Jestem nikim. Lekcje Jozuego

religia
RTCK
2020-05-16
2016-06-16
religia chrystus chrześcijaństwo katolicyzm kościół

To nie zwykła książka, ale żywe świadectwo człowieka, który prawdziwie doświadczył Bożej miłości i na nią odpowiedział. Porywające!

Nie umiem tak się zmienić, ..cofnij Bóg mnie na razie nie wyciąga ze smutku, samotności, depresji i tych wszystkich złych momentów mojego życia. . Cóż czekam cierpliwie i pozostaję w modlitwie . Bardzo ciekawa ksiązka💜zresztą Brat Adam to mój faworyt z dominikanów. Słucham jego banały langusta na palmie.
ZaczytanaJustyna

ZaczytanaJustyna

Szybko się czyta, podoba mi się ta nauka o Jozuem. Bardzo fajne rozdziały o drodze o. Adama.

Dobra książka stanowiąca historię nawrócenia O. Szustaka w kontekście Księgi Jozuego.

Mądra, pouczającą, wartościowa książka przybliżającą do Boga.

Mądra, pouczającą, wartościowa książka przybliżającą do Boga.

Na półkach: , , , , , ,

Nawracam się i książki i kanał na yotube Ojca Adama Szustaka czyli Langusta na Palmie mi w tym pomagają. Jego słowa pomagają lepiej zrozumieć Słowo Boże i przybliżają mnie do Boga. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bóg jest prawdą i Miłością. Wierzę.
Dziękuję.

Dziękuję.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Ojciec Adam Szustak jest jednym z najbarwniejszych duchownych w Polsce. Dominikanin, który realizuje misję swojego zakonu (głosić Ewangelię wszędzie i na wszystkie sposoby) w stopniu heroicznym (był pomysłodawcą i wykonawcą "katolickiego Netflixa" - portalu Dominikanów z mnóstwem treści dla całej rodziny, stoi na czele Langusty na Palmie, vloguje, jest czynnym kapłanem, podróżnikiem-influencerem, prowadzi różne konferencje, jest nawet vlogerem gameningowym - podczas grania opowiadającym o Bogu. Nie boi się po prostu roznych form. Skąd ten przydługi wstęp? Żeby dać pewne tło. Książek o.Adama Szustaka przeczytałem wiele, za szczególnie przydatne uważam te, w których opowiada o postaciach biblijnych: Dawidzie, Izaaku, Samsonie, Eliaszu, Esterze, Jonaszu, Tobiaszu itd. Wyciąga te postaci z kart Biblii, patrzy na nie ze współczesnej perspektywy, często krytycznie, w ich biografiach szukając nauk dla współczesnych. Szustak często łączy to metodami samorozwoju. Z książką "Jestem nikim. Lekcje Jozuego" jest trochę inaczej. Autor stawia w centrum starotestamentowego proroka, mottem głównym płynącym z tej książki jest otwartość. Otwartość na Boga, na Jego działanie. O ile w pozostałych "życiorysach" autor daje czytelnikowi jakieś porady, metody pracy nad sobą, w opowieści o Jozuem jest to ufność i otwarcie się na Boga. Znane? Powszechne? Takie szkolno-katechizmowe? A może jesteśmy już tak oczytani, że proste rzeczy przychodzą nam z trudem, z podejrzliwością. A te najważniejsze przecież są niezłożone. Książkę uzupełnia więc szczere wyznanie autora mówiące o jego nawróceniu, o grzechach młodości i dorosłości, o pewnej przekorze i oporze wobec pójścia w zakon, ale i o "nie-przypadkach" oraz powołaniu do kapłaństwa. O wspomnianym wcześniej otwarciu się oraz o zaufaniu. Ojciec Szustak jest katolickim "celebrytą" ale od tego stroni (w zasadzie unika wywiadów, może udzielił tylko jednego lub dwóch),robi swoje, angażuje się w coraz nowsze projekty. Tym cenniejsze są jego szczere wyznania dotyczące przeszłości.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek ojca Szustaka. Bardzo wciągająca, polecam!

Bog kocha Cię takim jakim jesteś, z każdym Twoim grzechem. Przecież jesteś jego dzieckiem - jaki rodzic, nie wykaże zrozumienia i akceptacji?

Nie biczuj się. Jesteś wolny i Ty decydujesz o tym, jak będziesz żył. Aczkolwiek to niczego nie usprawiedliwia.

To tylko takie moje przemyślenia, jeszcze sprzed lektury, ale Szustak dobrze robi.

Warto się z twórczością Adama zapoznać.

Gdyż Ojciec Szustak robi dobrą robotę nie dla Kościoła - ale dla człowieka.

Warto się z twórczością Adama...

Warto przeczytać jak wszystkie książki ojca Adama.

Warto przeczytać jak wszystkie książki ojca Adama.

• Religia

Adam Szustak OP Jestem nikim. Lekcje Jozuego Zobacz więcej