Smocze proroctwo

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Skrzydła ognia (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
The Dragonet Prophecy
Smok, smoki
Villiana

"Smocze proroctwo" to pierwszy tom serii "Skrzydła ognia". Łupek dorastał z przyjaciółmi pod górą. Zostali wychowani w tajemnicy przez Szpony Pokoju, aby wypełnić tajemniczą przepowiednię. Piątce małych smocząt pisane jest zakończyć wojnę, która rozszalała się między plemionami zamieszkującymi Pyrrię. Niestety, nikt nie wie, w jaki sposób mają tego dokonać. Nie każde smoczę marzy o wielkim...

"Smocze proroctwo" to pierwszy tom serii "Skrzydła ognia".

Nie każde smoczę marzy o wielkim przeznaczeniu. Kiedy jednemu z piątki grozi niebezpieczeństwo, Łupek i jego przyjaciele postanawiają uciec. Może zdołają odzyskać wolność i zarazem zakończyć wojnę… A może wręcz przeciwnie: zawiodą wszystkie pokładane w nich nadzieje…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl

źródło okładki: http://www.mag.com.pl

kochamWojowników | 2019-06-17

Suuuuuupeer to jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Smoczy_Chaos | 2019-02-22

Książka bardzo wciąga w swą fabułę i zachęca do dalszego czytania serii. Osobiście bardzo polecam wszystkim fanom smoków. Chodź nie lubię niektórych postaci, to przecież każdy ma inne upodobania.
Ogólnie książka bardzo ładnie napisana, przyjemnie się ją czyta, a autorka zaskakuje nas coraz to nowszymi i bardziej spektakularnymi przygodami.

MaciejMMMMM | 2019-02-22
Przeczytana: 2018 rok

Dobry początek serii

HatterTriangle | 2019-02-22

Niezwykle dobra książka. Sam pomysł ze smoczymi plemionami jest oryginalny i intrygujący, a fabuła jest wciągająca. Styl jest dość lekki, zawiera jednak opisy niekiedy krwawych śmierci, więc nie polecam dla najmłodszych. Ponadto zawiera bardzo ciekawe postacie, a interakcje między nimi sa warte przeczytania. Polecam!

DeszczoSkrzydło | 2019-02-22

Świetne. Dość proste i wciągające.

ElaF | 2018-03-31

Książka dla dzieci?
Nie.
Dla młodzieży, chociaż czytałam ją dziesięciolatce :)
Początek słabszy, ale później.. :)
Dla wszystkich, którzy kochają smoki i dobre historie :)

Lethit | 2018-02-20
Przeczytana: 17 lutego 2018

Przeczytałam w Internetach, że to odpowiedzialne, by wiedzieć, co się daje do czytania dzieciom. Dobrze, że napotkałam to zdanie, bo po skoczeniu tej książki miałam poważny dylemat, czy faktycznie dobrze zrobiłam, kupując powieść Sutherland 12-latce.

Od początku jednak. Smocze Proroctwo to pierwszy tom serii opowiadający o piątce młodych smoków różnego pochodzenia, których jaja zostały zgromadzone w jednym miejscu w jednym celu - według przepowiedni mają zakończyć trwającą w smoczym świecie wojnę.

Brzmi banalnie, infantylnie i w kilku aspektach nawet jest takie - świat i postacie są schematyczne, zbudowane na prostych, sprawdzonych wzorcach, zrozumiałych dla dzieci. Pozbawione są społecznej złożoności i od razu widać, że stanowią tylko fundament dla kreowania sytuacji, w których dobro i zło są ze sobą zestawiane i konfrontowane.
Mamy więc złe królowe, ich bezmyślnie lojalnych poddanych, areny, na których niewolnicy walczą ze sobą, wojnę, której sensowności prawie nikt nie...

NocnaCzytelniczka | 2018-01-08
Przeczytana: 07 listopada 2017

Zakoffałam się tak jak w innych książkach tej serii! Fajnie, że ktoś nareszcie pomyślał żeby napisać książkę o smokach. Bardzo ciekawa książka, posiada dużo opisów a to lubię.

Feher | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Ta książka, to bomba emocji.
Tyle radości z każdej, nawet najmniejszej pozytywnej rzeczy.
Tyle smutku, który był wywołany sytuacją w jakiej musieli się znaleźć.
Tyle nadziei, która emitowała od nich działając nie tylko na postacie z książki.
Tyle łez przelanych przez cudowne i wzruszające momenty.
Tyle troski o tak bliskich sercu smoczych bohaterach.

To wszystko spotkało mnie podczas czytania. To wszystko buzuje teraz we mnie wymieszane, od chwili zakończenia przygód z tomem pierwszym.

Smoki dosłownie wbiły się w moje serce i nie wychodziły z niego, dopóki nie osiągnęły celu, by zostać tam na zawsze.

Polecam serię z całego serca... smoczego serca!

Draco | 2017-09-28
Przeczytana: 23 września 2017

Must have dla fana smoków.