Jestem Nikim. Droga do Ziemi Obiecanej. Lekcje Jozuego

Okładka książki Jestem Nikim. Droga do Ziemi Obiecanej. Lekcje Jozuego Adam Szustak OP
Okładka książki Jestem Nikim. Droga do Ziemi Obiecanej. Lekcje Jozuego
Adam Szustak OP Wydawnictwo: RTCK Seria: Jestem legendą religia
religia
Jestem legendą
RTCK
2016-06-16
2016-06-16
Bóg kościół Stary Testament

To nie zwykła książka, ale żywe świadectwo człowieka, który prawdziwie doświadczył Bożej miłości i na nią odpowiedział. Porywające!

Nie umiem tak się zmienić, ..cofnij Bóg mnie na razie nie wyciąga ze smutku, samotności, depresji i tych wszystkich złych momentów mojego życia. . Cóż czekam cierpliwie i pozostaję w modlitwie . Bardzo ciekawa ksiązka💜zresztą Brat Adam to mój faworyt z dominikanów. Słucham jego banały langusta na palmie.
ZaczytanaJustyna

ZaczytanaJustyna

Szybko się czyta, podoba mi się ta nauka o Jozuem. Bardzo fajne rozdziały o drodze o. Adama.

Dobra książka stanowiąca historię nawrócenia O. Szustaka w kontekście Księgi Jozuego.

Na półkach: , , , , , ,

Nawracam się i książki i kanał na yotube Ojca Adama Szustaka czyli Langusta na Palmie mi w tym pomagają. Jego słowa pomagają lepiej zrozumieć Słowo Boże i przybliżają mnie do Boga. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bóg jest prawdą i Miłością. Wierzę.
Dziękuję.

Dziękuję.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Ojciec Adam Szustak jest jednym z najbarwniejszych duchownych w Polsce. Dominikanin, który realizuje misję swojego zakonu (głosić Ewangelię wszędzie i na wszystkie sposoby) w stopniu heroicznym (był pomysłodawcą i wykonawcą "katolickiego Netflixa" - portalu Dominikanów z mnóstwem treści dla całej rodziny, stoi na czele Langusty na Palmie, vloguje, jest czynnym kapłanem, podróżnikiem-influencerem, prowadzi różne konferencje, jest nawet vlogerem gameningowym - podczas grania opowiadającym o Bogu. Nie boi się po prostu roznych form. Skąd ten przydługi wstęp? Żeby dać pewne tło. Książek o.Adama Szustaka przeczytałem wiele, za szczególnie przydatne uważam te, w których opowiada o postaciach biblijnych: Dawidzie, Izaaku, Samsonie, Eliaszu, Esterze, Jonaszu, Tobiaszu itd. Wyciąga te postaci z kart Biblii, patrzy na nie ze współczesnej perspektywy, często krytycznie, w ich biografiach szukając nauk dla współczesnych. Szustak często łączy to metodami samorozwoju. Z książką "Jestem nikim. Lekcje Jozuego" jest trochę inaczej. Autor stawia w centrum starotestamentowego proroka, mottem głównym płynącym z tej książki jest otwartość. Otwartość na Boga, na Jego działanie. O ile w pozostałych "życiorysach" autor daje czytelnikowi jakieś porady, metody pracy nad sobą, w opowieści o Jozuem jest to ufność i otwarcie się na Boga. Znane? Powszechne? Takie szkolno-katechizmowe? A może jesteśmy już tak oczytani, że proste rzeczy przychodzą nam z trudem, z podejrzliwością. A te najważniejsze przecież są niezłożone. Książkę uzupełnia więc szczere wyznanie autora mówiące o jego nawróceniu, o grzechach młodości i dorosłości, o pewnej przekorze i oporze wobec pójścia w zakon, ale i o "nie-przypadkach" oraz powołaniu do kapłaństwa. O wspomnianym wcześniej otwarciu się oraz o zaufaniu. Ojciec Szustak jest katolickim "celebrytą" ale od tego stroni (w zasadzie unika wywiadów, może udzielił tylko jednego lub dwóch),robi swoje, angażuje się w coraz nowsze projekty. Tym cenniejsze są jego szczere wyznania dotyczące przeszłości.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek ojca Szustaka. Bardzo wciągająca, polecam!

Bog kocha Cię takim jakim jesteś, z każdym Twoim grzechem. Przecież jesteś jego dzieckiem - jaki rodzic, nie wykaże zrozumienia i akceptacji?

Nie biczuj się. Jesteś wolny i Ty decydujesz o tym, jak będziesz żył. Aczkolwiek to niczego nie usprawiedliwia.

To tylko takie moje przemyślenia, jeszcze sprzed lektury, ale Szustak dobrze robi.

Warto się z twórczością Adama zapoznać.

Gdyż Ojciec Szustak robi dobrą robotę nie dla Kościoła - ale dla człowieka.

Warto się z twórczością Adama...

Warto przeczytać jak wszystkie książki ojca Adama.

Warto przeczytać jak wszystkie książki ojca Adama.

Mądra, pouczającą, wartościowa książka przybliżającą do Boga.

Mądra, pouczającą, wartościowa książka przybliżającą do Boga.

• Religia

Adam Szustak OP Jestem nikim. Lekcje Jozuego Zobacz więcej