Wyzwanie czytelnicze LC

Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych

Wydawnictwo: Esprit
religia
BookReader

JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH W POLSCE REKOLEKCJONISTÓW W SZCZEREJ ROZMOWIE O WIELKIEJ MOCY BOGA! KSIĄDZ PIOTR GLAS od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. Posługuje w Wielkiej Brytanii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże i nieść duchowe wsparcie wszystkim zagubionym. 15 października 2016 roku na Błoniach...

KSIĄDZ PIOTR GLAS od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. Posługuje w Wielkiej Brytanii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże i nieść duchowe wsparcie wszystkim zagubionym. 15 października 2016 roku na Błoniach jasnogórskich w czasie WIELKIEJ POKUTY w obecności ponad 200 tysięcy wiernych odmówił modlitwę o uwolnienie Polski spod mocy ciemności.

W rozmowie z TOMASZEM P. TERLIKOWSKIM ks. Piotr Glas opowiada o swoim życiu, kryzysie duchowym, drodze do Boga oraz posłudze kaznodziei i egzorcysty. Przypomina, że Jezus nas kocha i chce naszego dobra, niestety często sami zamykamy przed Nim drzwi. Ta książka to nie tylko przewodnik po życiu duchowym, lecz przede wszystkim piękne świadectwo nawróconego kapłana, który całkowicie zawierzył swoje życie Jezusowi i Maryi.

Opowieść człowieka, który z urzędnika duchowego stał się Kapłanem.
Ksiądz Glas to wielki wojownik, świadek prawdy, komandos Maryi.
KS. SŁAWOMIR KOSTRZEWA, DUSZPASTERZ AKADEMICKI

Mocna lektura. Ksiądz Glas walczy w wojnie, w której – chcemy tego, czy nie – bierzemy udział wszyscy. I która nie polega jedynie na odprawianiu egzorcyzmów.
JAKUB JAŁOWICZOR, „GOŚĆ NIEDZIELNY”

Rozmowę z ks. Piotrem Glasem czyta się jednym tchem! Lepiej sprawdź, czy nie masz jakichś koniecznych obowiązków do wykonania na najbliższych kilka godzin, bo gwarantuje, ze nie oderwiesz się od niej!
KS. DOMINIK CHMIELEWSKI SDB, DUSZPASTERZ I REKOLEKCJONISTA

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/540/Dzisiaj-trzeba-wybrac.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/images/okladka/500/1/0/0/0/540.jpg

romeo | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Ach, komandosem Maryi być!

Fascynująca lektura. Ale by rozwiać wszelkie wątpliwości: nie, po przeczytaniu tego wywiadu-rzeki nie nawróciłem się na rzymski katolicyzm. I choć moc, z jaką przemawia ks. Piotr Glas mogłaby poruszać kamienie, a szczerość jego jest czystej próby, nic nie przekonało mnie do przyjęcia tego zwodniczego poglądu, że istnieje tylko jedna wyłącznie słuszna prawda przypadkiem stanowiąca monopol Kościoła katolickiego. Tyle różnych denominacji wyznaniowych przypisuje sobie wyłączność, ale jeśli się chce być bezstronnym nie istnieje żaden powód by jakąś jedną z nich
ponad pozostałe wywyższyć. Owszem, wyznawcy każdej z religii znajdą tysiąc argumentów i dowodów, że właśnie ich konfesja jest wyjątkowa i najlepsza. Tylko gdy wysłucha się uczciwie ich wszystkich, rację trzeba przyznać ... każdemu. Istnieje bowiem coś prawdziwszego od prawdy, tej twardej prawdy faktów: prawda wiary. Ksiądz Glas gorliwie wierzy i otrzymuje to, w co wierzy. Szuka walki z demonami i ją...

Przemysław Zyra | 2018-03-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 marca 2018

Na okładce książki ktoś zapisał, że trzeba sobie zarezerwować sporo czasu, bo od książki ciężko się będzie oderwać. Wziąłem to za tani chwyt marketingowy i jedno z wielu standardowych haseł wypisywanych na książkach. A to jednak prawda.
Wywiad został przeprowadzony wyjątkowo sprawnie - pytania autora w zasadzie idealnie wpasowują się do tego, o co zapytałby sam czytelnik. I nie przerzucają uwagi na dziennikarza ale pomagają skupić się na rozmówcy i jego słowach. A te są wyjątkowo klarowne i mocne.
Ksiądz Piotr przeżył nawrócenie już w kapłaństwie. Opowieść o tym dla wielu jest gorsząca a zalecenia modlitwy, pokuty i żywej wiary przepełniają książkę. Dla mnie słowa z książki były pewnego rodzaju rekolekcjami i motywacją do postanowienia poprawy. Przede mną dalsza część rozmów ujęta w drugiej książce.

Andrzej | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Bardzo ważna książka. Dawno a może nigdy nie czytałem tak gorzkiej diagnozy europejskiego katolicyzmu początku XXI wieku. Ks. Glas jest znany przede wszystkim jako egzorcysta co sprawia, że trochę niesłusznie dorabia mu się gębę tego, który wszędzie widzi demony. Fantastycznie prowadzona rozmowa (ukłony dla Tomasza Terlikowskiego) pokazuje, iż posiada on w sobie głęboką teologiczną i ewangeliczną mądrość oraz spostrzegawczość wybiegającą daleko poza problem opętań czy zniewoleń. Gdyby powiedzieć, że opętanie jest perwersyjnie fascynującą w swojej ohydzie i objawach chorobą to stopniowa utrata przez chrzescijaństwo ewangelicznej soli jest jak zanik mięśni rozłożony na lata. I o ile nie „wystraszyłem się” opisywanych objawów towarzyszacych wypędzeniom demonów to owa postępująca letniość Kościoła wielokrotnie wskazywana w rozmowie autentycznie mnie przeraziła. Oto wielu księży nie wierzy w moc Eucharystii, w obecnosc Chrystusa w Komunii Św., nie wierzy w Boga, jest oportunistami i...

Breaking_Bad | 2018-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2018

Ksiądz Glas w "Dzisiaj trzeba wybrać" to wojownik na froncie walki z szatanem. Jak mówi: "W czasie mojej posługi jako egzorcysta doświadczyłem, byłem świadkiem tego, co szatan robi z człowiekiem, widziałem to". W rozmowie z Tomaszem Terlikowskim opowiada o swojej duchowej przemianie, która nastąpiła dopiero wtedy, gdy już wiele lat był księdzem: "Byłem urzędnikiem Kościoła, ale jakże mało świadkiem Zmartwychwstałego Pana". Akcentuje zniewalającą siłę grzechu: "My sobie nie zdajemy sprawy czym jest grzech! Dopiero przez pracę egzorcysty otworzyły mi się oczy na to, czym on jest i czym jest spowiedź". Opowiada o roli Maryi jako pośredniczki wszystkich łask oraz w walce z demonami: "Każde <<Zdrowaś Maryjo>> jest potężnym kopniakiem wymierzonym szatanowi".
Ks. Glas diagnozuje kondycję wiary we współczesnym świecie: "Żyjemy w czasach rozmiękczania moralności, rozmiękczania doktryny, a do tego nigdy w historii nie było czasu, w którym tak jak teraz obrażano by Boga." Zwraca uwagę że...

hiddenheart | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Ksiądz Piotr Glas otwarcie, szczerze, dosadnie, bez owijania w bawełnę mówi o tym co trudne i ważne. Pokazuje i otwiera oczy na wiele spraw na które być może dotąd nie zwracaliśmy uwagi/uważaliśmy je za błahe lub co gorsza w ogóle w nie nie wierzyliśmy. To książka o nawróceniu, posłudze kapłańskiej, walce duchowej, szatanie, wierze, Maryi, czasach ostatecznych i wielu innych rzeczach - a wszystko to poparte osobistymi doświadczeniami, spostrzeżeniami i przeżyciami księdza Glasa. Porusza tematy może dla niektórych drażliwe, niewygodne, ukazujące czasami bolesną prawdę (np. to jak dzisiaj postępują kapłani, osoby duchowne), ale robi to nie w celu napiętnowania i osądzania innych, a uświadomienia, że (...) ''nigdy nie jest za późno na przemianę, na nawrócenie, że nie ma kapłanów (i świeckich także) utraconych''- fragment z mowy końcowej p. Tomasza P. Terlikowskiego. W książce możemy również znaleźć treść modlitwy o uwolnienie Polski spod mocy ciemności wypowiedzianej na Jasnej Górze w...

sreberkoo | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018

Książka świetna, jak i cały ksiądz Piotr Glas. Ma twarde poglądy. Dla niego albo coś jest czarne albo białe. I tego nam dziś potrzeba. Albo ufa się Bogu całkowicie i słucha go, albo szatana. Nie ma nic pomiędzy. Dobra lektura dla wierzących, jak i nie wierzących.

Marchewka | 2018-09-14
Przeczytana: 01 września 2018

Tak jak "Dekalog" tak i ta książka jest rewelacyjna! Polecam!

książek: 1956
Lavenda | 2018-01-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Podchodziłam do książki, poleconej przez przyjaciółkę z pewną dozą nieufności, ruch charyzmatyczny nie do końca mi odpowiada i charyzmatyk jako autor też nie do końca... A jednak! Mnóstwo refleksji, przemyśleń, ta książka przeczytana w jeden wieczór, ciągle mocno we mnie "siedzi".
Polecam wierzącym, takim na pół gwizdka. Ksiądz Glas potrafi wyrzucić z osobistej strefy religijnego komfortu.
Dla niewierzących to będzie raczej kolejna bajeczka, jak sądzę.

rustlingpines | 2018-06-08

Mam problem z tą książką. I może nie tyle co z samą książką, co z Piotrem Glasem. Absolutnie nie twierdzę, że opętania nie mają miejsca, ale u niego objawia się skrajny radykalizm (twierdzi na przykład, że dziewczyna nad którą odprawiał egzorcyzmy została ponownie "opętana" po tym jak obejrzała Harrego Pottera). Nie ukrywa on również, że bardzo lubi Medjugorie co budzi u mnie pewną niechęć i podejrzliwość.

Dobro | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Dziś w Kościele potrzeba prawdziwych wojowników, którzy poświęcą się dla Chrystusa. Potrzeba kapłanów, którzy będą wyrywać duszę z rąk szatana - bo zbiera coeraz obfitsze plony. Mówienie, że egzorcyzmy i złe duchy to istny powrót do średniowiecza - świadczy tylko o tym jak mocno "zły" działa zwłaszcza wśród młodych ludzi. Dlatego potrzeba nam Duszpasterzy nie urzędników kościelnych nastawionych na złudny komfort i "święty spokój". Prawda nie jest wygodna i nieprzysparza wielkiej fali zwolenników (przynajmniej na początku) wręcz przeciwnie - więc wygodniej się nie wychylać, lepiej by lubili nas nasi wierni czy
środowisko kościelne i przełożeni, niż mieli rzucać na nas oszczerstwa za niewygodną prawdę. Odwrócić się od nas, rzucić na pastwę lisu. Niestety ale kapłani często zostają ze swymi rozterkami sami, znikąd pomocy - ich dusze potrzebują lekarza, który będzie w pobliżu - nim będzie za późno. Kapłani są bardziej narażeni niż zwykli ludzie na pokusy, szatan niczym wściekły pies...