę czyta się lekko i przyjemnie- jak wszystkie z tej serii :) Fajne, kolejne uzupełnienie historii, polecam :)

Książka podzielona na trzy opowiadania. Opowiadanie z Dorą, opowiadanie z Witkacym i opowiadanie z Nikitą, ale głównymi bohaterami są dzieci z nimi związane.

Trzy historie, w zasadzie każda inna, a jednak posiadające wspólny mianownik – rodzicielstwo. Temat niełatwy zarówno dla rodziców, jak i dla ich dorastających pociech.

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami i problemami, a dzieciaki magiczne mają dodatkowo pod górkę. Autorka w typowy dla siebie sposób, pokazuje przygody trójki magicznych małolatów, stąd znajdziemy tu dobry...

Książka porusza ważne tematy... Trudne sytuacje nie zdążają się wyłącznie doroslym

Książka składająca się z trzech ciekawych opowiadań z perspektywy dzieci ( były również momenty, gdy akcja była z perspektywy dorosłych). Po skończeniu czytania miałam mieszane uczucia co do pierwszego opowiadania, które wzbudziło we mnie zdenerwowanie, smutek, a zarazem szczęście.
Plusy i minusy:
+ Jest w formie opowiadań