Bambusowe Królestwo. Wyprawa do Smoczej Góry

Okładka książki Bambusowe Królestwo. Wyprawa do Smoczej Góry Erin Hunter
Okładka książki Bambusowe Królestwo. Wyprawa do Smoczej Góry
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Bambusowe Królestwo (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bambusowe Królestwo (tom 3)
Bamboo Kingdom. Journey to the Dragon Mountain
Nowa Baśń
2023-11-30
2023-11-30
9788382032758
Marta Ziegler
pandy walka natura przyroda przeznaczenie

"Wyprawa do Smoczej Góry" Erin Hunter
Trzecia odsłona przygód pand z Bambusowego Królestwa to była czysta akcja i ogromna przyjemność w pochłanianiu kolejnych stron.

Świat zwierząt jest brutalny i w tym tomie było to jeszcze wyraźniejsze niż w poprzednich. Akcja goniła akcję, sceny były naprawdę emocjonalne, niektóre wręcz przyprawiły mnie o smutek. Jednak decyzje fabularne okazały się w punkt i jestem zadowolona z tego, co dostałam. Poszczególne wątki naturalnie się rozwiązywały, przeplatały i szły w kierunku rozwoju w kolejnej części. Obyło się bez sztucznych zapychaczy i szokerów.

Tę serię polecam czytelnikom 10-12+, w zależności od wrażliwości. Mimo że bohaterami są zwierzęta, to prezentują często także ludzkie postawy, więc młodzież wyniesie z tej historii więcej niż rozrywkę i piękno dzikiego świata.

"Wyprawa do Smoczej Góry" Erin Hunter

Trojaczki z Bambusowego Królestwa,młode pandy Duch, Łodyga i Ulewa, są gotowe aby zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i wejść w rolę Smoczych Mówców. Najpierw jednak muszą odnaleźć się nawzajem, ujawnić prawdę i poznać tajemnicę, którą skrywa w swoim wnętrzu Smocza Góra. Prawda, która po długim czasie zostaje ujawniona, jest dla wszystkich niebywałym szokiem. Chociaż wyjaśnia wszystko, a także daje początek nowej ery w Bambusowym Królestwie, to jednak coś czuję, prawdziwe kłopoty dopiero przed trojaczkami. Zaskakujące zakończenie sytuacji z okrutnym Zachodem, oraz pomoc, która nadchodzi w ostatnim momencie, to zdecydowanie najciekawszy element całej serii, na który warto było tyle czekać.

"Wyprawa do Smoczej Góry" to trzeci tom serii "Bambusowe Królestwo" autorstwa Erin Hunter i jednocześnie bez wątpienia mój ulubiony. Początek serii, czyli tom "Ocaleni z potopu" bardzo mnie zaintrygował i w ciekawy sposób wprowadził w dziki świat pand, tom drugi " Rzeka sekretów" niestety odrobinę wynudził opisami i przeciągającą się wędrówką i brakiem akcji, natomiast tym razem od lektury nie mogłam się oderwać! Oczywiście nadal mamy tu sporo treści skupionych na wędrówce i poszukiwaniach, ale poza opisami sporo się dzieje. Erin Hunter tym razem wyjaśnia wiele wątków pobocznych, a na koniec rozwija historię podłego Zachoda, dodając przy tym nutkę niepokoju o dalsze losy Bambusowego Królestwa i żyjących w nim zwierząt. Wydaje mi się, że jest tu też więcej brutalnych scen niż w tomach poprzednich ,a akcja toczy się w zdecydowanie szybszym tempie i pełna jest interesujących zwrotów.

Jestem bardzo ciekawa tego, co wydarzy się dalej, jak również zastanawiam się nad tym, ile tomów finalnie będzie liczyć cała seria.

Młodzieżowa fantastyka, której bohaterami są dzikie zwierzęta, to seria, która z pewnością zasługuje na uwagę!

"Wyprawa do Smoczej Góry" to już trzeci tom z cyklu "Bambusowe Królestwo" autorstwa Erin Hunter. Znowu trafimy do krainy pełnej niezwykłych zwierząt, które są bohaterami serii. Tym razem przeznaczenie zawiodło nasze młode pandy ku tytułowej Smoczej Górze. To, co je napotka, będzie testem ich woli oraz odwagi. Pandzie trojaczki będą zaskoczone tym, jak rozwiążą się ich problemy i skąd nadejdzie pomoc.

Ten tom jest zdecydowanie moim ulubionym. Mamy w nim masę akcji i naprawdę mocnych momentów. Nasi bohaterowie często będą znajdować się w trudnych i naprawdę niebezpiecznych sytuacjach. Wiele walk stoczonych przez pandy będzie decydować o ich życiu. Pojawią się również nowe gatunki zwierząt, takie jak np. łuskowiec.

Wiele wątków fabularnych się wyjaśnia, ale wciąż czeka nas kontynuacja historii. Zdecydowanie polecam czytać tomy w kolejności chronologicznej.

Ogromnie polecam ten tom oraz całą serię. Zachwyci miłośników zwierząt oraz osoby, które lubią dobrze wykreowane historie. Klimat Bambusowego Królestwa zachwyca swoją niezwykłością. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

"Bambusowe Królestwo. Wyprawa do Smoczej Góry" to trzeci tom cyklu o Smoczych Mówcach. Trojaczki, których przeznaczeniem jest objąć te zaszczytną rolę są rozdzielone, a każde z nich mierzy się z własnym wyzwaniem - tylko ich ponowne spotkanie może doprowadzić do upadku nikczemnego Zachoda...

To był jak do tej pory chyba najlepszy tom serii! Z ogromną przyjemnością przemierzałam razem z dzielnymi pandami kolejne lasy i wzniesienia, surowy klimat bezlitosnych praw natury był tu rewelacyjnie oddany. Na kartach powieści czuć było oddech niebezpieczeństw czyhający ze strony silniejszych zwierząt, a także zew determinacji i gorącego ducha w walce o zapanowanie harmonii w Królestwie.

Zwierzęcy bohaterowie oddani są bardzo dogłębnie, ze swoimi wadami i zaletami oraz słabymi i mocnymi stronami. Zwłaszcza u trojaczków przekrój charakterów jest szczególnie odznaczający się i ciekawy. Każde z nich wychowane w innych warunkach i z innym bagażem przeszłości ma zupełnie różne podejście i zasoby w misji.

Pp raz kolejny moją uwagę zwróciły też skrupulatnie zarysowane rytuały i celebracje różnych istot - jak chociażby istotność świętowania poszczególnych posiłków przez pandy. Dodawało to głębi i autentyzmu całej konstrukcji świata przedstawionego.

Czuję dużą sympatię do tego cyklu i najnowszy tom przyniosl mi sporo interesujacych i zaskakujących zdarzeń w fabule. Już wypatruję kolejnej części, a Wam serdecznie polecam! 🥰

To był jak do tej pory chyba najlepszy tom serii! Z ogromną przyjemnością...

Na początek przyznam, że byłam pewna, że ta seria to będzie trylogia... może dlatego, że dotyczy ona trojaczków ;)
Jednak czwarty tom już powstał, a kolejny jest w trakcie pisania. Czeka nas więc więcej przygód w Bambusowym Królestwie, no i wiecie co? Bardzo dobrze!
Ta seria jest przeznaczona dla młodszych czytelników, a bohaterami jest rodzeństwo pand, które zostały rozdzielone w bardzo młodym wieku.
Każda z pand zdobyła inne doświadczenie i przetrwała. Teraz, gdy już znane jest ich przeznaczenie muszą się spotkać i podążyć na Smoczą Górę, jednak ta wyprawa będzie poprzedzona innymi wydarzeniami.
Trojaczki muszą się zmierzyć z pandą, której pragnieniem jest rządzić jako Smoczy Mówca.
Czy nasi bohaterowie poradzą sobie z starszym i przebiegłym uzurpatorem? Tego dowiedzcie się sami.

Ta część obfituje w akcję. Dzieje się tu naprawdę sporo i nie ma czasu na nudę. Czyta się to bardzo płynnie, powieść jest wciągająca i na pewno większość wielbicieli autorki będzie zachwycona przygodami, które zostały tu zapisane.
No i przyznajmy szczerze - pandy!! Kto nie kocha pand??
Te najmilsze z niedźwiedzi na pewno są uwielbiane nie tylko przez dzieci ;)
Polecam całą serię! A już na pewno ten trzeci, nie ostatni tom :D

"Wyprawa do Smoczej Góry" to kolejny tom serii przygód naszych pandek - Ulewy, Łodygi i Ducha. Przygód tych mają one całkiem sporo - w Bambusowym Królestwie kryją się różne niespodzianki, nie wszystkie są jednak przyjemne...
Z racji tego, że jest to już 3 tom serii, nie chcę Wam za dużo zdradzać, co konkretnie się w tej części dzieje, dlatego po szerszy opis zapraszam do posta z pierwszą recenzją (możecie też przy okazji zahaczyć o opinię drugiego tomu).

🐼 Przy okazji lektury ostatniej części trochę narzekałam na obecną nudę i brak rozwinięcia niektórych wątków. Ten tom mnie jednak pod wieloma względami pozytywnie zaskoczył.
Przygody naszych zwierzęcych bohaterów jak zawsze angażują czytelnika od pierwszych stron, a dzięki przyjemnemu i lekkiemu stylowi pisania, samą książkę czyta się błyskawicznie. Mimo że są to pozycje skierowane raczej do młodszych odbiorców, nie są infantylne, dzięki czemu ja również mogłam się na nich świetnie bawić. Po ostatnim szkolnym napięciu, książka zdecydowanie pomogła mi się odstresować.

🐼 Sugerując się tytułem, myślałam, że główna oś fabuły będzie skupiała się właśnie na wyprawie do Smoczej Góry, dostajemy jednak zupełnie inną historię z wieloma różnymi wątkami (które są zdecydowanie lepiej przeprowadzone niż w poprzedniej części),sama wyprawa odbywa się dopiero na końcu książki, co troszkę mnie zawiodło.
Byłam też nieco zdziwiona, że w przygotowaniu są już kolejne tomy - dla mnie historia pandek mogłaby się zakończyć właśnie w tej książce. Nie wiem, czy kontynuowanie serii nie będzie już takie "na siłę".
🐼 Mimo tych paru minusów (które nawet ciężko nazwać minusami) mogę Wam niezmiennie tę serię polecać. Spodobać się może zwłaszcza młodszym czytelnikom, fanom przygodówek i książek ze zwierzęcymi bohaterami. W tym przedświątecznym okresie warto też zwrócić uwagę na ten tytuł pod kątem książkowego prezentu - ta pozycja będzie świetnie wyglądać pod choinką!

[współpraca recenzencka]
Jak na razie jest to moja ulubiona seria od Erin Hunter, a jej 3 tom jest jednym z najbardziej porywających. Główna w tym zasługa akcji i dynamizmu, które owszem, występowały w poprzednich tomach, ale nie do tego stopnia. Dodatkowo historia nie zwalnia pod względem fabuły. Bo sceny akcji to jedno, a momenty znaczące dla całości to drugie. Z tego co wiem, seria na chwilę obecną liczy 4 tomy, a 5 jest zapowiedziany. Nie chcę wam zdradzać wiele, bo nie każdy lubi spoilery, ale zakończenie tego tomu zmienia kompletnie wszystko i na 100% będzie miało skutki w kolejnych tomach. Tym za co jeszcze lubię tę serię to wyrazistość bohaterów. W tym przypadku każde z trojaczków znajduje się w innym położeniu i miejscu. Widać ich przemianę, chęć rozwoju i dopełnienia pewnego przeznaczenia. Z drugiej strony mamy Zachoda, którego motywacje i działania są moim zdaniem napisane bardzo dobrze. Jest antagonistą, ale takim, którego jestem w stanie zrozumieć, który nie ogranicza się do stwierdzenia „jestem zły, bo jestem zły”.
🐼
„Wyprawa do smoczej góry” to moim zdaniem kluczowy tom dla całej serii o Bambusowym Królestwie, a jednocześnie kolejny bardzo dobry przykład tego, jak może wyglądać fantastyka. Pozycja w sam raz dla młodszych czytelników, ale też i starszych… no i dla wielbicieli pand również się sprawdzi.

[współpraca recenzencka]

🌿🐼 ʙᴀᴍʙᴜsᴏᴡᴇ ᴋʀóʟᴇsᴛᴡᴏ 🐼🌿
𝕎𝕪𝕡𝕣𝕒𝕨𝕒 𝕕𝕠 𝕊𝕞𝕠𝕔𝕫𝕖𝕛 𝔾𝕠𝕣𝕪
#erinhunter

To już trzeci tom serii przygód pandziego rodzeństwa - czyli mojej ulubionej historii od Erin Hunter (ale żeby nie było Pieski ze Sfory również uwielbiam).

W tej części nasi bohaterowie muszą wreszcie udać się do Smoczej Góry, aby tam stawić czoło swojemu przeznaczeniu.

Jednak najpierw czeka ich niebezpieczne starcie z Zachodem - okrutną, przebiegłą pandą, która robi wszystko aby w oczach innych zostać Smoczym Mówcą.

🌿🐼🌿🐼🌿

Wiecie co jest najlepsze w tych książkach?
To, że ich bohaterami są zwierzęta ale czytelnik podczas lektury zupełnie o tym zapomina.

Erin Hunter stworzyła dla nas postaci o bardzo złożonych charakterach: mądre, przebiegłe, szczere, uparte, pełne empatii oraz egoistyczne, ALE PRZEDE WSZYSTKIM prawdziwe.

I właśnie dzięki temu lektura jest tak ciekawa.

🌿🐼🌿🐼🌿

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że wcześniej zakładałam iż będzie to trylogia. I wiecie co?
Dawno się tak nie cieszyłam z faktu, że byłam w błędzie!

Z jednej strony dostaliśmy praktycznie takie zakończenie na które bardzo liczyłam z drugiej otworzyły się przed nami drzwi na zupełnie nowe (i zapewne niebezpieczne!) wyzwania, którymi będą musiały sprostać te waleczne miśki w przyszłości.

Jestem gotowa towarzyszyć im w tych przygodach 💚
A Wy?

🌿🐼 ʙᴀᴍʙᴜsᴏᴡᴇ ᴋʀóʟᴇsᴛᴡᴏ 🐼🌿
𝕎𝕪𝕡𝕣𝕒𝕨𝕒 𝕕𝕠 𝕊𝕞𝕠𝕔𝕫𝕖𝕛 𝔾𝕠𝕣𝕪
#erinhunter

Jednak najpierw czeka ich niebezpieczne...

3. Tom serii “Bambusowe królestwo”

Trojaczki z Królestwa Bambusowego, gotowe do objęcia roli Smoczych Mówców, muszą najpierw się odnaleźć. Ulewa i Łodyga są rozdzieleni, podążając dwoma różnymi ścieżkami, a ich ponowne spotkanie wydaje się niemożliwe.. Czy trójka rodzeństwa zdoła dotrzeć do mitycznej Smoczej Góry, gdzie odkryją swoje przeznaczenie? Jakie wyzwania czekają młode pandy?

"Królestwo Bambusowe 3" stanowi zdecydowanie najbardziej porywającą część serii. Poprzednie części niesamowicie mi się podobały. Bardzo brakowało mi książek, gdzie bohaterami są zwierzęta - bardzo lubiłam Księgę Dżungli w dzieciństwie, więc ta seria wypełnia mnie ogromnym szczęściem!

Postacie są tu najbardziej wyraziste, a czytelnik może naprawdę wczuć się w ich historię. Autorka buduje napięcie i skrywa tajemnice, z kilkoma zaskakującymi zwrotami.

Historia staje się bardziej epicka niż kiedykolwiek wcześniej, oferując zarazem momenty zarówno pełne humoru, jak i głęboko poruszające. Książka dostarcza naprawdę satysfakcjonujących momentów i bardzo Wam polecam sięgnąć po “Bambusowe Królestwo”

3. Tom serii “Bambusowe królestwo”

Dobrze pamiętam, jacy uroczy i niewinni byli bohaterowie tej serii w pierwszym jej tomie. Słodkie pandy jedzące, turlające się, jedzące, śpiewające i znowu jedzące. A teraz, w "Wyprawie do Smoczej Góry"? Ile to już uczt je ominęło, ile kilometrów przeszły i ile walk stoczyły...

Najnowsza część "Bambusowego królestwa" nie zwalnia tempa. Powieść jest pełna emocji i akcji. Bohaterowie stawiają dzielnie czoła najgorszym wyzwaniom. Zrobiło się dużo mroczniej i poważniej - nie zawsze byłam taka pewna, czy wszyscy dotrwają do końca.

Polecam serię młodym czytelnikom. Zespół Erin Hunter stworzył opowieść pełną fantastycznej zwierzęcej mitologii. Mnie zainteresowała, wciągnęła, zaskoczyła. Warta przeczytania.

• Fantastyka 🐲
  • Mam ebooka - epub