Into Temptation

Okładka książki Into Temptation Monica James
Okładka książki Into Temptation
Monica James Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Chroń nas ode złego (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Chroń nas ode złego (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-12-06
2023-12-06
2021-04-27
Julianna Kowal

Trochę niższy poziom niż tom I. Sporo nielogicznych sytuacji. W tej części denerwowali mnie oboje główni bohaterowie. Może tom III wszystko poukłada i wyjaśni.

Przyjaciół trzymaj blisko, wrogów jeszcze bliżej. Ale co gdy przyjaciel okazuje się wrogiem. Mija 10 lat gdy Puck i Laleczka mogą być razem, ale czy mogą. Nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Ludzie giną, wrogowie się mnożą a jeden zły ruch może wszystko zniszczyć i….. no właśnie o tym musicie przekonać się sami. Polecam

Już w zasadzie od początku tej części jest mocno i dosadnie - autorka bowiem rzuca chyba same najtrudniejsze motywy prosto w naszego Pucka. Tutaj też dla mnie najmocniej odczuwalna była zdrada Laleczki i to na wielu płaszczyznach. Tak bardzo mnie zdenerwowała ale w sumie od początku nie grała fair.

Stało się też dokładnie to czego od samego początku w zasadzie mogłam się spodziewać - najważniejszy plot twist nie okazał się żadnym zaskoczeniem choć zastanawiam się dlaczego, bo wiem że wiele osób nie było wcale zaskoczonych🤔. Teoretycznie nic tego nie zapowiadało a jednak dla wielu osób było to logiczne.

Zachowanie Pucka w pewnym momencie też zaczęło przypominać to z początku historii i bardzo mi się podobało - jedna scena z jego udziałem była świetna choć wiem, że Laleczka nie do końca podziela moje odczucia😉.

Dużo w tej części rozprawienia się z przeszłością, fałszem i zakłamaniem i to mi się bardzo podobało, jednak miałam wrażenie że zamiast mroku Punky tutaj łagodniał przy dziewczynie i to mi się ogromnie kłóciło z jego osobowością. Postać Pucka, jego mroczna strona i zło są nieodłącznym atutem tej historii natomiast Laleczka, jej kłamstwa i manipulacje od początku mnie od niej odepchnęły i nie potrafię jej polubić.

UWAGA SPOJLER
Po wyjściu Pucka z więzienia, choć mija 10 lat miałam wrażenie jakby wszystko zaczęło zaczęło się dziać tuż przed opuszczeniem przez niego murów zakładu karnego. Nie do końca też przekonało mnie to, że obaj panowie ułożyli sobie życie z dziewczynami, które były zakochane w głównym bohaterze…

Stało się też dokładnie to czego od samego początku w zasadzie mogłam się...

🌺 Recenzja 🌺

Dziesięć lat to długi czas, żeby zapłacić za źle podjęte decyzje. Punky po wyjściu z więzienia, dowiaduje się, że to, co do tej pory było mu znane, już nie ma prawa bytu. Sojusze i królestwa już nie istnieją, choć niektórzy nadal go uważają za władcę Belfastu. Teraz mężczyzna chce odzyskać wszystko, co należy do niego i dokonać zemsty.

„Into temptation” to drugi tom z serii „Chroń nas od złego”. Punky po tym co go spotkało, doszedł do wniosku, że pewna osoba się nim posłużyła i to jemu przyszło zapłacić najwyższą cenę, bo stracił wszystko, co znał. Po tylu latach spędzonych w więzieniu, wreszcie wychodzi na wolność, ale już nic nie jest takie samo. On też nie jest taki sam. Wykorzysta wszystko, co się w nim czai, by się zemścić. Jednak by się odpowiednio odpłacić innym, potrzeba czasu. Najpierw trzeba przystosować się do nowej codzienności. Musi również ponownie znaleźć swoje miejsce. Jest to trudne, ponieważ nie ma takiej władzy jak wcześniej, ale nie ma również przy sobie swojej Laleczki. Ani jedno ani drugie, mimo upływu czasu nie przestało żywić tych samych uczuć, co wcześniej w stosunku do tej drugiej osoby. Zostaną wystawieni na wiele różnych prób, a sami sobie nawzajem też nie będą niczego ułatwiać.

Monica James powraca do nas z kontynuacją historii Punky’ego. Szczerze mówiąc bardzo na to czekałam, bo koniec pierwszego tomu wywołał we mnie pewne intensywne emocje. Oczywiście po raz kolejny, nie było tutaj miejsca na nudę, bo autorka nie tylko stawia wyzwania przed swoimi postaciami, ale również przed czytelnikami. Zwroty akcji, emocje sięgające zenitu, charakterni bohaterowie – to zaledwie tylko część z tego, co was tutaj czeka, dlatego uzbrójcie się w stalowe nerwy, bo czasami będą tutaj potrzebne, a już na pewno przy końcu, tak jak w przypadku pierwszego tomu.

🌺 Recenzja 🌺

„Into temptation” to...

Into Temptation. Tom 2
Seria: Chroń nas ode złego

Akcja rozpoczyna się dokładnie po 10 latach od masakry do której doszło pod koniec pierwszej części. Punky ostatnie lata spędził w więzieniu, chroniąc tym najbliższych mu ludzi. Jednak dostaje informację, która zmienia wszytko… Postanawia walczyć, bratając się z wrogiem by stawić czoła większemu złu.
Książka to dalej wątek mafijny. Rozgrywa się w niej walają o władzę, wyrównywanie rachunków. Odzyskiwanie utraconej miłości i nadziej, ale jest też o zdradzie i bólu jaki maga zadać tylko Ci najbliżsi. Autorka przy tej części dalej prowadzi fabułę szybko i wyboiście. Nie nudziłam się, chociaż kilka błędów przykuło moją uwagę… no nic zobaczymy co przyniesie ostatni tom.

Into Temptation. Tom 2
Seria: Chroń nas ode złego

Książka to dalej wątek...

Przez ostatnie dziesięć lat Punky płacił za podjęte decyzje. Odciął się od wszystkich bliskich tylko dlatego by ich chronić. Niebawem okazuje sie, że jego poświęcenie to wciąż za mało.

Kiedy Punky wychodzi na wolność szybko zauważa, że świat który znał już nie istnieje. Władza którą niegdyś posiadała rodzina mężczyzny została przejęta przez ich wrogów z Dublinu, jednak dla wielu ludzi to on w dalszym ciągu jest jedynym władcą Belfastu.
Teraz pragnie odzyskać to co mu odebrano, ale również kobietę która wdarła się do jego serca.

Czy Punky postawi na swoim? Czy zemsta da mu ukojenie?

„Into Temptation. Chroń nas ode złego” to drugi tom mrocznej historii Punky’go, który pragnie pomścić matkę brutalnie zamordowaną na jego oczach. Mężczyzna nie cofnie się przed niczym by sprawcy zostali ukarani. Książka zdecydowanie nie jest dla każdego, ponieważ wielokrotnie opisywane są brutalne sceny morderstw, jednak czytelnik jest o tym poinformowany na początku książki, dlatego osobiście mi to nie przeszkadzało.
Jestem bardzo ciekawa jak autorka zakończy tę serię dlatego z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Punky po 10 latach wychodzi z więzienia. To nie jest łatwy moment, w końcu świat na ten czas się nie zatrzymał, nie stanął w miejscu. Do przodu poszedł rozwój technologiczny jak i życie prywatne wielu bohaterów. Cieszę się, że autorka to uwzględniła. Nadało to książce więcej realizmu. Ale pomimo upływu tylu lat niektóre rzeczy pozostały niezmienne. Miłość i chęć zemsty.
Pikantne sceny są naprawdę mocne tak, że aż lecą ściany i odpadają umywalki (nie żartuje xd). Zwroty akcji zaskakują bohaterów jak i czytelnika. Lektura jest zdecydowanie ciekawa. Wiele emocji dostarcza miłosny trójkąt bohaterów. Oprócz tego książka nie jest pozbawiona wielu brutalnych scen. Autorka jest tutaj kreatywna co dla mnie jest dużym plusem. Należy jednak pamiętać, że lektura nie jest skierowana dla niepełnoletnich czy wrażliwych czytelników.
Zakończenie znów zaskoczyło i pozostawiło mnie z wieloma pytaniami. Całe szczęście premiera trzeciego tomu już za dwa dni. Kto czeka razem ze mną?

Bardzo czekałam na drugi tom i gdy tylko dorwałam go w swoje ręce od razu musiałam zrobić sobie czytelniczy wieczór !
10 lat za kratkami to szmat czasu. Na pozór wszyscy tacy sami, a w głębi duszy każdy się zmienił. Czy Punky dalej może liczyć na swoich przyjaciół ? Jak bardzo pragnienie zemsty może zawładnąć naszym umysłem ? I jak to możliwe, że kat jest zdolny do bezwarunkowej miłości ?
Punky i Laleczka to duet, który zdecydowanie skradł moje serce. Ich przewrotne losy, plot twisty i uczucie, które przetrwa wszystko. Mogłabym porównać tą serię do jakichś romansów mafijnych jednak, postać głównego bohatera jest nie do podrobienia ! Przypuszczam, że to dlatego uwielbiam tą serię i nie mogę doczekać się finalnego tomu. Chociaż z drugiej strony trudno będzie pożegnać tak spektakularnych bohaterów. Już dzisiaj wiem, że cała seria na długie lata zostanie w mojej pamięci i będę do niej często wracać ! Mogłabym napisać dużo więcej, jednak nie chcę Wam psuć zabawy. Będzie brutalnie, ciężko, ekscytująco, hipnotycznie i z pomysłem ! To książki, które czytelnik kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy.
PS: Ta opowieść będzie niepełna jeżeli zaczniecie przygodę od drugiej części. Zdecydowanie polecam czytać za kolejnością, wtedy będziecie na bieżąco i nie będziecie skołowani faktem, że nie macie pojęcia o co chodzi w fabule.

Pewnie końcówka pierwszego tomu każdego pozostawiła z pytaniem kłębiącym się w głowie, co dalej stanie się z Punky, co dalej z laleczką i ich uczuciem. Jednak początek drugiej części to zdecydowanie bomba za bombą. Nie będę wam tego zdradzać, ale dziesięć lat to szmat czasu i naprawdę wiele się wydarzyło...

Punky teraz ma jeszcze więcej determinacji w sobie, aby dokonać zemsty, aby pomścić śmierć. Jednak pojawia się także uczucie, które nigdy nie zgasło, a teraz już nie jest takie samo. Zemsta i miłość – można by powiedzieć, że w tej książce się równoważą i zdecydowanie i jednego i drugiego jest tu pod dostatkiem, a koniec znów zostawia nas z mnóstwem pytań i tym, co Monica jeszcze wymyśli, bo zdecydowanie ona te książki potrafi pisać.
Miłość, nienawiść, walka, pożądanie i zemsta. Wszystkich emocji jest tu co nie miara.

Punky teraz ma jeszcze więcej determinacji w sobie, aby dokonać...

✨️ „Miłość to pole bitwy, na którym walczymy, nie mając żadnej broni”.

Autorka z tą serią niesamowicie mnie zaskoczyła. Otrzymałam znakomitą kontynuację losów bohaterów.

Pogubionych.
Doświadczonych przez los.
Widać jak bardzo się zmienili.
Cami i Punky.
Mnóstwo sprzeczności.
Zakazana relacja.
Ból.
Tęsknota.
Walka z uczuciami.

W „Into temptation” Punky stawia czoła zmienionemu światu po długim pobycie we więzieniu. Jego królestwo upadło. On się zmienił. Świat stał się obcy.

✨️ „Miłość czyni cię słabym. Pozwala być ludzkim”.

Z całych sił chce odnaleźć się w nowej codzienności i zemścić się za zdradę. Chce odzyskać siebie. Swoje nazwisko. Swoich sojuszników i Laleczkę, bo jego miłość do niej pozostała niezmienna.

✨️„Wolność zaczyna smakować inaczej, niż się spodziewałem”.

Ich relacja nie należała od samego początku do łatwych i szablonowych. Tutaj wkrada się dziesięć lat przepaści, brak zaufania i bałagan w myślach. Ale będą walczyć o te uczucia i o siebie. Będą też walczyć z wrogiem, plan jest jeden – odzyskać wszystko, co utracili.

✨️ „Czasami złe wybory prowadzą nas do odpowiednich ludzi”.

Autorka zadbała o niebezpieczne momenty i zwroty akcji. Wiele prób przed bohaterami. Niektóre decyzje odbijają się na ich samych.
Jest w nich wiele sprzeczności. Gubią się. Nie potrafią sobie do końca zaufać, choć bardzo chcą. Czy miłość tym razem zwycięży?

✨️„Nie wybierasz, kogo pokochasz… (…) To miłość wybiera za ciebie. A Ty nic na to nie możesz poradzić”.

Historia ta wywołała we mnie wiele emocji. Bardzo niegrzeczna, ale tez mocno mroczna.
Świetny dark romans, przy którym nie da się nudzić. Nie mogę doczekać się finału, bo autorka znowu dała mi na koniec pstryczka w nos. Jeśli lubicie dark romanse z dużą dawką mafijnych porachunków to ta seria będzie idealna.

✨️ „Miłość to pole bitwy, na którym walczymy, nie mając żadnej broni”.

Pogubionych.
Doświadczonych przez los.
Widać jak bardzo się zmienili.
Cami i Punky.
Mnóstwo sprzeczności.
Zakazana relacja.
Ból.
Tęsknota.
Walka z uczuciami.

W „Into temptation” Punky stawia...

• Romans
  • Audio