Krótka wycieczka na tamten świat

Okładka książki Krótka wycieczka na tamten świat Juliusz Strachota
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Krótka wycieczka na tamten świat
Juliusz Strachota Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Archipelagi [W.A.B.] literatura piękna
Archipelagi [W.A.B.]
W.A.B.
2020-04-15
2020-04-15
literatura polska bigamia kłamstwo manipulacja mężczyzna podwójna gra podwójna moralność podwójna osobowość poszukiwanie prawdy zdrada życie codzienne

Wyróżniona opinia i

Krótka wycieczka na tamten świat

przeczytanych książek 926 napisanych opinii 762

Uwielbiam książki o poszukiwaniach własnych korzeni. Ale ta zbiła mnie z tropu. Czytając jej opis na stronie sklepu oczekiwałam zupełnie czegoś innego. Po pierwszych stronach wróciłam do opisu wydawcy, żeby się upewnić, że nie pomyliłam lektur :) Nie jest to zarzut wobec autora, raczej próba rewizji moich oczekiwań. Książka sprawia wrażenie chaotycznej, ale w tym szaleństwie jest metoda.

W formie - bardzo fragmentaryczna książka, trochę jakbyśmy byli w głowie Juliusza i bezpośrednio czytali jego rozkminy. Trochę pokręcona historia relacji rodzinnych, trochę próba zmierzenia się z traumami przeszłości i w pewnym sensie dziedziczonej z pokolenia na pokolenie nieobecności ojca. Ruszamy z Julkiem do Białorusi, Rosji , Osetii i śledzimy jego zmagania z tą trudną historia, a sytuacji a pewno nie polepszają neurotyczne zachowania Strachoty.
Polecam tą książkę też dla stylu, ponieważ uwielbiam ten wypełniony autoironią styl Strachoty, który pisze tak prosto z serca, bez nadęcia.

Niby ciekawa a trochę przeciągnięta i nie weszła gładko...

Niby ciekawa a trochę przeciągnięta i nie weszła gładko...

Okropnie mnie ta książka zanudziła

Okropnie mnie ta książka zanudziła

Z jakiegoś powodu nie mogłem oderwać się od czytania.

Z jakiegoś powodu nie mogłem oderwać się od czytania.

Jakie to jest egzaltowane i trywialne. Brrr

Jakie to jest egzaltowane i trywialne. Brrr

Bardzo mi opowiada sposób pisanie Juliusza. Tak jakbym słuchał opowiadania, a nie czytał. Sama fabuła nie jest zbyt zawiła, ale ciekawość i chęć poznania prawdy o rodzinie, dążenie do celu godne podziwu. Dobrze się to czytało.

Jeden wielki chaos.

Jeden wielki chaos.

Nudna ta książka jest niestety…

Nudna ta książka jest niestety…

Książka super. Co by napisać to i tak będzie mało. Lubię takie klimaty. Pierwszy raz miałem tak z książka,jakby autor pisał o mnie że to jest moja historia.

• Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Krótka wycieczka na tamten świat