Bad Saint

Okładka książki Bad Saint
Monica James Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: All The Pretty Things (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
All The Pretty Things (tom 1)
Bad Saint
Wydawnictwo Kobiece
2020-07-29
2020-07-29
Data 1. wydania:
2019-05-06
Gabriela Iwasyk
ofiara porywacz uprowadzenie emocje piekło uczucia cierpienie ból

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Mroczna i brutalna historia, ciężko odgadnąć co się stanie dalej z Willow. Książka wciąga , jest pełna akcji i bólu . Biorę się za następna . Polecam .

Jak dla mnie jest to historia, która ma bardzo duży potencjał.

Książka opowiada o porwaniu modelki, świeżo upieczonej żony zamożnego biznesmena. Jak się później okazuje porwanie było ustawione, a jej "ukochany" przegrał ją w karty z wpływowym Rosjaninem. Jak można się domyślać porywaczem okazał się seksowny, zielonooki mężczyzna o tajemniczym imieniu Saint. W drodze do miejsca docelowego miał złamać ducha i odebrać człowieczeństwo bohaterce. Wszelkie kary wymierzane za jej nieposłuszeństwo miały charakter mocno erotyczny, który był wyjątkowo upokarzający dla dziewczyny. Oczywiście po wielu przygodach w czasie morskiej podróży ta dwójka zaczyna darzyć się pewnego rodzaju uczuciem.

Sama historia choć ciekawa przerywana jest absurdalnymi sytuacjami, których było moim zdaniem za dużo. Nieudolne próby popełnienia samobójstwa przez dziewczynę, pewnego rodzaju przewidywalność całej relacji bohaterów i średnio udana próba wtrącenia żartu i zabawnych sytuacji mocno rzutowała na moją ocenę książki.
Fragmenty erotyczne są niczego sobie chociaż tak naprawdę w ich odbiorze przeszkadzają wspomniane już nietrafione sceny.
Dodatkowym plusem jest to, że tak naprawdę mimo ciężkiego tematu jakim jest pozbawianie człowieka godności cała książka napisana jest lekko co sprawia że szybko się ją czyta.

Jak dla mnie jest to historia, która ma bardzo duży potencjał.

Dosyć brutalna historia w której bardzo dużo się dzieje. Wciąga na tyle że chętnie sięgnę po kolejny tom.

Za pierwszym razem jak zaczęłam czytać książkę wypożyczona z biblioteki stwierdziłam, że jest nudna i nie warta przeczytania, książkę oddałam do biblioteki, po kilku dniach stwierdziłam, że dam jeszcze raz szansę Monice James i kurcze przyznam szczerze pomyliłam się, książka jest super 😊 polecam

Podoba mi się, że każdy rozdział zaczyna się od fragmentu myśli Sainta👌🏼
Lubię książki z motywem zakochania w porywaczu oraz złego faceta, który w głębi jest dobry, dlatego postać Sainta bardzo mi odpowiada.
Na plus dla mnie też miejsca akcji. Cieszę się, że Willow nie była przetrzymywana w jakiejś piwnicy czy szopie, ciekawa odmiana⛵🌴
Główna bohaterka dla mnie też pozytywnie, nie jest specajelnie irytująca, chociaż zdarzają jej się głupie zachowania, ale do zniesienia.
Ogólnie książka przyjemna, szybko się czyta, wciąga, no i zakończenie zachęca do przeczytania drugiej części więc już jestem w trakcie 😊

Podoba mi się, że każdy rozdział zaczyna się od fragmentu myśli Sainta👌🏼
Główna bohaterka dla mnie też...

Cóż, to była za pokręcona historia.
Mroczna, pikantna, brutalna i nieprzewidywalna. Sporo się w niej dzieje i momentami autorkę poniosła fantazja, to czytało mi się ją dobrze. I zaczynam już czytać kolejna część.
Polecam.

Cóż, to była za pokręcona historia.
Polecam.

Dawno nie czytałam książki, w której trudno przewidzieć co będzie dalej .... historia ciekawa, no może trochę momentami za bardzo podkoloryzowana, ale czyta się fajnie... już się biorę za kolejne części :)

Niesamowicie wciągająca mocna i mroczna historia, mam tyle emocji w sobie że nie wiem co napisać .... Polecam bardzo

Nie ukrywam, że tę trylogię odkładałam miesiącami. Wynikało to z faktu, że polecana jest jako rewelacyjna #darkromance a tego typu literatury na naszym rodzimym rynku nadal niestety jest bardzo mało, więc nie chciałam tak szybko się z nią żegnać.

W końcu zabrałam się za czytanie i po prostu, trzymajcie mnie ludzie, jakie to było beznadziejne, chłam jakiego już dawno nie czytałam.

Ten tak bardzo polecany dark to objawił się tylko w jednym momencie, gdy Willow została porwana i miała worek na głowie. Wtedy chyba faktycznie pojawił się mrok, bo nic nie widziała 🤷🏼‍♀️

Przez cały czas czułam się jakbym czytała pamiętnik „napalonej” nastolatki, która nie do końca wie czy mieć focha na swojego chłopaka czy może lepiej się z nim przespać. Te wszystkie „głębokie” rozważania Willow były tak bardzo nic nie wnoszące, że z każdą kolejną stroną pięła się coraz wyżej na mojej liście najbardziej irytujących bohaterek.

Motyw Błękitnej Laguny pojawił się z Księżyca razem z kurą Harriett i wtedy mój wzrok powoli zaczął szukać czegoś czym mogłabym wydłubać sobie oczy, żeby już więcej nie czytać.

Mrok? Nie.
Gorące sceny? Nie.
Przerażenie, niepewność? Nie.
Chęć strzelenia w głowę głównej bohaterce, żeby w końcu zakończyć tę udrękę? TAK!!!

Moja ocena 3/10 tylko i wyłącznie ze względu na postać Saint’a

"Bad Saint" 1 tom serii All The Pretty Things - Monica James

Willow rozpoczyna z mężem swój miesiąc miodowy na jednej z greckich wysp. Niestety nie jest jej dane cieszyć się tą sielanką, gdyż zostaje uprowadzona przez grupę zamaskowanych mężczyzn. Zdezorientowana i przerażona, uwięziona na łodzi jest zdana na łaskę porywaczy.
Nie wie kto ją porwał i w jakim celu. Czy uda jej się przetrwać w nowej sytuacji?

Chciałam tą książkę przeczytać jak tylko zobaczyłam zapowiedź. Jednak koleżanka mówiła, nie czytaj bo na końcu jest cliffhanger, więc czekałam na całą serię. No i wzięłam się za pierwszy tom, i jakże wielkiego dostąpiłam rozczarowania 😭 Znów ja i moja opinia będziemy w mniejszości, no ale cóż.

Dwa pierwsze rozdziały były obiecujące, myślę sobie to jest to, a później szlag trafił całą akcję. Właściwie nie czułam żadnej akcji. Dla mnie 75% książki to jedna wielka nuda 🙄 Jest monotonnie, a do tego długie opisy i wewnętrzne rozwarzania Willow nie poprawiają sytuacji. I nagle następuje zwrot wydarzeń rodem z Błękitnej laguny i domowe zwierzątko w postaci kury o osobliwym imieniu Harriet Zapiekanka 🥴 Dla mnie to był największy absurd tej książki.
"Har­riet Za­pie­kan­ka sku­bie na ze­wnątrz trawę. Nie od­da­la się od ja­ski­ni na krok. Chyba też ro­zu­mie, jak wiele Saint po­świę­cił, żeby ura­to­wać jej życie." 😅 Taaaa, z pewnością kura orientuje się, że ktoś ją uratował przed nagłą śmiercią 🙈

Nie będzie też nowością jeśli napisze, że Willow działała mi na nerwy. Jej zachowanie, naiwność były najzwyczajniej w świecie irytujące, chodząca kretynka.
Może gdyby to była historia typu bajkowe love to motyw blue lagun by mi nie przeszkadzał, ale to jest dark romans i oczekiwałam czegoś innego, bo tego mroku o którym mowa w słowie od autorki w "Bad Saint" nie doświadczyłam.
Jedynym pozytywem jest postać Sainta i bardzo żałuję, że nie było rozdziałow z jego perspektywy 😏

Nie czułam tu emocji, ani napięcia. Nie towarzyszyło mi też uczucie, aby nie odkładać tej książki bo chce jak najszybciej poznać dalsze wydarzenia.
Widziałam, że kolejne tomy są wyżej oceniane i być może w niedługim czasie zdecyduje się je przeczytać, ale na ten moment jestem na nie.

"Bad Saint" 1 tom serii All The Pretty Things - Monica James

Nie wie kto ją porwał i w jakim celu. Czy uda...

Monica James Bad Saint Zobacz więcej