Bad Saint

Okładka książki Bad Saint Monica James
Okładka książki Bad Saint
Monica James Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: All The Pretty Things (tom 1) literatura obyczajowa, romans
All The Pretty Things (tom 1)
Bad Saint
Wydawnictwo Kobiece
2020-07-29
2020-07-29
2019-05-06
Gabriela Iwasyk
ofiara porywacz uprowadzenie emocje piekło uczucia cierpienie ból

Petarda!!!!

Petarda!!!!

Autorka już od jakiegoś czasu za mną chodzi i w końcu się to stało. Potrzebowałam wytchnienia po trudach poprzednich książek i przy okazji się okazało, że to pierwszy romans w tym roku :O (nie wiedzieć czemu omijam je chwilowo) i ta książka była dokładnie tym, czego potrzebowałam! Odpoczęłam, wciągnęłam się i już chcę więcej! Fakt, że ma trochę dziur fabularnych i kilka rzeczy się nie klei, ale łyknęłam je bez mrugnięcia okiem. Trochę się tez bałam, że mamy kolejny romans oparty na syndromie sztokholmskim, ale ich relacje jest moim zdaniem fajnie wyjaśniona, a główna bohaterka ma głowę na karku i sama widzi, że to, co robi jest niekoniecznie mądre. Poza tym pod koniec dzieją się takie rzeczy, że musze koniecznie wiedzieć więcej.

Harrier zapiekanka, kura, powiem szczerze, że nie wiem co napisać..Oczywiście mam kolejne tomy bo to trylogia i przeczytam, ale ta historia ma niby potencjał ale jakos mnie jeszcze nie kupił, oby tylko bie bylo gorzej, bo jakas ciekawosc jest, co sie stanie z willow i saintem...Także czekam na trzęsienie w kolejnym tomie

Nie powiem jak długo ta książka stała na moim stosie hańby aż w końcu przyszła jej pora. 🙈 Już pierwszy rozdział porywa nas, niczym główną bohaterkę, w nieznane pełne lęku. Zdecydowanie nie można odmówić jej mroku. Brutalne sceny są realistyczne i potrafią wywołać emocje. Czytelnik żyje w ciągłym napięciu co będzie dalej. Nie jest to więc książka dla wszystkich.
Zapowiadał się z tego doskonały #darkromance ale niestety od połowy książki coś się zepsuło. Moment kiedy bohaterowie trafili na bezludną wyspę był najsłabszy. Nie wiem jak wy ale ja wyznaję zasadę, że w tego typu książkach nie ma miejsca na absurdy jakim była butelkowana woda na wyspie, mydło i suche ciuchy wyrzucone na brzeg przez morze czy też bezproblemowe rozpalanie ognia oczywiście bez zapałek. Efekt był taki, że wypatrywałam końca książki i raczej nie sięgnę po kolejne tomy.

Zapowiadał...

Bardzo ciekawa. Każda strona wciąga czytelnika jeszcze bardziej, przenosi go do świata porywaczy i mrocznych romansów. Zwroty akcji jakie w niej występują są niespodziewane i wywołują u czytelnika wiele emocji. Książka jest tak napisana, że czytelnik po przeczytaniu pierwszego tomu, nie będzie się zastanawiać i sięgnie po kolejny tom trylogii nie mogąc się doczekać dalszych losów głównych bohaterów. Akcja w książce się ciągle rozwija. Polecam.

Super! Przy takiej powtarzalności fabuł ta wydaje się orginalna i inna. Cieszę się, że troszkę inaczej została napisana. Świetne sceny, dialogi i atmosfera. Napięcie między głównymi bohaterami sięga zenitu. Co więcej motywy są takie, że jako czytelnik nieznawidziłam Sainta. Przeczytana jednym tchem!

Koszmar.
Czy ta książka została napisana na szybko i byle jak? -Bo takie sprawia wrażenie. Jest w niej ogrom błędów i sprzeczności. Już w pierwszych dwóch rozdziałach naliczyłam tyle absurdów, że aż podam kilka przykładów.
Bohaterka jest modelką, a jak wszyscy wiemy modelki wybiegowe są szczupłe, wysokie i przeważnie trzymają dietę, natomiast nasza bohaterka jest niska, kształtna i je wszystko (?),na dodatek autorka co rusz podkreśla, że Willow ma nietypową figurę jak na modelkę, jakby chciała nas na siłę przekonać do takiego obrazu modelki. Jeszcze ten cytat: ,,Jestem niska jak na modelkę, ale na wybiegu nadrabiam osobowością." To niestety tak nie działa.
Drugi przykład absurdu:
Bohaterka nie jest religijna, ale twardo trzyma zasadę, że czeka z seksem, aż do ślubu. Mistrzyni hipokryzji. I tu pokuszę się o cytat: ,,Drew nigdy mnie nie ponaglał." - te NIGDY, to znajomość mająca sześć tygodni, a brzmi jakby się znali co najmniej rok.
Kolejne błędy:
Drew na początku jest brunetem, po przekartkowaniu dwóch stron już ma złote włosy - to w końcu brunet, czy szatyn? Tak samo raz jest podane, że Willow krzyczy, a za moment, że ma zakneblowane usta (?) Takich błędów jest mnóstwo.
Kolejna głupota:
Bohaterka po porwaniu tak mocno była napalona na Sainta, że ani razu nie zapytała o męża, w którym podobno była jeszcze dzień wcześniej taka zakochana xD Autorka chyba sama zapomniała, że Willow jest żonata haha.
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać... Ogólnie jestem strasznie rozczarowana tą pozycją czytelniczą i szczerze nie polecam!

Koszmar.

Rzadko sięgam po takie książki, przeszła mi już fascynacja Greyem itp, ale bardzo zaskoczyła mnie ta pozycja. Brutalna, brudna i pokręcona historia. Sceny erotyczne, bardzo dobrze napisane. Jak tylko skończyłam czytać od razu chciałam poznać dalsze losy bohaterów. Autorka zyskała nowego wiernego czytelnika.

Mroczna i brutalna historia, ciężko odgadnąć co się stanie dalej z Willow. Książka wciąga , jest pełna akcji i bólu . Biorę się za następna . Polecam .

Jak dla mnie jest to historia, która ma bardzo duży potencjał.

Książka opowiada o porwaniu modelki, świeżo upieczonej żony zamożnego biznesmena. Jak się później okazuje porwanie było ustawione, a jej "ukochany" przegrał ją w karty z wpływowym Rosjaninem. Jak można się domyślać porywaczem okazał się seksowny, zielonooki mężczyzna o tajemniczym imieniu Saint. W drodze do miejsca docelowego miał złamać ducha i odebrać człowieczeństwo bohaterce. Wszelkie kary wymierzane za jej nieposłuszeństwo miały charakter mocno erotyczny, który był wyjątkowo upokarzający dla dziewczyny. Oczywiście po wielu przygodach w czasie morskiej podróży ta dwójka zaczyna darzyć się pewnego rodzaju uczuciem.

Sama historia choć ciekawa przerywana jest absurdalnymi sytuacjami, których było moim zdaniem za dużo. Nieudolne próby popełnienia samobójstwa przez dziewczynę, pewnego rodzaju przewidywalność całej relacji bohaterów i średnio udana próba wtrącenia żartu i zabawnych sytuacji mocno rzutowała na moją ocenę książki.
Fragmenty erotyczne są niczego sobie chociaż tak naprawdę w ich odbiorze przeszkadzają wspomniane już nietrafione sceny.
Dodatkowym plusem jest to, że tak naprawdę mimo ciężkiego tematu jakim jest pozbawianie człowieka godności cała książka napisana jest lekko co sprawia że szybko się ją czyta.

Jak dla mnie jest to historia, która ma bardzo duży potencjał.

Monica James Bad Saint Zobacz więcej