Krzyż i sztylet

Wydawnictwo: Agape
The Cross and the Switchblade
83-85427-34-1
pastor, gang, narkotyki, alkohol, młodzież
Sam

Inne wydania

Historia, w której wydarzenia pełne grozy sąsiadują z tchnącymi optymizmem opisami „nowego początku" w życiu zagubionych, samotnych, żyjących na ulicy nastolatków. Historia pełnej poświęcenia i determinacji drogi człowieka, który zechciał pomóc innym. Wszystko to wydarzyło się naprawdę! Ameryka, druga połowa lat 50. Na ulicach nowojorskich gett walczą ze sobą gangi nastolatków. Bez przyczyny...

Wszystko to wydarzyło się naprawdę!

Ameryka, druga połowa lat 50. Na ulicach nowojorskich gett walczą ze sobą gangi nastolatków. Bez przyczyny grupa szukających wrażeń chłopców zabija w parku innego chłopca, kalekę na wózku - ofiarę heinemediny. Właśnie to opisane w gazecie bulwersujące wydarzenie i zwyczaj cowieczornego oczekiwania w modlitwie na Boga pielęgnowany przez wiejskiego pastora splatają się ze sobą w ciąg niezwyczajnych, przykuwających uwagę wydarzeń.

Na całym świecie powstały ośrodki Teen Challenge, pomagające młodym ludziom uwikłanym w przemoc, ekscesy seksualne, pijaństwo i narkomanię. Dlaczego było to możliwe?

Dzięki poznaniu jedynej prawdziwej Miłości możliwe jest rozpoczęcie życia raz jeszcze - można narodzić się na nowo!

chrispu | 2014-04-04

Coś na kształt powieścio - reportażu religijnego. I to reportażu autentycznego, drastycznego (chociaż przy tym co się ogląda w filmach obecnie, to już nie oddziałuje tak mocno). Co prawda tłem akcji jest świat lat 50-tych XX wieku i Nowy York ale i współcześnie można spotkać podobne miejsca,zachowania i postawy ludzi. Tematem książki jest walka ewangelickiego pastora (kościół zielonoświątkowy) o sprowadzenie na "dobrą drogę" zdeprawowanej i znarkotyzowanej młodzieży nowojorskiej. Momentami jest to walka zwycięska a momentami kończy się porażką. Jak w życiu. Sam Stwórca nic nie poradzi gdy nie pochwycisz wyciągniętej do siebie dłoni - tak mniej więcej w skrócie można podsumować przesłanie książki.
Pozycja książkowa jak najbardziej przydatna dla osób mających tzw. "kryzys wiary" - można się czegoś nauczyć, spojrzeć inaczej na świat. Jedynie co może kogoś w niej drażnić to podkreślanie roli "Ducha Świętego" w życiu człowieka. Nie jest to jednak nachalna agitacja religijna, jakaś...

ula | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Ponad dwadzieścia lat temu przeczytałam tę książkę i mogę powiedzieć, że wtedy treści w niej zawarte były dla mnie bardzo ważne, jak biblia.
Teraz ponownie sięgnęłam po nią za sprawą pewnej osoby i dobrze się stało, bo już nie działa to na mnie tak jak kiedyś. Owszem treść jest ciekawa, ale pewnie bardziej zainteresuje ludzi młodych, przed którymi życie otwiera swoje podwoje. To literatura faktu - o autentycznym pastorze, który pomaga młodocianym przestępcom z Nowego Jorku zacząć nowe, dorosłe, uczciwe życie.

Lila | 2012-02-23

Książka wgniata w fotel pokazując, jak Bóg może pokierować naszym życiem, jeśli Mu na to pozwolimy i jak może się nami posłużyć w Swoim planie zbawienia każdego człowieka.

BiG_m | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Przyznam się, że miałam opory przed lekturą tej książki. Bałam się, że wpędzi mnie w uczynkowość, jak wszystko, co czytałam do teraz.
Nie zrobiła tego.
Niesamowite jak Duch Święty, w skutek chrztu w Duchu Świętym, zmienił życie tych zagubionych dusz. Niesamowite, że Pan szuka swych zagubionych owiec, przyjmuje marnotrawnych synów z otwartymi ramionami oraz opatruje napadniętych przez zabójców.. Że jest Miłosiernym Samarytaninem.
Trzeba tylko pojąć, że jest się zbłąkaną owcą, a z tym problem. Pycha, wiara w swoje siły stoi nam na przeszkodzie..
Dzięki tej książce zrozumiałam dwie rzeczy:
1. dlaczego potrzebny jest chrzest w Duchu Świętym
2. należy poprosić Pana o zmianę naszego życia, skoro wierutnie widzimy, że nie potrafimy tego zrobić sami, choć próbowaliśmy dosłownie wszystkiego.. Pan zmienił życie narkomanów, zmieni i nasze, jeśli prosimy Go o to z całego serca.
Gorąco polecam tę książkę, jak i inne tego autora.

Patrycja | 2011-02-10

Książka jest świetna i tym bardziej niewiarygodna bo autentyczna. Koniecznie trzeba jeszcze przeczytać następną część "Nicky Cruz opowiada".Bardzo polecam!

killinghand | 2012-08-21

Bardzo ciekawa książka

Ezjod | 2013-06-22

Miałem przyjemność sięgnąć po tę pozycję w czasach, kiedy byłem jeszcze młodym chłopcem.
Książka ta, swoją autentycznością, sposobem przekazania istotnych w życiu wartości oraz ukazaniem, że nawet najgorszy, najbardziej zepsuty od środka człowiek ma prawo do zmiany, zaszokowała i zaciekawiła. I co ważne, a wręcz i najważniejsze, dla tak zagubionego człowieka liczy się podanie mu dłoni przez innego.
Książka pokazuje jak wiele szczerość i miłość mogą zrobić dobrego.
Dla mnie to pozycja obowiązkowa.

Polecona przez Mame. Relacja pastora, który pomaga "trudnej
młodzieży" w Nowym Jorku. Uwikłani w narkotyki, prostytucje otrzymują klucz do nowego życia. Wzruszająca, cudowna

Dorota Sembratowicz | 2013-02-13

Szokująca, i poruszająca trudne tematu lektura, którą ciocia podsunęła mi gdy miałam 7 lat. Powiem że od tego czasu czytam ją raz do roku. Wilkerson to wspaniały człowiek.

Książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie. W tamtych czasach taka literatura nie była jeszcze popularna.