Zemsta Łazarza

Wydawnictwo: Amber
The Lazarus Vendetta
83-241-2483-7
dona

W coraz bardziej napiętej sytuacji międzynarodowej ruch antyglobalistów zostaje niezauważalnie wchłonięty i przejęty przez antytechnologiczne ugrupowanie, na którego czele stoi tajemnicza postać, znana jedynie jako Łazarz. Wszystkie próby przeniknięcia do organizacji kończą się niepowodzeniem, agenci, którzy mają rozszyfrować tożsamość przywódcy, znikają bez śladu. Nagle nasłuch amerykańskiego wywiadu przechwytuje rozmowę, która oznacza jedno - Łazarz przygotowuje swój najzuchwalszy ruch.
Podczas gdy organizacja coraz brutalniej atakuje wiodące placówki badawcze, podpułkownik Jon Smith – oficjalnie naukowiec z Wojskowego Instytutu Chorób Zakaźnych - dostaje nowe zlecenie od Tajnej Jedynki: odkryć prawdę o Łazarzu. Ale nikt nie wie, że Ruch Łazarza to tylko wierzchołek góry lodowej w zabójczym planie, który może przynieść śmierć miliardów ludzi i na zawsze zmienić świat...

gwiazdka | 2016-02-15
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2016

„Zemsta Łazarza” to jest ten rodzaj powieści Ludluma, które najbardziej odpowiadają moim gustom. Jest akcja, do tego tajemnica, dochodzenie do prawdy, potem oczywiście szczęśliwe zakończenie. A w międzyczasie jeszcze podejrzenia rzucane na osoby albo niewinne, albo służące tylko za parawan. Dlatego też „Zemsta…” dostaje siedem gwiazdek. Czytało mi się bardzo dobrze, lekko i przyjemnie.

Henioo | 2013-10-01
Przeczytana: listopad 2007

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pułkownik Jonatan Smith znów ratuje świat przed zagładą. Tym razem przez tytułowego Łazarza, którym okazał się Japończyk Namura. Wykorzystując nanotechnologię chciał zniszczyć całą ludzkość.
W ostatniej chwili zapobiegł oczywiście temu Smith.

yapko | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Można powiedzieć, że akcja dzieje się od samego początku lecz szybko zanika.Książka może się spodobać dopiero od połowy, wtedy tak naprawdę zaczyna się dziać.

Triceratops | 2010-10-21

Niestety także i ta książka Ludluma nie należy do najlepszych. Chyba muszę znaleźć innego "pisarza sensacyjnego". :-(

JohnSmith | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Dało radę ale bez rewelki

Wyderson | 2016-11-16
Przeczytana: 2015 rok