Zemsta Klonowego Cienia

Okładka książki Zemsta Klonowego Cienia Erin Hunter
Okładka książki Zemsta Klonowego Cienia
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy Seria: Wojownicy nowela fantasy, science fiction
Wojownicy
Wojownicy nowela
Mapleshade’s Vengeance
Nowa Baśń
2020-04-30
2020-04-30
9788382030044
Marta Ziegler

Książka skupia się na wojowniczce o imieniu Klonowy Cień, która jest lojalną wojowniczką Klanu Pioruna, ale czy aby na pewno?
Nowala zajęła mi zaledwie 2 godziny czasu, ale ta wzruszająca historia została moją ulubioną książką z tego cyklu. Trzyma ciągle w napięciu i skłania do refleksji; kto postąpił słusznie, a kto nie?, czy winne koty naprawdę były winne?
Serdecznie polecam
11/10

Serdecznie...

Jest to moja ulubiona nowela, a Klonowy Cień jest u mnie w top 3 najlepszych postaci. Jest mi jej szkoda z powodu tego co przeszła.

🐈 "Wojownicy: zemsta Klonowego Cienia" to niezwykła, piękna, wzruszająca i emocjonująca książka.

🐈 Akcja w książce dzieje się od pierwszych stron i całkowicie mnie pochłonęła. Nie mogłam się od niej oderwać, bo cały czas byłam ciekawa, co się dalej wydarzy. Książka skłania również do refleksji. Polecam!

Nie wiem od czego zacząć ale akcja w tej książce dzieje się cały czas. Nie mogłam przestać czytać bo los Klonowego Cienia bardzo mnie ciekawił. Książka udowadnia że jeden nie przemyślany ruch może wszystko zmienić. Historia tego kota jest bardzo wciągająca. Bardzo polecam!

Jestem naprawdę pod wrażeniem tego co tutaj zaszło. Akcja dzieje się praktycznie od pierwszych stron książki i nie daje wytchnienia do samego końca. Bohaterka nie jest powiązana z bohaterami reszty książek z tej serii, dlatego nada się dla osób, którzy nie czytali żadnej innej części ,,Wojowników". Tytułowa Klonowy Cień została potraktowana niesprawiedliwie i dokonuje zemsty. Całość polecam osobom 13+. Jeśli jest się przygotowanym do lekko mocniejszej treści to 10/10.

„Zemsta Klonowego Cienia” to nowela z serii o kocich wojownikach ‘Wojownicy’. Nowelka opowiada o kotce imieniem Klonowy Cień. Należy ona do Klanu Pioruna, ale skrywa ona mroczny sekret wiążący ją nierozerwalnie z innym klanem. Prawda wychodzi na jaw, a kotka zostaje wykluczona z klanu wraz ze swoimi małymi kociętami. Postanawia się ohydnie zemścić na wszystkich, którzy byli winni zniszczenia jej rodziny. Jedno kłamstwo potrafi zrujnować całe życie, plany, przyszłość oraz marzenia.
Historia dopracowana mimo małej ilości stron. Wszystko ma ręce i nogi. Minusem historii jest fakt, że jest ona tylko nowelką. Uważam, że jest tak genialna, że na spokojnie można byłoby z tego zrobić ciekawą książkę. Wydarzenia zawarte w noweli skłaniają do małych refleksji na temat tego co się tam wydarzyło.
Sceny w książce, zwłaszcza te na końcówce, były bardzo emocjonujące. Natomiast w całej książce świetnie były przedstawione uczucia i myśli kotki oraz jej zmieniający się z każdym etapem książki charakter. Smutny klimat książki jest odczuwalny i przygnębia czytelnika. Historia Klonowego Cienia bardzo mną poruszyła i złamała moje serce swoim okrucieństwem. Nawet parę miesięcy po przeczytaniu nowelki nadal historia w niej zawarta trzyma mnie za serce, gdy o niej pomyślę.
Pełna niesprawiedliwości, bólu oraz przesiąkniętej nienawiścią zemsty jest godnym uwagi dodatkiem do serii Wojowników, o którym łatwo nie da się zapomnieć. Przy niej nie da się też nudzić.
Zalecana jest do czytania jako tom 10.5, ale jak zna się zasady panujące światem leśnych klanów, to na spokojnie można przeczytać ją kiedykolwiek, aczkolwiek mogą być malutkie spoilery co do poprzednich tomów, ale tyczy się to tak naprawdę mniej więcej tylko tego kto rządzi jakim klanem, a nie jest to rzecz, która odbiera przyjemność z czytania.
9/10

Bardzo fajna książka. Niestety historia Klonowego Cienia jest smutna ale wciągająca! Polecam! 💕

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Książka naprawdę super, rozpacz głównej i cheć zemsty bohaterki naprawdę jest dobrze zbudowana

Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych noweli, dużo się w niej dzieje, nie ma nudy - przeczytałam całość w dwie godziny i bardzo szybko mi ten czas zleciał. Książka skłania również do refleksji. Bardzo polecam :)

• Wojownicy
  • Chcę mieć